З'явився текст законопроекту про ринок землі

Сьогодні, 20 вересня, з'явився текст законопроекту про ринок землі. Відповідний документ опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Законопроект пропонує дозволити покупку землі громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам і державі. Іноземці зможуть отримувати землі у власність в порядку спадкування за законом. При цьому вони зобов'язані будуть продати її протягом року з дня набрання права власності.

Сукупна площа ділянок у власності фізичної або юридичної особи України, з урахуванням пов'язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області; не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

Пріоритетне право купівлі землі матимуть орендарі, за умови оплати за ціною, по якій вона продається. Українці з правом постійного користування, правом успадкованого володіння ділянками державної та комунальної власності мають право на викуп з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.

На Сумщині вирощуватимуть цикорій

Запропонований селом проект “Золотницька сотка” передбачає об’єднання зусиль місцевих підприємців, активістів та керманичів.

У сільській бібліотеці хочуть облаштувати кав’ярню, де гостей та завсідників пригощатимуть напоєм, який за смаком не поступається каві, але значно корисніший від неї.

Експертна рада розглянула “портфоліо” 116 сіл, серед яких визначила п’ять фіналістів. Незабаром вони представлятимуть та захищатимуть свої бізнес-плани, щоб отримати державну підтримку на їх реалізацію.

Цикорій вирощують досить широко, з його коріння добувають так звану цикорну каву, яку широко застосовують у кондитерській і спирто-горілчаній промисловості.

Заготовляють коріння восени, в дні після дощів, коли ґрунт розм’якає. Якщо корінь обкопати і взяти за верхівку, він легко витягується цілий і неушкоджений, довгий, як батіг (через це рослина в народі називається “Петровим батогом”). В сухі дні з землі вдається виривати самі тільки верхівки кореня.

 

Джерело: SEEDS.org.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Член Укрдержфонду підтримки фермерів вимагав хабар у розмірі 40 тис грн

Вказана особа вимагала та отримала зазначені кошти від одного з голів фермерського господарства у сумі 10 % від загальної суми наданої вказаному ФГ фінансової допомоги від Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, що становить 40 тис грн.

Особу затримано у порядку ст.208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру в скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням) та обрання запобіжного заходу.фонддержавного фонду підтримки фермерських господарств

Повідомляється, що наразі тривають першочергові слідчі дії.

Джерело: agro-yug.com.ua.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Аграрна Юридична Конференція: про борги, рейдерство та ринок землі

23 жовтня 2019 року компанія "ПроАгро" проведе  IV Аграрну Юридичну Конференцію.

Цьогорічна конференція буде присвячена таким актуальним питанням як борги, зокрема, і їх прострочення, рейдерства в агробізнесі, а також купівлі-продажу та оренді землі. Захід складатиметься з трьох панельних блоків, на яких проблеми висвітлюватимуться з різних сторін.

Панель 1. Борги. Чи потрібно їх уникати? Що з ними робити коли їх багато і вони прострочені?

Кейс боржника
Кейс кредитора
Думка експерта
Думка колектора
Думка юриста
 

Панель 2. Рейдерство. Хижаки чи санітари лісу?

Кейс потерпілого
Кейс "рейдера"
Думка експерта
Думка Мін'юсту
Думка бізнес-омбудсмена
 

Панель 3. Земля. Купити, продати, орендувати.

Кейс орендаря
Кейс орендодавця
Кейс реєстратора
Думка експерта
Думка юриста

На IV Аграрній Юридичний Конференції ви зможете знайти відповіді на всі питання, які вас турбують, безліч корисної інформації і практичних кейсів, а також корисні знайомства та неформальне спілкування.

З питань участі звертайтеся:

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail:  [email protected]  [email protected],

Детальніше за посиланням.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна впевнено нарощує експорт м’яса і живої ВРХ

Разом з цим, імпорт зазначеної продукції до України становив 630,9 млн дол. США, що на 13% перевищує аналогічний показник минулого року. Сальдо торгівельного балансу є позитивним і становить 229,4 млн дол. США, тобто Україна є нетто-експортером продукції тваринництва, повідомляє прес-служба УКАБ. 

Основні обсяги експорту продукції тваринного походження за зазначений період забезпечувало м’ясо та їстівні субпродукти птиці, котре останніми роками впевнено тримає позицію лідера цієї категорії експорту. За перші 8 місяців 2019 року м’яса птиці було експортовано на 401,8 млн дол. США або 47% в структурі продукції тваринництва. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, експорт даної товарної категорії збільшився на 68,1 млн дол. США або на 20%. Наступними за вагою у структурі експорту є яйця птиці в шкарлупі (75,4 млн дол. США, 9% в структурі), згущене молоко та вершки (61,9 млн дол. США, 7,2% у структурі), мед натуральний (58,5 млн дол. США, 6,8% у структурі) та масло вершкове (58 млн дол. США, 6,8%).

В той же час, вагомою категорією є експорт живих тварин. Так, за січень-серпень 2019 року експорт живих тварин склав майже 40 млн дол. США, що на 10,8 млн дол. США або 37%  більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшою категорією експорту є жива ВРХ. За підсумками 8-ми місяців 2019 року експорт живої ВРХ з України склав 34,6 млн дол. США, що на 42% перевищує показник минулого року. З усієї реалізованої за кордон ВРХ 40% було експортовано з України в Ліван і 14% в Узбекистан.

Зокрема, в розрізі ключових категорій української продукції тваринництва основними країнами-споживачами є: м’яса та їстівних субпродуктів птиці - Саудівська Аравія, до якої експортовано 24% всього м’яса птиці на 96 млн дол. США, Нідерланди - 17% на суму 68,6 млн дол. США та Словаччина – 10,7% на 43 млн дол. США; м’яса ВРХ – Білорусь імпортує 70% всіх поставок цієї продукції з України на суму 20,3 млн дол. США; молока та вершків згущених - Китай - 30,9%  продукції на 19,1 млн дол. США; масла вершкового – Азербайджан – 15% на 8,7 млн дол США. 

Безымянный
Варто зазначити, що за січень-серпень поточного року імпорт продукції тваринництва становить 18,2% всієї продукції АПК, що ввозиться до України (в той час як в експорті лише 6,2%). Понад половину імпорту тваринницької продукції класично займають риба та рибні продукти. Так, імпорт мороженої риби за перші 8 місяців поточного року склав 221,7 млн дол. США, що на 5% перевищує показники минулого року, закупки охолодженої і свіжої риби зросли на 25% і склали 79,3 млн дол. США, а рибного філе імпортували в півтора рази більше - на суму 37,9 млн дол. США.

Окрім риби Україна активно закуповує м’ясну і молочну продукцію. Так, за січень-серпень Україна збільшила закупівлі з-за кордону: сирів – у півтора рази порівняно з аналогічним періодом минулого року до 57,3 млн дол. США; живої птиці – на 8% до 41 млн дол. США та свинини на 5% до 31 млн дол. США. 

Основним постачальниками риби до України є Норвегія (85% всієї свіжої і охолодженої риби, 30,4% філе рибних і 16% всієї мороженої риби, що закуповуються Україною за кордоном). Також, стратегічним партнером по імпорту продукції тваринництва до України є Польща, яка постачає 37% всіх сирів до України, 60% м’яса та їстівних продуктів птиці, 48% свинини, 70% сала свинячого жиру і жиру птиці, 33,6% яєць птиці в шкарлупі та 42,7% ковбас та аналогічних виробів з м’яса.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

УЗ запускає інтерактивний графік руху для зерновозів: що треба знати аграріям

Про запровадження нових правил перевезень зернових розповів директор із розвитку бізнесу «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев.

Як перевозиться зерно на залізниці – можна буде відстежувати онлайн. Новий, інтерактивний графік руху зерновозів «Укрзалізниця» обіцяє запровадити уже з третьої декади вересня. За словами Андрія Рязанцева, відомство вже готове підписувати з експортерами договори про організацію графікових перевезень зернових.

Укрзалізниця вважає надзвичайно важливим застосувати чіткий механізм почергового планування графікових, маршрутних та інших перевезень, які накладатимуться шар за шаром на мапу задіяних станцій. Інформація буде викладатися на сайті  УЗ, тож кожен аграрій зможе побачити, що, скільки і в які дні буде відправлено з конкретної станції.

Андрій Рязанцев наголосив: продовжується робота над тим, аби зробити графік інтерактивним і дати можливість партнерам обрати бажаний рейс та одразу оформити заявку.

«Вантажовласник розумітиме, наскільки завантажена залізнична інфраструктура, і, вже виходячи з цього, плануватиме свою логістику. Протестувавши цей підхід спочатку на помісячному плануванні, “Укрзалізниця” зможе масштабувати планування вже на три і шість місяців. І це вже буде реальне покращення операційної ефективності перевезень», – говорить Рязанцев.

Відповідно до нових правил перевезень,  516 зернових станцій розділені на три категорії. До першої віднесено найпотужніші станції, спроможні обслуговувати до 15 маршрутів на місяць. Їх – 89. До другої категорії віднесли станції з 10 маршрутами (таких нараховується  28). Під третю категорію потрапляють 37 станцій, здатних обробляти п’ять маршрутів на місяць. Решта станції через свою малу потужність взагалі не мають категорії.

Отже, рух зернових потягів визначатиметься із врахуванням категорії станції. Разом із тим, вводиться розподіл вантажопотоку на чотири групи за пріоритетністю.

Перша група забезпечуватиме найшвидшу доставку вантажа. «Укрзалізниця» обіцяє суттєво підвищити ефективність використання власних вагонів. На них буде введено надбавку – 20% від тарифу.

Більшість маршрутів, на які не укладено угоди про графікові перевезення, реалізовуватимуться через систему ProZorro, де їх зможуть придбати всі зацікавлені підприємства за ринковою ціною. Цим перевезенням присвоєно другий рівень пріоритету.

У третій пріоритет потрапили замовлення підприємств, що є власниками під’їзних колій та елеваторів.

Всі інші перевезення матимуть найнижчий пріоритет. Їх виконуватимуть в останню чергу, за наявності вільного рухомого та тягового складу.

Джерело: landlord.ua