Здавати на переробку овочі вигідніше, ніж займатися утилізацією

Про це повідомляє agrotimes.ua.

«Мені відомо про 6 компаній у Харківській області, які за рік переробляють приблизно 6 тис. тонн капусти та моркви, –– розповів Олександр Золотарьов. –– Три роки тому з ними було доволі цікаво працювати в економічному плані. Ми їм постачали велику відбірну моркву, за яку вони готові були платити на 50 копійок дорожче порівняно з ринковою ціною. Наразі нам не відомо, які зміни в технологічній лінійці в них відбулися, але багато з них замовляють продукцію другого та третього сортів: головне, щоби ціна була не вище 2 грн/кг. Ми підтримуємо з ними співпрацю, оскільки розуміємо, що краще реалізувати низькосортну продукцію за такою ціною, ніж займатися її утилізацією.

Крім того, Олександр Золотарьов поділився досвідом сусідніх фермерів про співпрацю з підприємством, що виготовляє квашену капусту. За попередньою домовленістю з переробником ціна реалізації капусти мала бути на гривню меншою за ринкову ціну, товар переробник зобов’язався забирати з поля. При цьому капуста мала бути певного сорту й параметрів.

«У період збирання врожаю ціна капусти на оптовому ринку Харкова «Перший кілометр» становила 4–4,5 грн/кг. Замовник з поля викупив лише декілька машин капусти за ціною 3–3,5 грн/кг, як і домовлялися, і відмовився від подальшої купівлі продукції начебто через її непотрібність. Згодом виявилося, що цей переробник купував на Півдні України капусту зовсім не того сорту й не тих параметрів, які були заздалегідь обумовлені з харківським постачальником, але –– по дві гривні за кілограм». 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Вітчизняним аграріям необхідно інвестувати в альтернативні технології обробітку ґрунту

Економічно доцільними можна вважати всі технології, які дозволяють зберегти та підвищити якість ґрунту.

Про це SuperAgronom.com розповів Михайло Кришко, комерційний директор компанії BEDNAR в Україні.

Зокрема, він радить звернути увагу на технологію вертикального обробітку ґрунту.

«Звичайно, враховуючи нашу сівозміну та клімат, навряд чи ця технологія може бути єдиною, але вона може ефективно доповнювати класичну та мінімальну технологію. Що ж стосується питання, через скільки років можна очікувати стійкого покращення стану ґрунту, то тут, мабуть, не існує однозначної і простої відповіді. Адже на результат впливає багато чинників: стан та тип ґрунтів, кліматична зона, сівозміна, парк техніки, який використовується на полі, та багато іншого. Але з впевненістю можна сказати, що стан ґрунтів в Україні нині переважно дуже поганий, і потрібно максимально швидко їх «рятувати», зводячи до мінімуму використання класичної технології. Адже вертикальний обробіток сприяє покращенню обміну вологою/повітрям, сприяє збільшенню кількості гумусу, дозволяє корінню легше проникати в глибокі шари ґрунту, і як результат всього цього збільшувати врожай, при цьому зменшивши витрати на обробіток гектару», — розповідає Михайло Кришко.

Експерт зазначив, що ефективність вертикальної технології напряму навіть більше залежить від сівозміни, ніж від кліматичних зон України. Складність в обробці може виникати на тих полях, де після збирання врожаю залишилась велика маса пожнивних решток, і ще складніше буде, якщо ця маса «стояча». Головною проблемою у впровадженні вертикальної технології може стати лише технічна забезпеченість господарств, адже доведеться вкладати кошти, щоб купувати агрегати для вертикального обробітку. Проте ці вкладення виправдають себе вже за кілька років збільшенням продуктивності ґрунтів.

Через фальсифіковане масло молокозавод оштрафували на 70 тисяч

Про це під час звіту Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розповів начальник відомства Роман Гурський, пише golos-info.com.

Нагадаємо, журналісти показали результат унікальної акції, яку здійснили за допомогою громадських активістів. Як виявилось, лідер із кількості фальсифікату – Прикарпаття. Івано-Франківський  міськмолокозавод «наплодив» найбільше фейку – аж п’ять зразків.

Нагадаємо, Держпродспоживслужба проведе позапланові перевірки потенційних виробників-порушників масла.

ЄС відмовився переглядати ембарго на експорт української курятини

Про це "Європейській правді" стало відомо із джерел в уряді.

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів 23 січня повідомила про рішення ЄС призупинити ввезення з України м’яса птиці.

Рішення, очевидно, пов’язане із загибеллю птиці від грипу 18 січня на ПП "Хутір" у Вінницькій області. У відомстві запевнили, що станом на 23 січня вся наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена і розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт.

29 січня в рамках Ради асоціації Україна-ЄС українська сторона переконувала європейських партнерів локалізувати заборону найближчими селами навколо виявлених осередків зараження.

Цього тижня у Брюсселі відбулося засідання Комітету головних ветеринарних інспекторів, на якому пропозиція про локалізацію була відхилена.

Нагадаємо, у березні 2019 року Єврокомісія досягла домовленості з Україною про зміну угоди про зону вільної торгівлі, що має на меті обмежити неконтрольоване ввезення курятини в ЄС.

Рішення стосувалося ситуації, якою незадоволені європейські фермери. Йдеться про знайдений українською компанією "Миронівський хлібопродукт" спосіб обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе в ЄС.

Ваш вибір 'Подобається'.

Які зміни в обігу аграрних розписок передбачені новим законопроєктом

Про це повідомив Кирило Мухомедзянов, спеціаліст фінансового сектору проєкту IFC «Аграрні розписки в Україні». Також він висловив сподівання, що документ набуде чинності вже в цьому півріччі, пише agrotimes.ua.

Законопроєкт, над яким працював проєкт «Аграрні розписки в Україні», розширює бізнес-можливості, водночас зберігаючи напрацьовані практики.

Так, аграрна розписка стане неемісійним цінним папером. Це буде електронний документ, який створюватиметься та існуватиме в Реєстрі аграрних розписок, з можливістю отримати друкований витяг.

Нотаріальне посвідчення планується зробити необов’язковим. Реєстрація можлива у нотаріуса або через особистий кабінет.

Вартість видачі аграрних розписок стане нижчою – лише тариф реєстрів проти 150 грн за кожну ділянку і тариф реєстрів, як наразі. «Нотаріальне посвідчення забирало на себе щонайменше 80% від вартості посвідчення аграрної розписки», – уточнив Кирило Мухомедзянов.

Також законопроєкт передбачає прозоре оподаткування, оскільки кредитори зможуть включити аграрні розписки до своєї операційної діяльності.

Зміни мають відбутися і в колі постачальників: планується розширити його секторами тваринництва, первинної переробки, а також сільськогосподарськими кооперативами, а не лише рослинництва, як у чинному законі.

У документі передбачено і зручне рефінансування наданих позик шляхом продажу аграрних розписок, навіть із дисконтом.

«Завдяки певним змінам до закону ми робимо можливим довгострокове фінансування, яке дуже важливо для виробників із галузі садівництва та виноградарства», – зазначив Кирило Мухомедзянов.

Крім того, посилюється процедура примусового виконання, додав він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

USDA: виробництво соєвих бобів, кукурудзи та соняшнику зросте

Також за новими даними, у 2019/20 МР очікується збільшення світових обсягів торгівлі кукурудзою на 742 тис т та на 4,6 млн т, порівняно з минулим звітом та 2018/19 МР, відповідно. Така ситуація спричинена, в основному, збільшенням імпортних поставок до Туреччини (+400 тис т) та Бразилії (+245 тис т). При чому зниження об’єму експортних поставок з США (-975 тис т) компенсуються збільшенням поставок з країн ЄС (+400 тис т), Південної Африки (+500) та України (+2 тис т).

На відміну від кукурудзи, прогнози щодо світових обсягів виробництва пшениці у 2019/20 МР знизили на 440 тис т, порівняно з січневим звітом, але ці дані все одно більші на 32,5 млн т, порівняно з 2018/19 МР. Щодо рівня виробництва пшениці в Україні і прогнози залишились на тому ж рівні, а саме  - 29 млн т у 2019/20 МР, що на 3,9 млн т більше, порівняно з 2018/19 МР.  В результаті нових прогнозів виробництва очікування щодо світового рівня споживання пшениці знизили на 180 тис т, порівняно з даними січневого звіту. Натомість, за новими прогнозами загальні об’єми експотру цієї культури у світі зростуть на 1,5 млн т, порівняно зі звітом минулого місяця за рахунок збільшення експорту з країн ЄС (+1 млн т) та США (+500 тис т).

Також американські аналітики продовжуть нарощувати обсяги виробництва соняшникового насіння у світі, зокрема в Україні та Росії. Так, за новими прогнозами у 2019/20 МР обсяги виробництва цієї культури у світі встановлено на рівні 54,4 млн т, що на 3,9 млн т більше, порівняно з прогнозами за 2018/19 рік. Таким чином, для Росії та України прогнози щодо виробництва соняшникової олії у 2019/20 МР підвищили на 785 тис т на 408 тис т відповідно, порівняно з даними за 2018/19 МР.

Збільшення прогнозів виробнитцва у новому звіті стосується й соєвих бобів. Так, американські аналітики очікують обсяги виробництва цієї культури на рівні 339, 4 млн т, що на 1,7 млн т більше, порівняно з даними січневого звіту. В результаті, очікуваня щодо об’єму експортних поставок соєвих бобів у світі збілшили на 2,3 млн т, порівняно з даними попереднього звіту. Виробництво соєвого шроту за новими прогнозами збільшиться на 568 тис т, порівняно з даними попереднього звіту, в основному за рахунок нарощенння обсягів виробництва цього продукту в Китаї, Україні та Бангладеш.

Джерело: Аналітичний департамент УАК