Молочна галузь у глибокій кризі: Україна збільшила імпорт молочної продукції

Молочна галузь у глибокій кризі: Україна збільшила імпорт молочної продукції
Фото: з відкритих джерел

За перші шість місяців 2021 року в Україні вироблено молока на 5,6% менше, ніж за цей же період торік, натомість зростає імпорт молочної продукції.

Як повідомляє Укрінформ, про це під час пресконференції на тему: «Подальший розвиток м’ясо-молочної галузі України визначатиметься ефективністю державної підтримки» розповів голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Якщо говорити про молочну галузь, то можна сказати, що вона знаходиться в глибокій кризі. І статистичні данні за перше півріччя поточного року демонструють, що ця криза лише поглиблюється», — наголосив він.

Так, за перших шість місяців 2021 року вироблено молока на 5,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року, а поголів’я корів в Україні скоротилося до 1,66 млн голів.

Також, за словами Чагаровський, відбулося зменшення майже на 12% надходження сировини на переробку, що призвело до помітного зниження виробництва в Україні масла, сирних продуктів та сухого знежиреного молока.

Водночас зріс імпорт молочної продукції; за результатами першого півріччя цього року він сягнув 165 млн дол., що на 25 млн дол. більше, ніж за такий саме період торік.

«Рівень державної підтримки, який на сьогодні є, а мова йде про 1,2 млрд грн, не задовольняє потреби розвитку як молочного скотарства, так галузі в цілому», — додав експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/ru/content/za-piv-roku-ukrayina-importuvala-molochnoyi-produkcziyi-na-165-miljoniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1