Tempo950x100

Tempo300x100

ТОП-10 імпортерів українського меду

ТОП-10 імпортерів українського меду
Фото: з відкритих джерел

Обсяг експорту українського меду суттєво знизився в 2021 р.

Про це говориться у повідомленні бджолосадиби «Знатний мед» на сторінці у Facebook.

Як зазначається, особливістю поточного року стало суттєве зменшення експорту українського меду за кордон: за даними Держстату, експорт меду за січень-жовтень 2021 року склав 40,9 тис. т, тоді як у минулому році він сягнув рекордної цифри — понад 80 тис. т. 

«За підсумками 2021 року, експорт може скласти близько 50 тис. т, що трохи більше 60% від показника попереднього року», — говорить співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко, 

На думку експерта, скорочення медозборів у багатьох країнах Європи, продовження пандемії та підвищений попит на натуральний мед мали б призвести до збільшення експорту, але на практиці цього не сталося. Незважаючи на збільшення вартості експортованого меду (з $1,8 у 2019 р. до $2,37 у 2021 р.), приорітетом для бджолярів, що є безпосередніми виробниками меду, став внутрішній ринок. 

«Однією з основних причин скорочення експорту в 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України. У цій ситуації багато пасічників почали продавати мед внутрішньому споживачу. В результаті, внутрішнє споживання меду збільшилося і перевищило обсяги експорту,» — вважає Валерій Курейко. 

Крім дрібного та середнього опту, коли мед продається у відрах 10-20 л, на внутрішньому ринку мед продається фасованим — у скляних баночках від 100 мл та у пластиковій тарі від 0,3-0,5 до 1-3 л., у тому числі, брендований та з етикетками, де вказано виробника.

На першому місці у січні-жовтня за поставками українського меду знаходяться країни ЄС: найбільші обсяги експорту до Польщі та Німеччини. Також до десятки найбільших країн, куди експортується український мед, входять США та Японія.

Загалом ТОП-10 виглядає так:

Польща — 13 тис. тонн;

Німеччина — 7,7 тис. тонн;

США — 2,3 тис. тонн;

Бельгія — 2,2 тис. тонн;

Литва — 2,1 тис. тонн;

Чехія — 1,6 тис. тонн;

Франція — 1,5 тис.тонн;

Данія — 1,3 тис. тонн;

Японія — 1,0 тис. тонн;

Угорщина — 1,0 тис. тонн.

Джерело: agroportal.ua

Перегляди: 26
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/top-10-importeriv-ukrayinskogo-medu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати