174500

Новый робот экономит до 95% гербицидов

Недавний эксперимент в университете Рединга в Великобритании, доказал, что робот eyeSpot позволил уменьшить использование гербицидов на капусте на 95%, а на лук — на 74%, пишет agro-yug.com.ua.

По словам профессора Университета Рединга Алистера Мердока, урожайность на опытных участках была на уровне или превышает показатели на контрольных участках, которые обрабатывались гербицидами. При этом, в такой путь уменьшается потребность в механических обработках, меньше гербицидов попадает в окружающую среду.

С помощью камер и системы машинного зрения робот eyeSpot определяет сорняки на овощных культурах, прицеливается и точно распыляет гербицид.

«Это точное земледелие в действии. Робот значительно снизил использование гербицидов, фактически устраняя любой вред для нецелевых организмов», — отметил Джо Мартин, старший ученый по защите растений проекта AHDB.

Поскольку данные из полей приобретают важное значение в сельском хозяйстве, изображение eyeSpot также могут использоваться для наблюдения за темпами роста растений, что позволяет точнее планировать обработки, давать раннюю оценку урожаям и выявлять различные угрозы.

Как изменились цены на фрукты

Специалисты "Инфо-Шувар" подготовили свежий видеообзор из фруктового ряда. Свежие цены на яблоки, груши, сливы, дыни, и виноград, который по количеству сортов соревнуется с яблоками.

Свежие цены на овощи борщового набора

Новый обзор предложения и цен на овощи борщового набора на оптовом рынке "Шувар".

Актуальные цены на фрукты

Первый месяц осени подходит к концу, что из фруктов осталось на рынке? Про ассортимент и цены на фруктовом ряду оптового рынка "Шувар" смотрите в видеообзоре.

Как украинский производитель зерновых хлопьев вышел на мировой рынок

На Чернігівщині на площі близько 7 гектарів розташований виробничий комплекс із зернових культур. Завод почав свою роботу не так давно, у травні 2018 року, проте швидко зарекомендував себе не тільки на українському, а й на зарубіжному ринку, пише uatv.ua.

Для України підприємство з виробництва пластівців – справжня гордість, адже завод побудований на залучені кошти вітчизняних інвесторів, а це понад 200 мільйонів гривень. Крім того, на виробництві використовується українська сировина. Завод може обробляти кілька культур: овес, пшениця, жито, ячмінь. Також тут виготовляють пластівці з крупи кукурудзи, гречки та рису.

Підприємство оснащене сучасним швейцарським обладнанням, а це понад 70 верстатів, і допоміжними лініями від українського виробника.

Загалом тут працює близько ста осіб, серед них – різноробочі, інженери, адміністрація і фасувальники. Що ж до безпосереднього етапу виробництва пластівців, тут практично не задіяно людську працю. У це складно повірити, але на величезному заводі, який розташований у чотириповерховій будівлі, увесь процес налаштовується автоматично. На зміні працюють тільки троє співробітників – інженер-технолог, диспетчер і механік. Система автоматизації конвеєрної лінії створена для того, щоби мінімізувати людський фактор на виробництві.

Спеціальні машини для очищення повітря – аспіраційні системи, розміщені на кожному поверсі для того, щоб прибирати дрібний пил. Таким чином, підприємство працює за найсучаснішими європейськими стандартами і не забруднює навколишнє середовище.
Всі процеси технологічної обробки пластівців запускаються з диспетчерської, яку називають серцем заводу. Одна людина – оператор диспетчерської – замінює роботу кількох сотень, а то й тисяч людей.

Протягом цих технологічних процесів працівники лабораторії набирають у виробничих цехах зразки продукції для проби, щоб провести контроль якості. Набраний матеріал проходить контроль за 15 показниками.

“Наша лабораторія визначає вологість, сміттєву, органічну й металомагнітну домішку, а також смак, запах, консистенцію, зовнішній вигляд, готовність страви до вживання, розварюваність. Ми гарантуємо, що наша продукція не містить ГМО, вона смачна, якісна й безпечна”, – каже керівник лабораторії Оксана Гонтаренко.

Цікаво, що на підприємстві діє принцип безвідходного виробництва: компанія користується не природним газом, а власним твердопаливним котлом, який для опалення використовує лушпиння. В результаті спалювання виходить технологічна та побутова пара, яка застосовується як у виробництві, так і для обігріву приміщень.

Фасування готової продукції відбувається автоматично – в картонні коробки, паперові або поліпропіленові пакети й мішки. Спеціальний автомат фасує пластівці зі швидкістю 60 коробок за хвилину. Потужності підприємства дозволяють виробляти до тисячі тонн продукту на місяць, а це – мільйон кілограмів. 80% продукції, яка випускається, становлять саме вівсяні пластівці.

Менеджери підприємства впевнені: Україна виграє на світовому ринку у виробництві пластівців саме завдяки культурі помірного клімату – вівсу. У нашій країні його вирощують у великих обсягах переважно на Поліссі та в Лісостепу, а постачається продукція вже до понад 15 країн світу.

“Насамперед, це Європа, але ми вже експортуємо і в Африку, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль. У планах – Китай”, – розповідає директор переробного комплексу Андрій Ломейко.

Актуальные цены на овощи борщового набора

Сколько на оптовом рынке "Шувар" стоят наиболее востребованные овощи?

Свежие цены на картофель, морковь, капусту, свеклу, лук.