178171

Знайомство з OPET: на «Агро-2018» українцям представили новий бренд моторних олив

Захід проводився в рамках ХХХ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2018» у столичному НК «Експоцентр України».

Учасники прес-конференції докладно ознайомились з лінійкою високоякісних мастильних матеріалів OPET та задали свої питання представникам виробника. Всіх акредитованих журналістів чекав несподіваний подарунок — вони отримали презентаційний комплект моторної оливи торговельної марки OPET. На думку експертів компанії, це дозволить на практиці переконатися у відмінних характеристиках мастильних матеріалів турецького виробництва та в їх відповідності найжорсткішим європейським стандартам якості.  

Бренд OPET добре відомий на світовому ринку. Історія компанії почалася понад півстоліття тому — в далекому 1966 році. За цей час підприємство здобуло унікальний технічний досвід і перетворилось на одного з найбільших турецьких промислових гігантів. Моторні оливи та інша продукція OPET виробляється на потужностях, розташованих у Ізмірі.

«OPET пропонує своїм клієнтам в усіх галузях автомобільної промисловості послуги й товари, підкріплені величезним досвідом і фахівцями. Ми рухаємось вперед, спираючись на принцип безперервного розвитку та інновацій і задовольняючи очікування турецького ринку за рахунок широкого асортименту високоефективних продуктів, — говорить Мурат Сейхан, генеральний директор компанії OPET, — Ми впевнено працюємо на українському ринку, де здійснюємо інвестиції відповідно до стратегії розвитку за кордоном. Приємно ділитись власним досвідом, отриманим під час плідної співпраці з галузевими гігантами в Туреччині, особливо — щодо сільськогосподарських мастильних матеріалів для наших українських клієнтів».

Лінійка продукції OPET включає широкий асортимент моторних і трансмісійних олив, антифризу, консистентних мастил та гальмівної рідини для обслуговування легкових і вантажних авто, сільськогосподарської техніки, мотоциклів і водного транспорту. Це дозволяє повністю задовольнити потреби широкого кола приватних і корпоративних споживачів.

 

На українських ринках дешевшає черешня

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Станом на сьогодні, українська ягода пропонується в дуже широкому діапазоні цін 10-35 грн/кг (0,32-1,14 EUR/кг), в залежності від калібру та якості. Цікавим є те, що на ринках в Польщі вже пропонується українська черешня, переважно в мінімальному діапазоні цін 0,7-1,3 EUR/кг. Найвищу вартість в Польші сьогодні має черешня виробництва Іспанії, продавці ринку «Броніше» іспанську черешню пропонують по 1,7-1,8 EUR/кг.

В минулому році Польща вперше стала одним з головних покупців української черешні. Нагадаємо, в 2017 році Україна почала експортувати свіжу черешню вже з першого тижня червня. За даними “Інфо-Шувар”, загальний обсяг експорту української черешні у сезоні 2017 року склав 3,6 тис. тонн , або $ 3,3 млн. в грошовому виразі.

Більша частина з цього обсягу була розподілена між ринком Білорусі та Польщі. До Польщі було відвантажено майже 900 тонн свіжої ягоди на суму $ 1,5 млн. Крім цих країн, українську черешню купували Гонконг, Молдова, Нідерланди, Німеччина та Великобританія.

 

Айварас Абромавічус будує агро-технологічний парк на Київщині

Про це розповів акціонер компанії «Агро-Регіон» Айварас Абромавічус під час відкриття нового офісу і науково-дослідної станції компанії MAS Seeds, першого резидента «Терміналу Z», пише AgroPortal.

У парку, площею 35 га, об’єднаються всі прогресивні українські та міжнародні компанії, що представляють сьогоднішній і завтрашній день агросектору країни.

«Крім вирощування зернових, як будь-яка західна компанія, «Агро-Регіон» розглядає можливості — чим ще ми можемо допомогти в просуванні нашої країни. З’явилася ідея, щоб на землях «Агро-Регіона», протягом наступних кількох років, побудувати індустріальний агро-технологічний парк. Ми його назвали Термінал Z. «Термінал» — тому що знаходиться поблизу Бориспільського аеропорту, а «Z» — це нове покоління, це майбутнє», — розповів Айварас Абромавічус.

За його словами, «Термінал Z» буде складатися з 30 тис. м² нових офісів, лабораторій, шоурумів, конференц-залів, коворкінгів, ресторанів, а також зон відпочинку і демо-полів.

«Ми шукали партнерів та інвесторів для створення цього проекту і першими відгукнулися MAS Seeds. На території «Терміналу Z» компанія створила комплекс з офісом, R&D станцією і демо-полями», — розповідає Айварас Абромавічус.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Експерти назвали найбільш забруднені сільськогосподарські регіони

Найбільш забруднені сільськогосподарські землі в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській областях. Ці питання обговорювались 7 червня 2018 року в рамках конференціі "Агроекологія 2018", повідомляє "Інфоіндустрія".

Так Любомир Хомічак, професор Інституту продовольчих ресурсів НААН відзначив: «За даними моніторингу, вміст важких металів у землях сільськогосподарського призначення у більшості районів України не перевищує гранично допустимих концентрацій. Проте в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській і деяких інших областях з високим рівнем розвитку промисловості у сільськогосподарських землях концентрація свинцю, кадмію нікелю, марганцю та ін. елементів  в 2-5 разів перевищує ГДК».
За його висновком, усе це підтверджує факт забруднення  харчових продуктів і, як наслідок зростання  захворюваності населення нині і  в майбутньому.

«В 2017 році забруднення ґрунтів і води стало причиною захворювань більше 6 млн. та смерті до 1,8 млн. чоловік у світі», — повідомив Любомир Хомічак.

На думку вченого, більш екологічно сприятливі для ведення сільскогосподарського вировництва з екологічної точки зору є Західна Україна, але в цьому регіоні не вистачає робочої сили.

 

В Україні зібрали найбільше полуничне панно

Теґи: 

На все пішло 320 кілограмів полуниці, а це понад 14 тисяч ягід, пише agroday.com.ua.

Панно почали збирати в суботу, 2 червня, близько 11 години дня і закінчили лише о 14-й. Самі ягоди привезли рано вранці з фермерського господарства Berry Land, що в Новомосковську, інформують місцеві видання.
Полуничний рекорд зафіксували у Книзі рекордів України у категорії «Кулінарне мистецтво».

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України говорить, що рекорд порадував не тільки кількістю ягід, а й креативністю. «І саме цю креативну складову ми дуже цінуємо», — зазначила вона.
Панно збирали вісім чоловік, нанизуючи ягоди на зубочистки. А ті встромляли у пухирчату плівку.

Після фіксації рекорду полуницею пригостили дніпрян та гостей міста.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

ФАО співпрацює з МінАПК для адаптації сільськогосподарського виробництва до зміни клімату

Національні та міжнародні експерти ФАО долучаються до відкриття Аграрного Форуму «АГРО 2018»  та презентують підходи з адаптації аграрного виробництва до зміни клімату. Окрім ФАО, у дискусійній панелі беруть участь також Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Заступник міністра екології та природних ресурсів України, представники Департаменту аграрної політики та сільського господарства та Департаменту стратегії та економічного розвитку, фахівці відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Сьогодні ФАО разом з Міністерством  вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського, рибного та лісового господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні.  Документ щодо Пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату, сформований ФАО, містить аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з чітким переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

На основі даних досліджень та рекомендацій, а також міжнародного досвіду ФАО, учасники презентують підхід до  кліматично оптимізованого сільського (лісного або рибного) господарства, тобто методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату.  Підхід має на меті підвищити продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнити стійкість до зміни клімату та скоротити викиди парникових газів.

В рамках панелі розглядаються поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство), проводиться оцінка вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорюються можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Фахівці ФАО розповідають про потенційні національні фінансові інструменти та ті, що встановлені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (РКЗК ООН). «Функція фінансування частково покладена на Глобальний екологічний фонд (ГЕФ). ГЕФ є фінансовим механізмом реалізації більшості екологічних конвенцій, наприклад, Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБОООН), Конвенції про боротьбу з ртуттю і Стокгольмська конвенції про стійкі органічні забруднювачі. Він є надійним партером ФАО у ряді проектів даного спрямування», - розповідає Чіара Пілі, фахівець з розвитку проектів ГЕФ у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

У ФАО додають, що окрім зовнішнього фінансування можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом'якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди». Хоча Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов'язаних зі зміною клімату, однак ця тематика лише в перспективі стане частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

Варто зазначити, що у грудні 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату.