В Украине дешевеет картофель

На сегодняшний день производители картофеля Украины пересматривают цены на свою продукцию в сторону снижения, сообщают аналитики проекта EastFruit. По мере продвижения уборки в хозяйствах предложение картофеля на рынке увеличивается. При этом большую часть продукции, поступающей в продажу, составляет картофель невысокого качества, что также негативно сказывается на формирование цен в данном сегменте.

Согласно данным ежедневного мониторинга проекта, на сегодняшний день в основных регионах производства цены на картофель варьируются в пределах 4-6 грн/кг ($0,14-0,21/кг), что в среднем на 14% дешевле, чем в конце прошлой рабочей недели.

Причиной такой ситуации эксперты считают сезонное увеличение предложения данной продукции на рынке, в то время как спрос на картофель остается весьма невысоким.

Отметим, что на данный момент цены на картофель на рынке Украины уже в среднем на 45% ниже, чем в аналогичный период прошлого года. При этом, большинство крупных игроков рынка уверены, что цены на картофель будут снижаться и далее по мере продвижения уборочных работ в хозяйствах населения.

Вырастить курицу без антибиотиков в Украине могут единицы - эксперт

Про це в коментарі УНН розповів лікар ветеринарної медицини Андрій Биченко.

"Вигодувати птицю без застосування антибіотиків теоретично можливо. Але для цього на підприємстві має бути досить висока культура вирощування курей: стерильні пташники, підтримка стабільної температури в місцях життєдіяльності маточного поголів’я птиці, висока якість корму.

Окремо важливо, аби співробітники таких підприємств щодня змінювали робочий одяг, обробляли його", - каже він.

І це дуже важкі вимоги, адже в разі інфікування 10% поголів’я - знищується усе стадо.

"А це – великі фінансові ресурси, які виробник змушений буде покривати власним коштом", - додав він.

Тому в Україні одиниці тих, хто може забезпечити виробництво без шкідливих антибіотиків.

"Антибіотики у великій кількості можуть зруйнувати шлунково-кишковий тракт, спровокувати діарею, дуже неприємні наслідки для шлунку. Тому, коли людина застосовує антибіотики у лікувальних цілях – завжди з ними виписуються пробіотики, які відновлюють мікрофлору кишечника", - уточнив він.

«Слугу народа» обвиняют в причастности к рейдерству и кражи урожая на Черниговщине

Підробка документів, підкуп силових структур та психологічний тиск — на що не підуть «чорні рейдери», аби «віджати» землю та врожай? Після призначення директором держпідприємства Олег Піщенко найняв приватних охоронців і не пускає на територію господарства законних власників — представників агропідприємства «Батьківщина». 

Про це пише propozitsiya.com .

«Правоохоронні органи постійно перевіряли, не було за що «зачепити» це господарство, а вони пішли через громадську організацію, ніби та звернулася щодо якихось фактів розкрадання. Прокурор негайно в той же день дає хід цій справі і пише до НААН з проханням відсторонити керівника», — розповідає директор фонду «Надія Сіверщини» Олег Дмитренко.

Далі у цій схемі розпочинається найцікавіше. Бізнес-партнера нардепа Павла Халімона призначають т.в.о. директора державного підприємства. І за допомогою правоохоронців та найманих «тітушок» не дають законним власникам збирати врожай.

За посіви розгорнувся запеклий бій у судах. На зібране зерно наклали арешт та зобов’язали зберігати майно на території держпідприємства. Та пан Піщенко заявив про псування озимини, і попри заборону суду дав команду вивозити врожай на приватний елеватор.

Головним фігурантом рейдерства Олег Дмитренко називає нардепа Павла Халімона, з яким фермер зустрічався кілька разів.

«Ми зустрічалися разом — Халімон і Селютін, і вони озвучили свої умови, що забрати врожай можна буде лише за 40 млн грн і далі працювати 50/50. Ми живемо не в якомусь бандитському світі, у нас є закон, є Конституція, і умови співпраці мають бути договірні. Всі ці «понятія», які запропонував мені народний депутат, не підходять», — наголошує пан Дмитренко.

 

Жили в нечеловеческих условиях: на Киевщине китайцы нелегально работали на сельхозпредприятии

У Бориспільському районі Київської області Національна поліція спільно зі співробітниками Державної міграційної служби України та Державної служби України з питань праці виявили групу з 13 нелегальних мігрантів, які займалися вирощуванням сільськогосподарської продукції та жили в жахливих умовах.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

За інформацією Департаменту захисту інтересів суспільства і держави НП поліцейські спільно зі співробітниками Державної міграційної служби України та Державної служби України з питань праці виявили 13 нелегальних мігрантів. Іноземці незаконно перебували на території держави, адже дозволи на перебування в Україні були задавнені.

Також повідомляється, що близько року тому громадянин Китайської Народної Республіки прибув до України та почав вирощувати сільськогосподарські культури. З цією метою він на Київщині орендував 10 гектарів землі сільськогосподарського призначення, а на орендованій території іноземець побудував «житло» для робітників, які вирощували та збирали урожай. До роботи залучав своїх співвітчизників, які жили в жахливих умовах.

На всіх нелегалів складено адмінпротоколи за ст. 203 (Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні та транзитного проїзду через територію України) кодексу України про адміністративні правопорушення.

В Украине уменьшилось производство молока

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна служба статистики України.

За січень-серпень 2020 року в Україні було вироблено 6,46 млн тонн молока (на 3,8% менше, ніж за аналогічний період 2019 року). У тому числі сільськогосподарські підприємства виробили 1,88 млн тонн молока (на 0,2% менше), господарства населення — 4,58 млн тонн (на 5,2% менше).

Найбільше молока за вісім місяців 2020 року виробили у Полтавській області — 502,1 тис. тонн (на 2,9% менше, ніж за аналогічний період 2019 року); на другому місці — Вінницька (499,3 тис. тонн; на 5,3% менше); на третьому — Хмельницька (449,4 тис. тонн; на 0,8% більше) області.

Найменші обсяги виробництва молока за вказаний період продемонстрували у Луганській (79,2 тис. тонн; на 1,1% менше, ніж за січень-серпень 2019 року), Донецькій (105,1 тис. тонн; на 12,2% менше) та Запорізькій (123,7 тис. тонн; на 7,6% менше) областях.

Названы области-лидеры по сбору урожая подсолнечника

Станом на 10 вересня в Україні вже зібрано 1,98 млн т соняшнику з площі 1,2 млн га (19%). Про це свідчать дані інтерактивної карти «Урожай Онлайн 2020».

Середня врожайність культури 1,6 т/га.

Станом на звітну дату лідирують зі збору соняшнику:

Миколаївщина — зібрано 264,68 тис. т з площі 234,17 тис. га при середній врожайності 1,1 т/га;
Київщина — зібрано 222,01 тис. т з площі 85,32 тис. га при середній врожайності 2,6 т/га;
Херсонщина — 220,56 тис. т з площі 137,85 тис. га при середній врожайності 1,6 т/га.

Джерело: Куркуль