Зростання ціни на масло не буде, але і для її зниження причин поки що немає

Чіткої цінової тенденції на українському ринку масла в лютому не відзначалося, пише ІНФАГРО.

Трейдери поки не готові піднімати ціни на українське масло, посилаючись на зниження його вартості в Європі і на наявність альтернативних пропозицій в Африку більш дешевого товару з інших країн-експортерів, переважно з Індії. Тому ціни дуже різні. Хтось продає масло по 4200 USD/т, а хтось вже готовий віддавати його і по 3800 USD/т. Саме так зараз оцінюють трейдери українське масло для африканських поставок.

У пропозиціях товару на внутрішньому ринку ціновий діапазон теж досить широкий. Селянське масло продається по 112- 117 тис. грн/т, а за масло 82% просять 127-137 тис. грн/т.

Прогнозувати ціни на березень зараз досить складно. Зростання ціни, скоріш за все, не буде, але і для її зниження теж причин поки що немає.

Зниження ціни на масло повинно стримувати в тому числі і скорочення випуску сирного продукту. Минулого місяця масла виробили близько 6,1 тис. т, на 8% менше у порівнянні з цим же місяцем минулого року. У лютому випуск товару ще більше скоротиться. Але слід також зазначити, що у багатьох операторів все ще є пристойні запаси старого масла і саме це позначається на ціновій кон’юнктурі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Кіровоградщині фермер поверне державі 100 гектарів пасовища

Як повідомляє прес-служба прокуратури області, мова йде про землі, призначені для випасання худоби, що розташовані на території Розсохуватської сільської ради Маловисківського району.

Попри тривалий судовий розгляд прокурору в судовому порядку вдалося довести неправомірність користування фізичною особою вказаними земельними ділянками та останнього судом зобов’язано повернути землі законному розпоряднику.

На даний час рішення суду виконано, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права внесено відповідні відомості.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

М’ясо зможуть вирощувати в космосі

Можливо, найближчим часом в космосі реально буде вирощувати м’ясо, пише Meat-Inform.

З допомогою 3D-принтера на МКС надрукували зразки хрящів людини та щитоподібних залоз мишей. Для створення живих тканин було використано формативний метод: клітини друкувались в умовах мікрогравітації у потужному магнітному полі.

Експерименти з вирощування живих тканин у космосі продовжаться цього року.

Якщо досліди з виробництва клітин в умовах невагомості лише почались, то на Землі цей сектор уже стрімко розвивається. Крім 3D-технологій, лабораторних прийомів, штучне м’ясо виготовляють з рослинних замінників. За підсумками 2017 року обсяг ринку штучного м’яса та м’ясопродуктів склав 4 млрд. доларів.

Зараз вегетаріанські та веганські продукти найбільш популярні в країнах Європи та в США, утім, частка такої їжі на ринку Азії та в тихоокеанському регіоні стабільно збільшується. Аналітики Allied Market Research прогнозують, що до 2025 року попит на штучне м’ясо в цій частині світу зростатиме на 9,4% щороку.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Великобританії овець пасуть дрони

Деякі підприємці вважають, що безпілотники більш ефективні, ніж собаки-пастухи, пише meat-inform.com.

Адам Керр створив одну з моделей коптерів для випасу худоби – DJI Mavic Enterprise. Винахідник “навчив” дрона імітувати звуки, зокрема, гавкіт собаки. Вівці чи корови, зачувши такий звук, починають сходитись в групу. Такий спосіб контролю отари не лише ефективний, він дозволяє зменшити рівень стресу в тварин, оскільки, хоча вони й чують гавкіт, собаки не бачать, тому не так лякаються.

Є у сільськогосподарських безпілотників й інші функції. Наприклад, фермер Корі Ламберт говорить, що з допомогою коптера перевіряє чи залишились у тварин запаси їжі та води. За словами пана Ламберта, тварин не відволікає шум дрона.

Однак, слід зазначити, що є в “електронного пастуха” й недоліки – він може працювати лише за сприятливих погодних умов. У випадку великого вітру чи дощу коптер застосовувати не варто.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чипування тварин полегшить боротьбу з чумою

Про це УНН розповів експерт у галузі сільського господарства, ветеринар Юрій Опенько, коментуючи законопроект про реєстрацію та ідентифікацію тварин.

"Документ дуже доцільний, з огляду на боротьбу України із африканською чумою свиней (АЧС). Якщо тварини будуть зареєстровані - контролери розумітимуть, скільки тварин є на балансі у того чи іншого господарства. А оскільки сьогодні дуже часто трупи заражених хворобою тварин виявляють на стихійних сміттєва звалищах - зрозуміти без реєстрації, чиї це тварини, неможливо. І яке господарство є збудником хвороби - не ясно", - пояснив він.

Чипування тварин - це європейська практика, продовжив експерт.

"Весь світ сьогодні ідентифікує тварин, і Україна має цю практику впровадити", - додав він.

Нагадаємо, парламентарі хочуть зобов'язати власників домашніх і диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальний заклад - Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.

Передбачається, що після ухвалення законопроекту (№9022 - ред.) буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняний агрохолдинг інвестує у свинарство 11 млн грн

Це дозволить в 2020 році збільшити виробництво поросят на 20%. Про це повідомила прес-служба компанії.

Агрохолдинг KSG Agro планує в 2019 році завершити будівництво та ввести в експлуатацію на свинокомплексі в с. Нива Трудова (Апостолівський район, Дніпропетровська область) новий корпус-маточник на 714 голів.
Прогнозний обсяг інвестицій в об'єкт складе 11 млн грн, Планується оснащення репродуктора обладнанням виробництва німецької компанії Big Dutchman.
За даними прес-служби компанії, введення в експлуатацію нового корпусу-маточника, яке заплановане на вересень-жовтень 2019 р дозволить збільшити кількість вироблених поросят на 20%, тобто на 1,5-2 тис. щомісяця. На даний час на свинокомплексі щомісяця виробляється від 9 до 10 тис. поросят.

У 2018 р. KSG Agro почав реконструкцію прилеглих до свинокомплексу інфраструктурних об'єктів. Зокрема, стартувало будівництво каналізаційно-насосної станції, обсяг інвестицій в її обладнання склав 2,5 млн грн. Крім того, агрохолдинг в 2018 році інвестував 1 млн. грн. в обладнання для крематорію з утилізації відходів свинарства.

Як повідомлялося раніше, інвестиції в інфраструктуру свинокомплексу дозволили компанії збільшити реалізацію продукції свинарства в грошовому вираженні до 403 млн. грн.. (+ 6,3% до 2017 року).

За даними компанії, середньорічне поголів'я свиней в 2018 році на свинокомплексі в с.Нива Трудова Дніпропетровської обл. складало близько 55 тис. голів.
 

Довідка:
KSG Agro - один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу внесені до лістингу Варшавської фондової біржі. KSG Agro входить до складу Європейської бізнес-асоціації (EBA).
Основною діяльністю компанії є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також виробництво свинини. Починаючи з вересня 2014 року, KSG Аgro реалізує нову стратегію розвитку, згідно з якою компанія розвиває найбільш перспективні проекти, в першу чергу свинарство, а також рослинництво та виробництво відновлюваного біопалива (паливні пелети).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview