170513

Зеленський: питання продажу землі іноземцям винесуть на референдум

Найближчим часом Верховна Рада України розробить і ухвалить закон, який встановить види і механізми такого референдуму. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, оприлюдненому у Telegram-каналі Глави держави.

Так, Президент нагадав, що невдовзі Верховна Рада розглядатиме питання щодо впровадження в Україні ринку землі.

"Я розумію, питання дуже чутливе для людей. Нашим гаслом було: зробимо це разом. І ми завжди обіцяли, що важливі питання будемо вирішувати разом з вами. Тому прийнято наступне рішення: між 1-м та 2-м читанням у діючий проект закону будуть внесені правки, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі, земельні ділянки, тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу на всеукраїнському референдумі. Відповідний пункт буде міститись у законі. Найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму, і нарешті надасть право українцям вирішувати долю того чи іншого дуже важливого питання", - заявив Зеленський.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше повідомлялося, що Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Агротек»: негативний досвід співпраці зі «Сварог»

Про це пише agronews.ua.

Протягом 2013-2015 років компанії уклали ряд договорів про придбання холдингом у ТОВ «Агротек» в лізинг 37 одиниць агротехніки, а саме:
- тракторів John Deere 8335R;
- сівалок John Deere 1890 і DB55;
- обприскувачів John Deere 4730 і 4030;
- культиваторів John Deere 2210.

Платежі за отриману техніку від холдингу «Сварог Вест Груп» перестали надходити з середини 2015 року. Протягом двох наступних — 2016-2018 — років постачальник і покупець підписали ряд додаткових договорів і угод, відповідно до яких ТОВ «Агротек» погодилося на пролонгацію терміну сплати лізингових платежів, але також їх не отримало.  2019 року «Агротек» звернувся до суду з позовами до холдингу і поручителів з вимогою повернути заборгованості за лізинговими платежами. Сьогодні розмір позовних вимог ТОВ «Агротек» до холдингу «Сварог» перевищив 162 млн гривень.

На жаль, ТОВ Агротек не знайшло порозуміння з керівництвом холдингу «Сварог» відносно повернення заборгованості за надану у лізинг техніку, та вимушено продовжувати активні судові провадження. У судах різних рівнів інстанцій порушено більш 10 справ щодо невиконання умов договорів. 

Але керівництво холдингу «Сварог» намагаються зробити все можливе й неможливе, щоби уникнути відповідальності по значним грошовим зобов’язанням, ініціюючи зустрічні позови. Таким чином визнаються законними дії по невиконанню договірних зобов’язань, а «домовленості» з суддями з боку впливових осіб мають місце навіть за нової влади.

Представники ТОВ «Агротек» прокоментували ситуацію: «На жаль змушені зізнатися, що зараз в Україні краще бути боржником, ніж кредитором».

У лютому 2019 року ТОВ «Агротек» вдалося в примусовому порядку домогтися повернення семи обприскувачів John Deere 4730 і 4030, з березня по липень повернули 12 тракторів John Deere 8335R з напрацюванням від 12 до 15 тисяч мотогодин (без виконання належного технічного обслуговування).

Як вдалося дізнатися представникам «Агротек», техніка з кінця 2016 року перестала обслуговуватися в офіційного дилера і була доведена до критичного стану. Нову техніку ремонтували за рахунок тієї, що надало в лізинг ТОВ «Агротек».

Частина тракторів повернулася без двигунів, коробок передач і інших силових агрегатів. Вони просто переставлялися на більш нову техніку, а та, що купували в лізинг, була просто кинута під відкритим небом.

Коли постало питання про повернення неоплаченої техніки, «Сварог» повернув її в стані, при якому подальша експлуатація і відновлення неможливі — ключові силові агрегати і органи управління відсутні. Іншими словами, дилеру ТОВ «Агротек» повернули мотлох.
Компанія застерігає інших постачальників сільськогосподарської техніки від співпраці з настільки непорядної компанією, як холдинг «Сварог»!

Довідка: Компанія «Агротек» — провідний дилер John Deere в Україні та Європі . Працює на ринку з 2002 року. 

Контакти:
Дніпропетровська область, м. Підгородне, вул. Шосейна, 48
+38 056 790 09 32
[email protected]
https://agrotek.in.ua/

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна наростила імпорт картоплі з Білорусі

Україна протягом останніх місяців нарощує імпорт картоплі з Білорусі, про це свідчать митні дані, повідомляє УНН.

Україна тільки протягом жовтня поточного року імпортувала з сусідньої Білорусі картоплі на 14,5 млн доларів.

Загалом же з початку року в Україну з Білорусі завезено картоплі на суму понад 24 млн доларів, що становить 74,75 усього імпорту цього продукту.

Крім того, у вересні та жовтні Україна не імпортувала картоплю з Єгипту, а також суттєво зменшила обсяги імпорту з Нідерландів (всього у жовтні було завезено картоплі на 29 тис. доларів), хоча Нідерланди досі залишаються другою країною з якої Україна з початку року імпортувала найбільші обсяги коренеплоду.

