178171
182818

Зниження закупівельної ціни на молоко не вплине на його остаточну вартість

Теґи: 

Про це ГолосUA повідомив економічний експерт Олексій Дорошенко.

«Рентабельність виробництва молока в Україні сьогодні знижується. Подивіться на закупівельні ціни молока з початку року – взимку ціни не були завищеними. Це було пов'язано з тим, що роздрібні ціни трималися на одному рівні, але рентабельність виробники молока завищили, знизивши закупівельні ціни. Процес почався ще в лютому, але сьогодні прибутковість виробництва молока дійсно знизилася», – повідомляє експерт.

За словами О. Дорошенко, закупівельні ціни піднялися в основному саме серед фермерів, які віддають молоко на подальшу переробку.

«В Україні впали закупівельні ціни на молоко у тих населених пунктах, звідки просто невигідно вивозити сировину. При тому, що ціна на «промислове» молоко не впала – вона була стабільною з початку зими. А на молоко, куплене у населення, знизилася закупівельна ціна», – коментує експерт.

Нагадаємо, що в квітні Український молочний індекс (УМІ), що відображає прибутковість виробництва молока, знизився на 13,3%. Це найбільш різке падіння з лютого 2015 року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Укрзалізниця чекає пропозицій щодо оптимізації роботи зернових станцій

Про це під час засідання робочої групи УЗА щодо вдосконалення процесу логістики зернових повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, пише agroinsider.com.ua.

Зустріч була присвячена обговоренню ініціативи Укрзалізниці щодо обмеження виконання вантажної роботи станціями, які перебувають на малоінтенсивних ділянках, повідомляє прес-служба УЗ. Під час зустрічі представники УЗА повідомили, що поки ініціативи Укрзалізниці передані на розгляд регіональних представництв асоціації. Ті, в свою чергу, повинні сформувати пропозиції, яким чином малоефективні станції можуть бути виведені на рівень високого завантаження. Зокрема, кожному власнику елеватора запропоновано визначити, яким чином можливо посилити роботу по відвантаженню зерна.

«Представники Української зернової асоціації повністю розуміють позицію й аргументацію Укрзалізниці, але свою позицію вони озвучать після консультацій з власниками елеваторів і обіцяють це зробити протягом наступних кількох тижнів. Ми розраховуємо на те, що це буде конструктивна позиція, яка дозволить нам рухатися далі для досягнення нашої спільної мети — забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна в цьому році», — прокоментував Андрій Рязанцев.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вінницький фермер втратив понад 300 свиней через АЧС

Про це повідомляє Держпродспживслужба, пише kurkul.com.

Із 323 голів свиней, що утримувалися на фермі, від АЧС загинула 31 тварина.

Рішенням засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській районній державній адміністрації затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.Буряк і морква продовжують дешевшати

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту, з початку травня буряк і морква на українському ринку подешевшали майже на 20%, і сьогодні виробники вже готові укладати угоди по 5-6,5 грн/кг (0,16-0,21 євро/кг) в залежності від регіону та інших умов.

Як відзначають самі гравці ринку, зниження цін – вимушена міра, вдаватися до якої аграрії змушені через стрімке погіршення якості коренеплодів на складах, а також досить стриманого попиту.

В результаті цінового зниження сьогодні морква в Україні вже коштує в середньому на чверть дешевше, ніж в першій половині травня 2017 р. В той же час, ціни на буряк перевищують торішні в 1,6-1,7 рази.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціна на м'ясо буде продовжувати рости

Так, порівнюючи ціни першої декади квітня та другої декади травня, прогнозується наступне подорожчання кормових компонентів, що, як наслідок, вплине і на ціну на м'ясо. Окрім вже озвучених раніше факторів, що впливають на підвищення цін, наприклад, відсутність належної політики в попередженні та боротьби з АЧС, до проблеми додається і збільшення собівартості продукції тваринницького комплексу.

По білковій сировині:

    Макуха соняшникова – на 32%
    Шрот соняшниковий – на 33,4%
    Шрот соєвий - на 18%
    Макуха соєва  - на 17,4%

По зерновим:

    Пшениця  - на 5,1%
    Ячмінь – на 4,2%
    Кукурудза – на 8%

«Корми складають 60-70% собівартості одиниці тваринницької продукції ВРХ. Підвищення цін на них неминуче спричинить здорожчання цін на м'ясо», - зауважила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Корми для ВРХ різко подорожчали. Ціни на кормовий концентратний мікс за підсумками перших чотирьох місяців поточного року зросли рівно на третину, тобто на 32,9%. Але найбільшою проблемою є соняшниковий шрот. У поточному році ціни на нього підскочили на 80,2%. Як результат, у квітні індекс УМІ знизився відразу на 13,3%. Фермери-молочники вкрай стурбовані цією ситуацією.

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні створено асоціацію для допомоги у реформуванні ОТГ

Члени Всеукраїнської Аграрної Ради, що очолюють ряд об’єднаних територіальних громад в Україні, ініціювали створення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Інститут кооперації і місцевого самоврядування» (ІКОМІС), яка допомагатиме ОТГ у проведенні реформ.

Про це повідомив очільник новоствореної асоціації - кандидат політичних наук, старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Ігор Миклащук.

«Зараз в Україні створено більше 700 ОТГ. У багатьох із них виникає чимало запитань на тему того, як покращити якість освітніх та медичних послуг у громадах, як сприяти самозайнятості домогосподарств, під які інфраструктурні проекти залучати кошти технічної міжнародної допомоги тощо. Даючи відповіді на ці питання, було вирішено створити організацію, яка буде допомагати громадам вирішувати ці завдання», - зазначив він.

Засновниками асоціації ІКОМІС виступили сільські ради Паланської (Черкаська обл.), Соколівської (Черкаська обл.) та Хрестівської (Херсонська обл.) об’єднаних територіальних громад.

При цьому Миклащук підкреслив, що асоціація є відкритою організацією, яка буде здійснювати свою діяльність на всій території Україні.

«Наші двері відкриті, ми будемо працювати в межах всієї України і запрошуємо інші ОТГ долучатись у наші лави», - зазначив він.

За словами голови асоціації, в рамках ІКОМІС буде проводитись навчання для представників громад. Асоціація також планує запрошувати іноземних експертів, зокрема, з Естонії, які ділитимуться власним досвідом децентралізації.

«Сьогодні ми тісно співпрацюємо з Паланською сільською ОТГ (Черкаська обл.). Допомагаємо їм готувати план соціально-економічного розвитку та подавати заявки на отримання грантів USAID. В кінці травня для членів виконкому Паланської ОТГ запланована поїздка в Естонію», - повідомив Миклащук.

Станом на сьогодні ОТГ займають близько третини території країни, на якій проживає більше 6 млн українців.

Ваш вибір 'Цікаво'.