фокусуйся на головному
Опубліковано наAgroReview(https://agroreview.com)

#Новини

Головна / Новини / Хвороби та шкідники атакують посіви озимих

Хвороби та шкідники атакують посіви озимих

8 вересня 11:30
Повсюди на падалиці колосових культур масово розвиваються та живляться злакові мухи, попелиці, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі за появи сходів озимих зернових завдаватимуть шкоди посівам.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

За достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами. В степових та лісостепових областях на полях після стерньових попередників триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці, відкладання ними яєць, відродження та живлення їх личинок (0,5-2 екз. на кв.м). На 1-3% рослин падалиці слабко розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, інші хвороби, які після опадів проявляться на сходах озимих.

Фітосанітарною експертизою посівного матеріалу озимих зернових культур, насамперед в лісостепових та поліських областях, виявлено ураження його збудниками фузаріозу, альтернаріозу, бактеріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу в межах 0,5-4%, що потребує обов’язкового протруювання рекомендованими препаратами згідно переліку. Ефективність цього заходу в значній мірі залежатиме від правильно підібраного протруйника. Системні протруйники краще використовувати безпосередньо перед сівбою.

Посіви озимого ріпаку заселяють хрестоцвіті блішки, які за щільності 0,5-3 екз. на кв.м пошкодили 2-10% рослин у слабкому ступені. Личинками ріпакового пильщика за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м пошкоджено 1-3% рослин. Гусениці озимої совки за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин. У Черкаській області гусениці листогризучих совок пошкодили           5-10% рослин. Осередково в господарствах Волинської області білокрилою заселено до 8% рослин культури. На деяких площах культури відмічається ураження рослин пероноспорозом (Чернігівська обл.), білою плямистістю (Черкаська обл.), альтернаріозом (Вінницька обл.). Надалі помірні температури та дощі сприятимуть розвитку і поширенню хвороб.

Озимий ріпак за наявності 3-5 блішок на кв.м, за теплої сонячної погоди захищають препаратами на основі діючих речовин циперметрину, дельтаметріну, тіаклоприду, хлорпірифосу. За появи симптомів хвороб рослини обробляють дозволеними фунгіцидами.

Посилання: 
https://agroreview.com/news/hvoroby-ta-shkidnyky-atakuyut-posivy-ozymyh