Как и почему изменятся цены на молочную продукцию?

Как и почему изменятся цены на молочную продукцию?

Як зміняться ціни на молочну продукцію і які причини цих змін? Про це розповіла віцепрезидентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

«Незважаючи на хорошу ціну на молоко-сировину, прибутковість виробництва молока у жовтні 2020-го найнижча за останні 5 років. Факторів ціла низка. В тому числі цьогорічні аномальні погодні умови: безсніжна зима, суха холодна весна і посуха в серпні, коли наливалася кукурудза — основна кормова культура ВРХ. Відповідно зараз господарства зазнають збитків від низьких  врожаїв та нестачі кормів, які в свою чергу задорогі та недостатньої якості», — зазначає пані Ганна Лавренюк.

Що це означає?

Затяжний дефіцит молока-сировини через значне скорочення поголів’я корів, а також тиск від ажіотажного підвищення цін на кормові інгредієнти, підігріватиме ціни на сировину. А отже й ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% залежно від продуктової категорії вже на 1 січня 2021 р.

«Більше того, в зв’язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість грубих кормів, значна частина ферм буде змушена робити вибраковку по продуктивності та зменшувати поголів’я або взагалі виходити з бізнесу. Впродовж всього 2020-го ми вже щомісяця втрачаємо від 1000 до 1500 корів», — говорить віцепрезидентка АВМ.

Погіршує ситуацію недостатня державна підтримка тваринництва: обіцяного у 2017 р. 1%  аграрного ВВП (це 7-8 млрд грн. в розвиток аграрного комплексу щороку) жодного разу ми не отримали. Навпаки: Уряд після першого читання проєкту бюджету на 2021-ий скоротив фонд підтримки АПК із розрахованих Мінекономіки та погоджених Аграрним Комітетом 8,2 млрд до 4,5 млрд грн.

Відтак, без змін державної підтримки молочний сектор України тільки заглибиться в кризу і Україна ризикує закріпитися у статусі нетто-імпортера молочки, повідомляють в Асоціації виробників молока.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/ru/content/kak-i-pochemu-izmenyatsya-ceny-na-molochnuyu-produkciyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати