«Трубы выкапывали и продавали на металлолом» – как разворовывали оросительные системы в Украине

«Трубы выкапывали и продавали на металлолом» – как разворовывали оросительные системы в Украине

Близько 30% зрошувальних мереж нижнього рівня в Україні не мають власника. Через це за роки незалежності країни їх чимало розікрали. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов, передає прес-служба ВАР.

«Труби просто викопували і продавали на металобрухт. Відбувалось це тому, що вони фактично «підвішені» у повітрі і нікому не належать. Вони не перебувають ні у державній власності, ні в комунальній, ні у приватній.  І, не дивлячись на те, що для аграріїв зрошення має величезне значення, ми, як і раніше, стикаємось з випадками, коли люди, яких я вважаю бандитами, викопують труби, знищуючи зрошення», – зазначив Михайло Соколов.

Наразі в Україні із близько 2,1 млн га зрошувальних земель, які держава мала на початок незалежності, поливається менше 500 тис. га. Аби виправити ситуацію та створити умови для розвитку меліоративних систем, було запропоновано законопроєкт про Об’єднання водокористувачів (ОВК), у розробці якого ВАР бере активну участь.    

«Законопроєкт про ОВК – це з однієї сторони можливість об’єднати землекористувачів, які використовують зрошення. А з іншої – можливість для  держави передати таким організаціям на баланс мережі та насосні станції, скоротити державні видатки, і створити умови для розвитку меліорацій. Аграрії готові вкладатись у зрошувальні системи. Більше того, там, де аграріям вдалось маим зробити зрошувальні системи, що затрати на полив одного гектару виявились на 30% меншими. Друга частина цього законопроекту стосується оформлення майнових прав на зрошувальну систему. Адже зараз труби, які лежать у землі, неможливо зареєструвати як об’єкт нерухомості: система Держгеокадастру не передбачає такої можливості. Цим законопроектом вона передбачається і вже просто так вкрасти і не відповідати за це, буде неможливо. Плюс це дасть можливість для створення приватних зрошувальних мереж», – зазначив Михайло Соколов.

 Заступник голови ВАР наголосив, що відновлення зрошення суттєво збільшить ВВП України, адже це дасть можливість збільшити урожайність у два, а то й три рази. Разом з тим, це потребує великих зусиль і доволі тривалої реформи.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/truby-vykapyvali-i-prodavali-na-metallolom-kak-razvorovyvali-orositelnye-sistemy-v-ukraine
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    Рада спростила обіг насіння бавовнику, він потрібен для виробництва пороху

    23 Квітня

    Делегація Мінагрополітики ознайомилася з досвідом виконання Північною Македонією аграрних програм для вступу в ЄС

    У Фінляндії запустили в продаж кавовий бленд, створений штучним інтелектом

    Польща планує обмежити використання ГМ сировини у виробництві кормів

    Піца і торти можуть вбити: у МОЗ розповіли, яка їжа підвищує ризик смерті

    Виробництво біометану має потенціал потужного зростання – Герус

    БІЛЬШЕ НОВИН