Посушлива осінь, аномально теплі грудень і січень, сумбурні весняні заморозки за сценарієм «Йшов четвертий місяць зими» – все це викликає у багатьох закономірні питання: як примхи небесної канцелярії впливають на стан грунту, посівів на врожайність різних культур?
«Якщо говорити про зернові, то тут підстави турбуватися немає: озимі культури успішно перезимували, до радості фермерів, у березні спостерігалися рясні опади. Так що на сьогодні маємо приблизно 99% сходів у прекрасному стані», – прокоментував директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода, пише khersonline.net. [1]
Що стосується плодових дерев, побоювання, за словами Олександра Миколайовича, викликає лише врожайність абрикосів, говорити про значні пошкодження інших культур не доводиться. Експерт нагадав, що повинно насторожувати критичне зниження температури – до 5 градусів нижче нуля – у два тимчасових періоди: коли відбуваються зав'язь і цвітіння. Так що остаточна картина стане зрозумілою в наступні весняні місяці.
Крім того, є обнадійливі прогнози для винограду: аномально теплий грудень вніс свою лепту, тепер залишається сподіватися, що другої хвилі заморозків у квітні – травні не буде. При сприятливому результаті виноградарі очікують підвищення врожайності, а отже, і обсягів виробництва. Якщо в минулому році врожайність таврійського винограду становила 8,9 т/га, то в поточному вона може зрости до 9,6 т/га.
Варто відзначити, що в цьому році сезон реалізації овочів в тепличних комбінатах може розпочатися з запізненням приблизно на 1-2 тижні. Фахівці пояснюють це аномальними для березня метеоумовами.
Те ж стосується і початку посівних робіт. На Херсонщині, ймовірно, з вказаною затримкою посіють 822 тисячі гектарів ярих культур. Виходячи з потреби, на ці цілі обладміністрація планує витратити понад 4 мільярди гривень власних коштів та 866 мільйонів кредитних ресурсів, що приблизно на півмільйона більше, ніж у 2017-м.