“Кернел” отримав 5-мільярдний пул олійних активів “Дельта Банку”

“Кернел” отримав 5-мільярдний пул олійних активів “Дельта Банку”
Фото: з відкритих джерел

Головний інвестор агрохолдингу “Кернел” олігарх Андрій Веревський за рішенням суду отримав пул олійних активів збанкрутілого “Дельта Банку”. Вартість активів оцінюється у 5 млрд гривень. Це два масложирові комбінати з усіма потужностями, а також компанія-контрагент.

Це передбачає постанова Великої Палати Верховного Суду від 9 лютого, яка з’явилася в реєстрі судових рішень 14 червня. Цією ухвалою Верховний суд залишив без змін рішення госпсуду Києва (від 2020 року) та апеляційного суду (від 2021 року), які задовольняли позов “Фінансової компанії “Скай” до Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО).

Таким чином постанова визнає договір про відступ прав вимоги між позивачем (фінкомпанією Веревського “Скай”) та “Дельта Банком” щодо 5-мільярдного пулу активів банку. Цей пул було реалізовано на аукціоні у червні 2019 року. До нього входять:

  • Іллічівський олійно-жировий комбінат;
  • Одеський олійно-жировий комбінат;
  • компанія “ВКФ “Олір”.

Загалом це 39 тис. кв. м промислової нерухомості одного комбінату, 31 тис. кв. м іншого комбінату, земельні ділянки площею 8,6 та 5,34 га в Одеській області, а також обладнання для виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, олії, майонезу тощо.

Переможцем аукціону у 2019 році стала компанія “Скай”, кінцевим бенефіціаром якої значився Андрій Веревський. Проте частина спірних активів перебуває у заставі НБУ та державного Укрексімбанку, тому результати аукціону намагалися скасувати. Також історію з продажем Фондом гарантування олійно-жирових активів “Дельти” Веревському розслідувало ДБР.

У результаті Велика Палата Верховного Суду ухвалила, що рішення правління НБУ про відміну погодження умов продажу цих активів не вимагало скасування результатів торгів. Відповідно, аукціон визнається таким, що відбувся.

“З огляду на те, що позивач як переможець торгів з продажу майна (активів) неплатоспроможного банку у процедурі його ліквідації, сплатив повну вартість лоту і своїми діями підтвердив зацікавленість у укладанні договору купівлі-продажу прав вимоги… Велика Палата Верховного Суду вважає, що обраний спосіб захисту – визнання укладеним договору купівлі-продажу, умови якого попередньо були погоджені сторонами, – є належним та ефективним”, – йдеться у постанові суду.

Джерело: OBOZREVATEL

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kernel-otrymav-5-milyardnyj-pul-olijnyh-aktyviv-delta-banku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати