Tempo950x100

Tempo300x100

В Хмельницкой области тестируют первые изделия из цветной пшеницы

В Хмельницкой области тестируют первые изделия из цветной пшеницы

Про це повідомляє Суспільне.

За словами головного агронома Василя Косюка, цілозерновий хліб та кондитерські вироби спечуть у власній пекарні підприємства з зерна, вирощеного на полях господарства.

«Багату антиоксидантами й мікроелементами продукцію поки не вироблятимуть в промислових масштабах, бо кольорового зерна ще замало», – зауважує агроном.

Директор підприємства Олег Білявець відзначає, що урожайність – останній показник, на який зважають у вирощуванні кольорових зернових. Підприємство взяло напрямок на створення корисної їжі.

«Спеціальні сорти спельти, пшениці чорнозерні й голубозерні, ячмінь пігментований. Це функціональний продукт, який кожна людина має споживати щодня, котра дбає про те, що покласти собі в шлунок», – пояснює Білявець.

Він наголошує, що в оболонці «Чорнобрової» пшениці антиоксидантів стільки ж, як у ягодах чорниці. Це також підтверджують науковці, яких запрошують на підприємство для навчань.

«Плануємо створити наукову лабораторію і кафедру для роботи науковців над сортами хелсі-фуд. Ми не хочемо бути одноманітними, ми хочемо бути унікальними і створювати продукт, який має додаткову цінність», – розповідає директор.

Головний агроном розповів, що насіння кольорових зернових купували в селекційних українських інститутах. Чорної спельти селекціонери надали всього 25 кг, і тепер ця напівдика пшениця росте на площі 50 сотих.

«Білявої» пшениці посіяли восени 2 га, з яких планують намолотити до 10 тонн зерна. «Чорноброва» озима росте на площах 10 га. Насіння надав одеський селекційний інститут. Вони на Одещині не змогли висіяти зовсім, в листопаді сіяли, і озимина тільки наклюнулася і дуже раді, що нам передали, бо в нас умови набагато кращі, і ми маємо сходи», – зауважує агроном.

Старший науковий співробітник Одеського селекційного інституту Сергій Поліщук розповів, що у гонитві за високими врожаями хлібороби втратили якість. Тому світ повертається до зернових, які мають біологічну цінність.

«Ці компоненти знаходяться в кольоровому матеріалі, у кольорових злаках. Це чорнорзерна пшениця, це пшениця з синім кольором, це озерний ячмінь, також він має чорний колір, синій колір. Світ виходить на здорове харчування», – пояснює науковець.

За словами Поліщука, адаптовані до українських кліматичних умов кольорові сорти зернових – результат праці його та колег-селекціонерів за 10 років.

Джерело: agro-business.com.ua

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/novaya-novost-135
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати