182819
178172

Правительство расширило государственную поддержку аграриев на 2021

7 квітня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, доповнивши її шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

«У тісному діалозі з аграрними асоціаціями та бізнесом ми напрацювали нові механізми підтримки, які допоможуть вирішувати актуальні проблеми аграріїв. Це такі як, наприклад, посуха, високі ризики, низька оборотність коштів, низька рентабельність вирощування певних культур. Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва. Це, в свою чергу, покращить продовольчу безпеку держави та доступність товарів для кінцевого споживача», - прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Серед нових програм підтримки АПК:

державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

державна підтримка виробників картоплі;

державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

«Держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат ми запроваджуємо агрострахування. Плюс додаємо програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні», - додав міністр Ігор Петрашко.Цифра дня: за 5 лет импорт оливкового масла в Украину вырос в 3 раза

В 2020 році було імпортовано 3,8 тис. т оливкової олії, що на 56% перевищує показник попереднього року. Основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок. Дані країни є і виробниками оливкової олії, повідомляє прес-служба УКАБ.

Виробництвом оливкової олії займається лише 35 країн світу. При цьому, найбільшим виробником є Іспанія, на частку якої припадає 50% світового обсягу виробництва даного продукту. Далі слідують Греція, Туніс та Італія. Варто відмітити, що світові обсяги виробництва оливкової олії в 5 разів менші в порівнянні з соняшниковою.

“Хоча оливкова олія набирає все більшої популярності в Україні, однак її частка в загальному фонді споживання олій різних видів займає не більше 7-8%. Витиснути не менш корисну соняшникову олію, що більш характерна для української кухні, оливковій олії не вдасться, в першу чергу, за рахунок більш високої ціни. Навіть на фоні ціни, що зросла, соняшникова олія залишається дешевшою в 2,5-3 рази в порівнянні з оливковою”, - коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

untitled-infogr_53630467Овощи борщового набора дешевеют

Про це пише AgroTimes.

Динаміка цін в столичних супермаркетах «Ашан», «Метро», «Новус» і «Варус» відставала від ринкової та була більш згладженою.

Так, середні ціни на картоплю в цих мережах в середині березня досягли максимуму – 12.24 грн/кг, але під впливом імпорту з країн Балтії та Польщі знизилися до нинішніх 11.22 грн/кг. Таким чином, за місяць картопля подешевшала на 15 коп/кг.

Пікові ціни на цибулю в магазинах спостерігалися також в середині минулого місяця – 6.41 грн/кг, але до сьогодні цей овоч подешевшав до 5.80. Від 7 березня цибуля подорожчала на 50 коп/кг. Цієї продукції у фермерів багато, але запаси якісної – незначні. Експорт цибулі – теж незначний. До того ж на ціну цибулі врожаю минулого року тисне зелена цибуля, пропозиція якої збільшується, а ціна – знижується.

Капуста від середини березня подешевшала на 59 коп/кг – до 5.07 грн/кг. Пропозиція якісної продукції тут також зменшується, а молода продукція – дешевшає.

Морква та буряк найдорожчими були в кінці березня. І за тиждень подешевшали: морква – на 66 коп/кг, – до 6.68 грн/кг; буряк – на 54 коп/кг – до 7.35 грн/кг.

 

 Фермер рассказал, как начать бизнес на перепелках

Своїм досвідом поділився співвласник перепелиної ферми «Дичина», що працює у Черкаській області, Андрій Шматок. На фермі вирощують майже 10 тис. голів перепілок та іншої птиці (фазан, цисарка тощо) різних порід, що відрізняються між собою кількістю тушки та розміром яєць. Опікуються ними лише п’ятеро людей.

«Бізнес прибутковий, якщо займатися всім у комплексі – продавати харчове яйце, м’ясо і птахів. Тоді в будь-який період часу можна продати продукцію у будь-якому вигляді і отримати свої 15-20% зверху», – розповідає фермер, додаючи, що оптом м’ясо коштує 150 грн за кілограм, а упаковка яєць – 25 грн.

За словами Шматка, щоб відкрити перепелину ферму з нуля, потрібно придбати клітку, корм та воду – якщо птиця доросла. Якщо ж мала, то відкриття обійдеться дещо дорожче. Так, спочатку потрібен інкубатор, після цього пташку висаджують у наступну клітку – брудер, де є тепла підлога і комфортна для неї температура. Коли курчата підростають їх переводять до іншої клітки – без підігріву, але з такою підлогою, щоб вони не пошкодили лапки. В ній вони знаходяться до 23 діб, а далі переходять у звичайну клітку, де живуть, їдять та спарюються.

Також фермер зазначає, що правильний підхід до годівлі допоможе заощадити. Так, на перших етапах корм можна виготовляти самостійно – в інтернеті є багато рецептур від заводів, які пропонують зробити корм самостійно (обійдеться на 5-10% дешевше).

«Важливим є знайти ринок збуту, якщо ви не хочете займатися цим бізнесом лише для себе та своєї сім’ї», – додає він.

Джерело: agro-business.com.ua

Ваш выбор 'Нечего сказать'.


В Украине возрождается спрос на черную смородину

Про це розповів Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН.

«Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку  собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування», – зазначив експерт.

За його словами, нині у садівників є можливість врахувати помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки.  Врожайність таких насаджень була низькою, під комбайнове збирання більшість із них була непристосована. Нині спостерігається хвиля відродження інтересу до чорної смородини та порічок, а вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.

«Важлива складова ягідного бізнесу – це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція –– це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни», – підкреслив Олександр Ярещенко.

 

Джерело: AgroTimesСамый стойкий к засухе сорт яблок: вердикт ученых

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи». 

«Досліджували свіжі плоди яблуні зимових сортів Голден делішес, Флоріна, Ред чиф, Бені шогун, Чемпіон Рено. Насадження яблуні — інтенсивного типу, закладені за схемою 5 × 1,5 м на підщепі М9 із краплинним зрошенням та утриманням міжрядь саду під задернінням багаторічними травами, – пояснює Наталія Чигрин, співробітниця Бахмутської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва НААН.

Дослідниця повідомляє, що максимальне накопичення органічних кислот в яблуках спостерігали у 2016 році, коли випало 288,1 мм опадів за вегетаційний період, кількість їх становила у сортах Голден делішес і Чемпіон Рено — 0,87%, Флоріна і Бені шогун — 0,74%, Ред чиф — 0,55%. Менший рівень органічної кислоти в плодах був у значно посушливому 2020 році, коли сума опадів за вегетаційний період становила 120 мм і дорівнювала у Голден делішес — 0,50%, Чемпіон Рено — 0,47, Флоріна — 0,55, Бені шогун — 0,53, Ред чиф — 0,41%. 

Високі температури та зменшення опадів у вегетаційний період 2020 року вплинули на зменшення маси плодів. Зокрема у Голден делішес середня маса плодів зменшилася на 13%, Флоріна — на 19, Ред чиф — на 14, Бені шогун — на 10, Чемпіон Рено — на 12%, як порівняти із середньобагаторічними показниками зазначених сортів. 

«Таким чином, багаторічними спостереженнями встановлено, що в посушливі та спекотні роки синтез органічних речовин у садах інтенсивного типу зменшується з 25 до 35% залежно від сорту. Сорт Флоріна виявився найстійкішим до посухи та спеки», – робить висновок Наталія Чигрин.

 

Джерело: AgroTimes