186395

Зростання цін на соняшникову олію неминуче через недобір урожаю в Україні

За оцінками УкрАгроКонсалт, всупереч початковим прогнозами, скорочення клина сівби соняшнику не сталося, розмір площ залишився на рівні минулого року – 6,4 млн. га.

Більш суттєвою проблемою для всіх учасників олійного ринку в поточному році стає недобір по врожайності. Той факт, що на початку збиральної кампанії врожайність поточного року була на 35% нижче торішньої, а до початку жовтня скоротилася до 12%, не рятує Україну від дефіциту сировини на ринку і змушує «різати» прогнози.

Враховуючи поточну ситуацію, УкрАгроКонсалт очікує скорочення обсягів виробництва насіння соняшнику, так і соняшникової олії і, як наслідок, зниження експортного потенціалу ринку соняшникової олії, що стане фактором підтримки цінами на сировину і продукти переробки.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Виробники молоко мають багато приводів для оптимізму

"Останні місяці дали фермерам-виробникам молоко багато приводів для оптимізму. От і в вересні УМІ зріс на 12,7%! При цьому 12% забезпечило зростання цін на молоко, і 0,7% – падіння ціни на кормовий раціон", - зазначив Андрій Ярмак.

Але, за його словами,  на горизонті з'явилися перші хмаринки.

"По-перше, зростання цін в вересні було значно нижчим, ніж в останні чотири роки. В середньому, в 2013-16 роках зростання цін в вересні до серпня складало 16,4%, а цього року – лише 12,7%. Це ще раз говорить про те, що ми показували на цифрах кілька разів в поточному році – молочний бізнес стає професійнішим, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються.

Я беру на себе сміливість стверджувати, що аби на світове зростання цін на молочні жири, ми в цьому році взагалі мали нетипові цінові тенденції на внутрішньому ринку, дуже схожі на ті, що ми бачимо в розвинених молочних країнах", - підкреслив Андрій Ярмак.

Крім того, кумулятивна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах в порівнянні з попереднім роком дещо знизилася порівняно з тим, якою вона була за підсумками серпня – зараз вона на 37,6% перевищує ту, що була за перші три квартали 2016 року.

"Але поки що ситуація дуже приємна – в цьому році за перші дев'ять місяців професійні виробники молока заробили, в середньому, на 9,5% більше, ніж в середньому за останні 5 сезонів за той же період.

Варто додати, що прибутковість переробки продовжує знижувати, що не може не непокоїти не тільки самих переробників, а й банки, у яких переробники беруть кредити. Споживання молокопродуктів падає дуже високими темпами. Це також бомба уповільненої дії. Рабобанк вважає, що світові ціни на молочні жири, можливо, вже сягнули своїх максимумів, виробництво знову швидко зростає, а споживання розчаровує.

Отже, ми знову морально маємо готуватися до того, що світові ціни можуть раптово перестати нас підтримувати. Враховуючи вкрай поганий фінансовий стан більшості українських молочних експортерів, це досить тривожна тенденція", - підсумував Андрій Ярмак.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Депутати пропонують ввести державний контроль за ГМО-продукцією

Про це повідомляє прес-служба одного з авторів законопроекту №7186, народного депутата Олега Кулініча.

«Зараз в Україні фактично відсутній контроль за виробництвом та розповсюдженням генно-модифікованої продукції, немає правил регулювання на жодному з етапів – починаючи від наукових досліджень в цій галузі і закінчуючи реалізацією готової ГМО-продукції. А таке регулювання потрібне нам не лише для вирішення наших внутрішніх проблем, це і частина наших зобов’язань перед Європейським Союзом, які Україна взяла на себе, підписавши Угоду про асоціацію», - прокоментував реєстрацію законопроекту Олег Кулініч.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект встановлює правове регулювання для здійснення державного контролю за дореєстраційними випробуваннями ГМО, державною реєстрацією ГМО, розміщенням ГМО та ГМ-продуктів на ринку, включаючи вирощування, переробку, використання в якості харчових продуктів та кормів.

Окрім того, законопроектом визначено повноваження органів державної влади у сфері поводження з ГМО. Законопроект також встановлює пряму заборону на розміщення на ринку незареєстрованих ГМО та пропонує процедуру реєстрації ГМО та їх розміщення на ринку. Також документ встановлює чіткі вимоги до маркування ГМ-продукції та запроваджує правила щодо її простежуваності, що не дозволять вводити споживача в оману.

Законопроектом пропонується передбачити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил генно-інженерної діяльності та поводження з ГМО.

 Доплати за гречку фермери так і не отримали

Про це пише kurkul.com.

Допомогу мали надавати із розрахунку на один га, інформує  vlasno.info.

До такоих кроків мали намір вдатися, оскільки в Україні критично зменшились площі посівів цих культур і спостерігався дефіцит. Як наслідок, ціна гречки влітку минулого року зросла до 40 грн/кг. Втім, дану програму так і не реалізували.

Як підтвердив Микола Ткачук, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, за посіяну гречку держава фермерам так і нічого і не доплатила.

Посадовець додав, що цього року гречку посіяли на площі 11,9 гектарів. Минулого року площі посівів становили 10 тисяч гектар. Наразі на 85% гречку уже зібрали і намолотили 14,1 тисячі тонн. Урожайність склала 14 ц/га.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Якою буде вартість продуктів у жовтні - прогноз експертів

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Збільшення пропозиції яблук призвело до зниження ціни в розмірі 18%. М'ясо та молоко очікувано прибавили у вартості від 2% до 4%. Група бакалійних продуктів лишилася без змін.

У жовтні очікується коливання цін на овочі, оскільки можливе ще незначне збільшення пропозиції в деяких регіонах країни, тому волатильність цін буде в межах 3-5%, як в один, так і в інший бік. Вартість яблук буде коливатись в межах 4-6%.

Ціна більш дорогих продуктів для споживачів, як от яловичина, свинина та курятина найімовірніше так само не буде стабільною: «Це спричинено тим, що  закупівельні ціни на свинину та курятину знизились на 3-5% в середньому, що призведе до зниження кінцевого продукту. По-друге, восени сезонна реалізація на забій худоби є вищою, що означає збільшення пропозиції. Однак, девальвація гривні, що сьогодні спостерігається на ринку та ріст цін на яловичину будуть підтримувати ціни на суміжних ринках. Ціни на молоко продовжуватимуть рости в межах 2-5% під впливом фактору сезонності. Ціни на бакалію почнуть демонструвати зниження через сезонне збільшення виробництва», - коментує експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Євгеній Дворнік.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Півмільйона сімейних ферм забезпечать до 2 млн робочих місць у сільській місцевості

Якщо в Україні з'явиться до півмільйона сімейних ферм, то це забезпечить до 2 млн робочих місць у сільській місцевості. Про це в інтерв'ю Українському тижню розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

"Якщо створити умови й можливість заробити, то люди підуть. Досвід 1990-х років показував, що фермерством почали займатися академіки, професори, балерини, піаністи. Я можу навести конкретні приклади з життя. Тоді люди побачили можливість реалізувати особистість і створити бізнес. І це виходило в багатьох. Тому зробити країну успішною за короткий час можна тільки через розвиток аграрної галузі на основі сімейного фермерства та кооперації", - розповів президент Асоціації.

За його словами, такий устрій не має бути монопольним, але повинен займати принаймні половину землі на тлі 20% на сьогодні.

"Через орієнтовно чотири-п’ять років, коли сформується такий устрій, коли фермери матимуть суттєвий капітал і можливості залучати фінансування, може йтися про задіяння такого собі додаткового акселератора розвитку сільського господарства — запровадження ринку землі. Тобто ринок землі треба підвести під оцю базу, сільськогосподарський устрій з акцентом на сімейних фермах. Тоді він стане фактором підвищення добробуту українців", - вважає Томич.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.