182818
178171

Жодне зі спиртових держпідприємств не приватизоване – Мінекономіки

Про це у відповідь на запит УНН повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

"Станом на сьогодні рішень про приватизацію підприємств спиртової галузі, що віднесені до сфери управління Мінекономіки, державним органом приватизації не приймалось", - розповіли у Мінекономіки.

І додали, що єдиним державним органом в Україні, що реалізує політику в сфері приватизації державного майна, є Фонд державного майна України.

Нагадаємо, закон про скасування державної спиртової монополії та приватизацію об’єктів ДП “Укрспирт” Президент Володимир Зеленський підписав ще 14 грудня минулого року. Більшість експертів тоді цю ініціативу критикували, підозрюючи наявності певних домовленостей між владою та найбільшими горілчаними виробниками країни. 

Саме алкогольних гігантів називали найбільшими вигодонабувачами від знищення державного контролю у спиртовій галузі.

Хоча останні ще тоді заявляли, що купувати державні спиртзаводи намірів не мають, а будуть будувати свої та отримувати ліцензії на виробництво спирту.

Прогноз МЕРТ стосовно доходів від приватизації об’єктів ДП спочатку становив 6-7 млрд грн, а згодом різко скоротився до 2-3 млрд грн. Хоча і ці знижені очікування економічного ефекту від президентської “спиртової ініціативи” в Українському інституті майбутнього назвали нереалістичними та нездійсненними.

Ваш вибір 'Подобається'.


В ООН закликали країни не обмежувати торгівлю продуктами під час пандемії

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) закликає країни не обмежувати міжнародну торгівлю, щоб уникнути дефіциту і подорожчання продуктів харчування на світовому ринку під час пандемії коронавірусу.

Про це йдеться в повідомленні представництва ФАО в Україні, пише УНІАН.

"Діючи для захисту здоров'я і добробуту своїх громадян, країни повинні гарантувати, що будь-які заходи, пов'язані з торгівлею, не порушать ланцюжок поставок продовольчих товарів", - йдеться в повідомленні.

В організації наголошують, що обмеження на експорт можуть змінити рівновагу між пропозицією і попитом на продукти харчування, що призведе до різкого збільшення і нестабільності цін.

"У розпал суворої ізоляції через COVID-19, необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб торгівля проходила вільно... Ми повинні гарантувати, що наша реакція на COVID-19 не створює необґрунтованого дефіциту основних предметів та не підсилює голоду та недоїдання", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що при цьому важливо забезпечити захищеність виробників продуктів харчування і працівників харчової промисловості на рівні переробки та роздрібної торгівлі, щоб мінімізувати поширення захворювання в цьому секторі та підтримувати ланцюга поставок продовольства.

Також ФАО закликає забезпечити доступність інформації про рівні виробництва харчових продуктів, споживання і запасів, а також про ціни на продукти. "Це зменшить невизначеність і дозволить виробникам, споживачам і торговельним підприємствам приймати обґрунтовані рішення. Насамперед, це допоможе стримувати панічні закупівлі, накопичення запасів харчів та інших предметів першої необхідності", - наголошується в повідомленні.В Україні безкоштовно надаватимуть консультації щодо земельних питань

Про це повідомляє прес-служба Координаційного центру з надання правової допомоги.

Зазначимо, що 31 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (законопроект №2178−10). Законом з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні.

«У зв’язку з цим у власників земельних паїв, орендарів, тих, хто займається чи хоче зайнятися аграрним бізнесом, виникатиме чимало правових запитань, допомогти з якими готова система безоплатної правової допомоги», — йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що Координаційний центр з надання правової допомоги готував до запуску земельної реформи, запроваджуючи інститут земельних радників у громадах та проводячи навчання з земельних правовідносин для юристів, організовуючи виїзди мобільних груп у громади для консультування з земельних питань.

Для того, щоб отримати правову консультацію та детальне роз’яснення з земельних питань необхідно зателефонувати на безкоштовний номер системи БПД 0 800−213−103 або поставити запитання в месенджер Facebook-сторінки, прочитати правову інформацію на Telegram-каналі «Безоплатна правова допомога» та обговорити її у чаті.

«Також можна поставити запитання у приватному чаті системи БПД у Telegram та Viber, або ж скористатися правничою Вікіпедією WikiLegalAid», — додають у БПД.

Джерело: Agravery.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд дозволив продаж запчастин для сільгосптехніки та добового молодняка свійської птиці під час карантину

Рішенням Уряду внесено зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», які розширюють перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності. Крім того, Уряд надав рекомендації для бізнесу з метою посилення контролю за дотриманням санітарних і протиепідемічних вимог.

Так, під час карантину дозволено:

продаж запчастин для транспортних засобів, в тому числі для тракторів та іншої с/г техніки;

продаж добового молодняка свійської птиці;

функціонування всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок.

Також Уряд надав низку рекомендацій для бізнесу, які сприятимуть зменшенню черг і скупчень відвідувачів у магазинах та забезпечать виконання запроваджених протиепідемічних заходів, зокрема:

працювати аптекам цілодобово;

допускати відвідувачів до торгових залів не лише у розрахунку не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі, а й з дотриманням 1,5 метрової відстані між особами тощо.

«Ми працюємо над тим, щоб в умовах карантину забезпечити оптимальне функціонування ключових для країни галузей. Прийняті зміни пом’якшують умови ведення бізнесу, активізують аграрні компанії для проведення весняної посівної кампанії, спрощують доступ населення до фінансових ресурсів та посилюють виконання запроваджених протиепідемічних заходів», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко."Ми залишимося без роботи": фермери поділилися думками щодо відкриття ринку землі

Відсутність пояснень парламентського голосування на вищому державному рівні дається взнаки.

Фермери кажуть: ще не ознайомилися детально з документом, проте вважають, що рішення, яке ухвалили парламентарії, не на часі через нестабільну економіку.
Думки фермерів збирали журналісти "5-го" на Львівщині та на Донеччині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 5.ua.

Мешканець села Холодновідка Андрій Афтанас має три гектари землі – вирощує овочі. Каже: хотів би докупити кілька гектарів, щоб розвивати господарство, але поки що грошей не має.

"Десь би "за" був може, щоб розвивалася якась економіка, якісь інвестиції йшли до нас в країну. Але зараз? У такий час. Трохи не воєнний стан. І тут впроваджувати земельний ринок, то б можна було відкласти, опрацювати, так би я сказав", – вважає селянин.

Категорично проти запровадження ринку землі мешканець сусіднього села Михайло Калька. Селянин вважає: закон написаний для заможних підприємців та іноземних бізнесменів. Він поки не чув, що до 2024 року землю не зможуть купувати підприємства, лише українці. А іноземці зможуть зайти на ринок землі – лише якщо громадяни підтримають цю ідею на національному референдумі.

"Ми просто станемо залежними і будемо працювати на чиїйсь землі. Щоб на якісь певні роки, до якогось певного економічного зростання, щоб українці самі могли скупити землю, самі на ній працювати", – наголошує мешканець Зимної Води.
А це схід країни. Нікольський район Донеччини – тут працюють понад півтори сотні фермерських господарств.
Місцеві фермери орендують від декількох сотень до декількох тисяч гектарів землі. Але, кажуть, грошей на викуп у них немає. Адже гектар коштуватиме від півтори тисячі доларів.
Сергій займається фермерством понад 20 років. На орендованих трьох сотнях гектарів вирощує зернові та продає їх всередині країни. Його договори оренди землі закінчуються за 10 років.

"Якщо на сьогодні ми її не купимо, якщо буде така можливість, то ми залишимося без роботи. І я думаю, багато – і 90% дрібних фермерських господарств залишаться просто без роботи. Тільки на своїй землі, яку видавали, і люди її приватизували і залишили собі, там 20-25 гектар, все", – зауважує фермер Сергій Товарчі.

Для розв'язання своїх проблем аграрії закликають державу взяти на себе більшу відповідальність та розробити умови для пільгових кредитів.

"Держава повинна взяти на себе відповідальність і купити, якщо людина-пайовик хоче продати землю, вона повинно у нього купити і потім здати в оренду тим людям – фермерам або там холдингам, або підприємствам, які працюють у цьому селищі, або селі і, відповідно, приносять в бюджет гроші", – зазначає голова асоціації фермерів Нікольського району Віталій Грушевий.

Чимала частина надходжень бюджетів аграрних районів, таких як Нікольський, формується саме з надходжень, отриманих від фермерських господарств.

Нагадаємо, 31 березня Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №2178-10 про ринок землі. Документ набуде чинності з 1 липня 2021 року.

Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки.

 "За" проголосували 259 парламентарів, проти - 24, утрималися - 3, а не голосували - 29. Фракція "Слуга народу" віддала 206 голосів (з 213 присутніх), "Європейська солідарність" - 23 голоси (з 24 присутніх), "Голос" - 13 (усі присутні), депутатська група "Довіра" - 12 (з 13 присутніх).В Україні запустили платформу для інформування експортерів про зміни в зв'язку з Covid-19

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом з просування експорту анонсує запуск онлайн-платформи для інформування підприємців-експортерів щодо оновлень, пов'язаних з профілактичними заходами для протидії розповсюдженню Covid-19. Про це інформує прес-служба відомства.

Зокрема, на платформі міститься план дій для експортера в умовах карантину, оцінка бізнес-ризиків від пандемії Covid-19, посилання на сервіси для підприємців, інформація про запобігання поширенню вірусу, інструменти державної підтримки та освітні програми для бізнесу.

Окрім зазначених опцій, на платформі системно висвітлюватимуться новини щодо протидії Covid-19 у всьому світі. Таким чином, кожен підприємець знайде для себе важливу інформацію: кейси, ідеї, корисні сервіси і програми підтримки від держави, а також зможе отримати фахові консультації щодо експортних послуг.

Більше інформації за посиланням.