Експортує Україна картоплю до Молдови (на 635 тисяч доларів з початку року), Білорусі (416 тис. дол.), Туреччини (386 тис. дол.) та інших країни на загальну суму 115 тисяч доларів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські садівники активно збувають неякісне яблуко

У нинішньому сезоні фіксувалися несприятливі погодні умови як навесні, так і влітку поточного року. Як результат, урожай яблук в Україні істотно знизився в порівнянні з минулим роком. А в додаток, зокрема українські фермери зібрали великі обсяги неякісного яблука, яке реалізувати відразу не представлялося можливим, пише EastFruit.

А так як реалізація на переробку, на думку більшості садівників, була економічно не обгрунтована, основну частину некондиційної продукції відправляли в холодильники або просто в складські приміщення. За словами тих же виробників, яблуко, уражене паршею, може без втрати якості знаходиться в холодильній камері кілька місяців. При цьому, ніхто не міг із упевненістю заявити, що в подальшому, реалізація подібного яблука принесе хоч найменший прибуток.

Ще з початку минулого тижня, пропозиція яблук на ринку від українських виробників істотно зросла, але навіть за максимальними цінами, знайти продукцію високої якості було дуже складно. А так як всі основні продажі велися на внутрішньому ринку, продавцям доводилося все частіше поступатися в ціні, так як попит на яблука залишався на колишньому рівні.

Що стосується міжнародної торгівлі, то більшість українських фермерів воліли утримувати всі обсяги яблука високої якості, припускаючи у другій половині сезону вести реалізацію за вищими цінами, ніж зараз пропонують імпортери.

Садівників України повністю влаштовував нинішній порядок цін, оскільки у ряді випадків вони в 3 рази перевищували показники минулого сезону.

Фахівці проекту EastFruit, враховуючи ситуацію на внутрішніх ринках у регіоні та активність міжнародної торгівлі яблуком в першій половині нинішнього сезону, не виключають загострення ситуації на яблучному ринку вже відразу після новорічних свят.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чи є майбутнє у виноробної галузі України?

Про це свідчать дані ДФС України. У звітному періоді основними покупцями українського вина стали: низка невизначених країн ($4,3 млн.),  Казахстан ($741 тис.) та Китай ($443 тис.). Натомість ще у 2018 році левова частка цього продукту з України була експортована до Росії ($19,9 млн.). Та через введення ембарго на ряд українських продуктів (у т.ч. вино) з боку РФ, ринок збуту вітчизняного вина за кордон стрімко скоротився. Внутрішній ринок наразі також не є перспективним для українських виноробів. Загальний обсяг імпорту вин в Україну за 3 квартали 2019 року зріс на 8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основними країнами-постачальниками вина традиційно стали Італія ($29 млн.), Грузія ($15,7 млн.) та Франція ($12,9 млн.).  Збільшення обсягів закупівлі вина з закордону, а також плани уряду щодо введення нульового мита на імпорт цього продукту до 2021 року створюють занадто важкі конкуренті умови для українських виробників вина на вітчизняному ринку.

Також варто зазначити, що за січень-вересень 2019 року виробництво виноградного сусла скоротилось на 49,9%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однією з причин такої ситуації могли стати несприятливі погодні умови наприкінці літа звітного року, а саме - надмірна волога, котра спричинила розвитку різноманітних грибкових хвороб винограду.

Сьогодні головними напрямами найбільших виноробів в країні є переробка винограду на виноматеріали для подальшого його експорту в сусідні держави та розлив імпортного вина по пляшкам для реалізації на українському ринку, і тільки частка з них займаються виробництвом кінцевого продукту. Окрім цього, вітчизняні виробники скаржаться на надмірне податкове навантаження на цю галузь.  Високий рівень конкуренції з боку імпортного вина, різке скорочення обсягів його експорту з України та низка проблем, пов’язаних з умовами виробництва вина, не сприяють розвитку цієї галузі в  країні.

Джерело: Аналітичний департамент УАК  

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Поспіх у земельній реформі недоречний - ЄБРР

Про це він сказав на Київському міжнародному економічному форумі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Мантра, яку ми постійно чуємо, в тому числі чули і в Маріуполі (на інвестиційному форумі - ред.) на минулому тижні, - "нам потрібно поспішати, зробити все якомога швидше, так, будуть помилки, але потім ми їх виправимо ". Земельна реформа - таке місце, де не можна допускати помилки, вони будуть незворотні.

Давайте візьмемо паузу, подумаємо і зробимо все поступово і правильно. І збережемо права малих фермерів", - підкреслив Патроне.

Погоджується з ним заступник керівника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру.

"Україні не варто поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спочатку вирішуючи питання земель у державній власності, приватизуючи її", - зазначив Сулакру.

Водночас голова інвестиційного фонду Dragon Capital Томаш Фіала зазначив, що бізнес очікує відкриття ринку з 1 жовтня 2020 року.

"Моя рекомендація була б використовувати це вікно можливостей - політичних можливостей і політичної волі на ранньому етапі, оскільки з часом це бажання може зменшитися і просунути такі непопулярні реформи було б важче", - заявив Фіала.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше повідомлялося, що Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview