Актуальные проблемы и аспекты развития рынка агрохимии и семян

Про важливість і переваги проведення агрохімічного аналізу ґрунту розповів агроном ґрунтознавець Василь Косар. Збільшення врожайності і рентабельності за рахунок внесення необхідних для рослини елементів живлення, підвищення рівномірності розподілу макроелементів в розрізі  поля та ефективності їх використання, збільшення рівномірності розвитку культур в межах поля, підвищення ступеню однорідності при достиганні сільськогосподарських культур, оптимізація інвестицій на живлення з огляду на можливість внесення добрив в тому місці і в тій нормі яка необхідна – це лише частина з тих переваг, які здатний забезпечити такий аналіз.

Вікторія Олійник, агрохімік-ґрунтознавець компанії АСТАРТА-КИЇВ, поділилася успішним досвідом ключового агровиробника України. Незалежність випробувань, наявність власних дослідницьких великих та мікроділянок (хмільник та миргород, загалом 400 га дослідних полів) виділяють АСТАРТА-КИЇВ серед конкурентів. Перевага полягає також в доведеній ефективності, яка досягнута, зокрема, завдяки випробуванням та впровадженням практик в різних ґрунтово-кліматичних зонах, накопиченням дослідної інформації по основним культурам та агроматеріалам. Далеко не останню роль відіграла професійна команда експертів та сучасні методики дослідження та можливість виходу на зовнішній ринок.

Не оминули увагою і сучасні ІТ-технології, що допомагають контролювати та моніторити стан сільськогосподарських культур у господарствах. Цю тему було висвітлено у виступах директора департаменту виробництва та розвитку AGRICOM GROUP Тараса Корнієнка та генерального менеджера FARMERS EDGE УКРАЇНА Олександра Руденка. Зокрема, останній розповів про найновіші технології у сфері моніторингу ефективності агрогосподарств з допомогою найновіших космічних розробок. Йдеться про супутникові знімки як інструмент такого моніторингу. Варто знати, що Farmers Edge є глобальним лідером в сфері послуг для точного землеробства і незалежних рішень зі збирання, зберігання, аналізу та управління даними для сільського господарства. Компанія забезпечує комплексне рішення на базі однієї програмної веб-платформи FarmCommand, що надає необмежені можливості по збору, зберігання і обробки даних.

Втім не усі технології є універсальними. Оскільки великий вплив на сьогоднішнє землеробство мають погодно-кліматичні умови, виділяються особливі зони ризикованого землеробства. Як розповів Володимир Войніков, директор ВОЙНІКОВ І КО, на структуру посівних площ у господарствах значно впливають дефіцит продуктивної вологи у ґрунті, тривалі періоди посухи, нестабільність та непрогнозованість погодних умов. Це дуже важливі нюанси, які потребують виваженого підходу до використання добрив та ЗЗР.

Ігор Герасименко, експерт ринку ЗЗР AGRAVERY, наголосив що до питання  відходження від заборонених закордоном та популярних препаратів у нас необхідно підходити дуже виважено і обережно. «Ми багато працюємо над вирішенням цього питання, аналізуючи, які препарати можуть підійти для такої заміни на державному рівні», - зазначив він.

В свою чергу представники компанії УКРАГРОКОМ - керівник відділу агроконсалтингу Павло Кулеша та керівник напрямку мікродобрив УКРАГРОКОМ Богдан Аврамчук розповіли про особливості захисту польових культур в умовах сьогодення та відповіли на запитання: чому потрібно інтенсивно застосовувати мікродобрива сьогодні? Така необхідність полягає через низький рівень застосування органічних, мікроелементних добрив, сидератів, що призвело до дефіциту мікроелементів у ґрунті. Це дає позитивну динаміку у застосуванні головних елементів мінерального живлення (NPK), та висівання гібридів інтенсивного типу, котрі потребують забезпечення оптимальним збалансованим мінеральним живленням.

Ярослав Бардин, директор, кандидат біологічних наук УКРСОРГО, розповів про оптимізацію використання ЗЗР та живлення при вирощуванні сорго. Завдяки цій оптимізації вони отримали рекордну врожайність сорго, що офіційно зареєстровано в Книзі рекордів України і фактично є світовим рекордом.

«Наша мета: «20 т/га зерна сорго у 2019 році» використовуючи потенціал кожної насінини», - зазначив Ярослав Бардин. При цьому, цікаво знати, що ціна на сорго перевищує світові ціни на кукурудзу.

Завершальним блоком конференції став Круглий стіл "Регулювання ринку агрохімії та садивного матеріалу в Україні". У ньому прийняли участь провідні фахівці ринку, теоретики та практики, представники влади: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко, голова правління Української промислової асоціації захисту рослин Сергій Кузьменко, президент Фітосанітарної асоціації України Владислав Седик, керівник органу сертифікації компанії "Агросерт" Наталя Грюнвальд, координатор Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий, виконавчий директор ПАТ "Аграрний фонд" Зубарєв Микола. Дискусія вийшла жвавою та подекуди емоційною. Виділеного на неї часу не вистачило, що розглянути та підняти на поверхню ряд важливих питань таких як актуальність діючого законодавства у сфері агрохімії та насіння, реєстрація сортів насіння / садивного матеріалу та ЗЗР: бюрократичні перепони технологічного розвитку АПК, контрафактна продукція: чи можна з нею ефективно боротися в Україні? Захист майнових та інтелектуальних прав виробників та постачальників насіння / садивного матеріалу, ЗЗР і добрив, транспортування та зберігання агрохімічної продукції: актуальність вимог до транспорту, складів для забезпечення безпеки, дотації на придбання насіння/садивного матеріалу та агрохімії: нюанси державної підтримки українського АПК. Присутні в залі активно долучалися до дискусії, ставили запитання та висловлювалися, озвучували пропозиції. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета про важливість участі держави у вирішенні злободенних питань, зокрема в частині більш жорсткішого контролю за якістю експортованої продукції та персональну відповідальність усіх учасників ринку. Законодавство потребує подальшого вдосконалення і розробки необхідних постанов та забезпечення їх дотримання. Політик пообіцяв прислухатись до всіх побажань, але зазначив про проблематику їх реалізації.

 

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Украинский фермер собрал коллекцию уникальных автомобилей

Украинский фермер Александр Подоляка представил свою коллекцию автомобилей. Фото интересных автомобилей опубликовал в Facebook Евгений Середницкий, пишет Сегодня.

На стоянке собрались вместе несколько разных пикапов Ford F-серии, серьезно доработаны Jeep Wrangler, пара Hummer H1, Mercedes-Benz G63 AMG 6 × 6 (тот самый, который создали житомирские мастера), Mercedes Unimog, внедорожный MAN и вэн Chevrolet Express.

Сколько из представленных автомобилей принадлежат самому Середницькому – неизвестно. Также стоит отметить, что часть машин выставлены на продажу.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Фермер вырастил гигантскую лук величиной с две человеческие головы

Британцу Марку Шепарду удалось вырастить гигантскую репчатый лук весом не менее 5 килограммов каждая. Самый крупный экземпляр мужчина планирует представить на местном конкурсе гигантских овощей. Вес луковицы составляет почти 7 кг, пишет agrarii-razom.com.ua.

"Никаких ГМО. Выросло все с отборочного семена", — прокомментировал Марк на своей странице в Instagram.

На то, чтобы лук достигла гигантских размеров, понадобилось 11 месяцев. Уже через полгода после посадки окружность одной луковицы в среднем составляла 50 см.

Мужчина не отрицает, что вырастить этих великанов ему удалось не только благодаря органическим удобрениям. Однако свои огороднические секреты держит в тайне.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Воздушная теплица для сити-фермерства - оригинальное решение

В Бельгии дизайнерское агентство выполнило заказ для женщины, которая хотела выращивать зелень в буквальном смысле, не выходя из дома, пишет agrarii-razom.com.ua.

Жительница Мехелен городка в Антверпене, Бельгия, всю жизнь мечтала о собственном доме. Также она хотела заниматься сити-фермерством, но как совместить эти два желания, она не знала.

В итоге, купив небольшой домик, она отправилась в местное дизайнерское агентство DesignBoom и попросила архитекторов помочь ей решить головоломку.

«Это была достаточно сложная задача, - рассказывают дизайнеры. - У клиента было желание заниматься сити-фермерством практически в центре города. Кроме того, дом был уже построен, а его дворик выходил на север и большую часть времени находился в тени от строения, поэтому для растений это было бы не очень хорошо ».

В итоге дизайнеры решили снести всю заднюю часть здания, за исключением одной стальной балки, которую затем усилили дополнительными опорами, и поставили на них воздушную конструкцию. В теплице пристроили лесенку.

Открытое пространство сделал домик с небольшой жилой площадью в 80 кв метров визуально гораздо больше, а выход в теплицу с патио позволяет ухаживать за растениями в плохую или дождливую погоду без необходимости тепло одеваться и идти «на работу».

Женщина осталась очень довольна дизайнерской находкой. Правда, стоимость такой переделки агентство и сама заказчица не озвучивают.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

На Волыни откроют зерновой элеватор, аналогов которому в области нет

Зерновой элеватор общества с ограниченной ответственностью «Пятидни» начали возводить в Владимире в феврале этого года.

Объект посетил председатель областной государственной администрации Александр Савченко, пишет pershyj.com.

Элеватор не имеет аналогов на территории области и является современным высокотехнологичным комплексом, который будет предоставлять полный спектр услуг по приемке, очистке, сушки, хранения и отгрузки зерна и масличных культур.

Аграрий Валерий Диброва, который возводит комплекс, рассказывает, что это только начало развития предприятия в Владимире-Волынском:

«Современное оборудование и наличие нескольких линий предоставляет возможность одновременно принимать зерновые не только разных культур, но и разного качества и влажности. Кроме того, этот элеватор загружать поезда сырьем, что экспортируется. После завершения хотим еще достроить железнодорожную колею возле предприятия и заводы».
Сметная стоимость объекта – 8 млн долларов. Мощность элеватора – почти 70 тысяч тонн единовременного хранения зерновых и масличных культур. Кроме того, предприятие сможет отгружать 25 вагонов в сутки. Также здесь будет создано 80 рабочих мест.

Александр Савченко отметил, что процесс строительства идет очень быстро:

«Помню, когда в прошлый раз смотрели строительство, был только залит бетон на земле и еще несколько. А сейчас – элеватор почти готов. Мощное предприятие – гордость Волыни».

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Roshen Plaza: что строит на месте Киевской фабрики корпорация Порошенко

Летом корпорация Roshen, которую Петру Порошенко так и не удалось продать, покинула Рыбальский полуостров в Киеве, где она базировалась с начала основания в 1996 году.

Теперь ее офис — на Киевской кондитерской фабрике, которая находится возле Демеевской площади, рядом с метро Демеевская. Здесь компания планирует завершить проект общественного пространства Roshen Plaza, пишет epravda.com.ua.

Желание вдохнуть новую жизнь в промышленные сооружения Киевской кондитерской фабрики принадлежит гендиректору Roshen Вячеславу Москалевському. В 2014 году руководство корпорации решило перенести часть производственных мощностей в Винницу, а также в Борисполь, где вскоре начнет работу новая бисквитная фабрика.

Roshen Plaza станет не только новой резиденцией компании, но и новым общественным пространством. Проект планируют завершить в 2020 году.

В рамках первого этапа весной 2018 года компания открыла экскурсионную программу "Шоколадная фабрика Roshen". Один из производственных цехов специально оборудовали для показа работы шоколадной линии. Бюджет создания "Шоколадной фабрики Roshen" составил более 30 млн грн.

Здесь можно узнать историю одной из старейших шоколадных фабрик в Украине. Она была построена на месте сахаро-рафинадного завода в 1874 году в селе Демиевка купцом Валентином Ефимовым. В 1923 году ее переименовали в фабрику имени Карла Маркса.

Что же касается нового офиса Roshen, то его разработало архитектурное бюро МААСС. Это огромный open space.
"Фабрика не прекратила существование, но ее мощности были уменьшены. Традиционную продукцию — "Киевский торт" и конфеты "Киев вечерний" — и дальше будут изготавливать на Киевской кондитерской фабрике", — объясняет директор по развитию социальных проектов кондитерской корпорации Roshen Ирина Пономаренко.

В проект благоустройства фабрики в 2018 году инвестируют 90 млн грн. Два другие этажи корпорация планирует переработать на общественное пространство и коворкінги.

В 2019 году Roshen планирует установить на территории фабрики фонтан и технический комплекс для свето-музыкального шоу.
Также планируется открытие сезонной катка площадью более 2 тыс кв м.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview