ТОП-5 датчиков для сельского хозяйства

Про найпомітніші датчики 2018 року, які довели свою ефективність в агросфері пише aggeek.net.

Світовий ринок датчиків для сільського господарства перевищить $2,75 млрд до 2026 року, а показник CAGR становитиме 12,5% з 2018 до 2026 року. У дослідженні “Аналіз ринку сільськогосподарських датчиків. Тенденції та прогноз (2018-2026)” були виділені ефективні рішення минулого року.

Смарт-сенсор Libelium

Libelium випустив нову версію свого сенсорного вузла Smart Agriculture, що підвищує максимальну точність моніторингу врожаю. Це покращений WasMPote Plug & Sense. Smart Agriculture Xtreme включає в себе найсучасніші сенсори для найбільш вимогливих рослин: виноградників, фруктових садів та тепличних культур.

Нове рішення має 19 датчиків від надійних виробників сільськогосподарської техніки. Воно дозволяє вимірювати різні параметри, пов'язані з погодними умовами, рівнями сонячних світла та радіації, морфологією ґрунту, присутністю добрив, щоденним зростанням рослин, фруктів та іншими параметрами навколишнього середовища.

Smart Agriculture Xtreme sensor включає більш надійну метеостанцію для вимірювання вітру та опадів за допомогою оптичних технологій. Він також оснащений повним набором сенсорів, які дозволяють вимірювати ультрафіолетове та короткохвильове випромінювання, випромінювання для фотосинтезу.

Сенсори морфології ґрунту дозволяють визначити необхідну кількість добрив шляхом вимірювання електроопору, водного потенціалу грунту та рівня кисню у ньому.

Новий пристрій дозволяє підключати спеціальний датчик для вимірювання температури рослин на поверхні. І для щоденного моніторингу росту є дендрометри для контролю за ростом кореню, стебла та самого плоду.

Датчики Libelium використовувались у декількох світових проектах, які засвідчили потужність цієї платформи IoT. Виноградники, какао, тютюн, полуниця, банани, ківі, оливки, кукурудза були під наглядом Libelium Smart Agriculture IoT Platform. Це дозволило продемонструвати ефективність датчиків на практиці — результати були представлені у white paper.

Sentera sensors

Sentera sensors — сільськогосподарські датчики, призначені для визначення індексів вегетації рослин.

Sentera Double 4K — це невелика камера з двома сенсорами, яка сумісна з будь-яким БПЛА. Датчики призначені для використання в суворих кліматичних умовах.

За допомогою цієї інноваційної технології користувачі можуть збирати візуальні смуги та індекси рослинності на основі NIR або Red Edge, у тому числі NDVI або NDRE.

Багатоспектральний подвійний 4K сенсорний варіант пропонує п'ять спектральних смуг: синю, зелену, червону та NIR. Використовуючи запатентовану технологію, мультиспектральний датчик Sentera допомагає агрономам, консультантам з рослинництва та виробникам виявляти проблеми з їхніми культурами раніше і з більшою точністю.

CropX

CropX — датчик ґрунту другого покоління, який аналізує стан ґрунту в певній зоні поля та вносить необхідну кількість води.

Оптимальна вологість ґрунту позитивно впливає на розвиток кореневої системи рослини, що дозволяє їй отримати більшу кількість поживних речовин і підвищує врожайність. У країнах із низькою кількістю опадів функціонують системи зрошення, проте часто не враховується різна потреба у волозі в різних частинах поля. Це призводить до перезволоження та вимивання корисних мікроелементів. CropX може вирішити цю проблему. Принцип роботи полягає в аналізі стану ґрунту в певній зоні поля та внесенні нормованого обсягу води.

Датчики вологості розміщуються в полі. Вони підключаються до інтернету, і користувач зможе отримувати інформацію про необхідність зрошення через мобільний додаток. CropX залучила інвестиції від Bayer, Roberts Bosch Venture Capital та Flex. Виробник планує створити повністю автоматизовану систему іригації.

Система датчиків Semios

Датчики Semios створили екологічно чистий метод управління популяціями шкідників з використанням RF-модулів на базі SNAP і шлюзів.

Пристрої розміщуються по всьому полю. Вони дозволяють відслідковувати наявність шкідників у певній зоні. Якщо виявляється перевищення їх критичної кількості — надсилається відповідне повідомлення фермеру.

Компанія використовує датчики контролю шкідників як основу для інших розумних рішень. Цікавим може бути поєднання цієї системи з розробкою Parabug. Наприклад, Semios надсилають інформацію про шкідників, а Parabug направляє на уражену ділянку корисних комах для боротьби з ними. Parabug використовує повітряні транспортні засоби, зокрема БПЛА, для швидкого розповсюдження біологічних речовин, корисних комах.

Bosch Field Monitoring

Інтернет речей — сегмент, за яким група Bosch оцінює світовий ринковий потенціал у мільярд євро. Згідно з цими прогнозами, компанія представила в Іспанії на Міжнародній ярмарці сільськогосподарських машин Сарагоси (FIMA) своє рішення точного сільського господарства Bosch Field Monitoring, яке вже використовується для таких культур, як виноградник, цитрусові, помідори та оливкове дерево.

Конфігурація сигналів цієї системи дозволяє уникнути повної або часткової втрати виробництва через мороз. Завдяки вимірюванню температури вологої цибулини в будь-який час фермер може вжити відповідних профілактичних заходів.

Крім того, Bosch Field Monitoring запобігає перевитраті водних ресурсів, оскільки також вимірює вологість грунту, що дозволяє визначити, коли і скільки води необхідно рослині. Система контролює температуру та вологість рослини. Таким чином, коли виробник отримує сигнал на своєму смартфоні, він має достатньо часу для реагування. Він може активізувати зрошувальну систему, щоб грунт не був надто сухий, або вжити заходи для запобігання появи грибка.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

ТОП-3 мировых импортеров украинской курятины

Об этом свидетельствуют данные Государственной фискальной службы, передает УНН.

Только за год Украина увеличила поставки курятины за рубеж на 30% (в денежном выражении). В 2018 году Украина экспортировала 328 тыс. тонн мяса птицы общей стоимостью 506,6 млн долл.

В списке крупнейших стран-импортеров украинской курятины лидируют Нидерланды. В прошлом году Украина поставила в Нидерланды мяса птицы на 112,4 млн долл.

Второе место в списке принадлежит Словакии. В 2018 году словаки купили украинского мяса птицы на 59,9 млн долл.

Замыкает тройку лидеров Саудовская Аравия с показателем импорт украинской курятины в 57,8 млн долл.

По итогам 2018 года экспорт курятины Украиной в 10 раз превысил импорт (в денежном выражении). В прошлом году Украина импортировала 130 тыс. тонн мяса птицы общей стоимостью 51,8 млн долл.

Напомним, украинская курятина экспортируется в 80 стран мира. В прошлом году Украина поднялась на 6-е место в глобальном рейтинге экспортеров, обогнав Россию и Канаду. В странах ЕС Украина вошла в тройку главных поставщиков.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

ТОП-5 крупнейших портов Украины

Второе место занял порт Николаева, третье - Одесский, четвертое - Черноморский. Пятую ступень достался Южном порту.

Рейтинг портов опубликовало интернет-издание Порты Украины.

Пятерка лидеров 2018 года:

1. Порт Трансинвестсервис (находится в 27 км от Одессы) – в течение прошлого года через него прошло 25,7 млн тонн грузов,
2. Николаевский порт (достижения МСП “Ника-Тера” не учитываются) – 23,8 млн т,
3. Одесский порт – 22 млн т.
4. Порт Черноморская (включен грузооборот Черноморского рыбного порта) – 21,5 млн т.
5. Порт “Южный” (без результатов работы порта ТИС) – 17 млн т). Порт “Южный” расположен в 30 км от Одессы.

Источник: landlord.ua

 

 

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

ТОП-3 мировых экспортеров зерна

РФ в 2018/2019 маркетинговом году (МГ) экспортировала 35 млн тонн, США - 29, Канада - 24. Украина в этом году переправила за границу 17,6 млн тонн.

Об этом пишет landlord.ua.

По данным Министерства сельского хозяйства США (USDA), в 2018/19 году в мире собрали 734 миллиона тонн – почти на 30 млн т меньше, чем в 2017/2018 году. Это первый раз за 6 лет, когда урожай оказался ниже потребления, оценивается в 746 млн тонн в 2018/19 МР. Урожай зерновых в этом году пострадал в значительной части России, Китая, ЕС. По прогнозам ведомства, до конца этого МГ мировые запасы зерна уменьшатся до 267 млн тонн.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

ТОП-10 областей по зарплате у аграриев

Об этом пишет latifundist.com.

Так, в ТОП-10 областей, где работники агросектора получают наибольшую среднюю зарплату вошли:

1. Ивано-Франковская область — 10,42 тыс. грн;
2. Львовская область — 9,42 тыс. грн;
2. Тернопольская область — 8,99 тыс. грн;
4.  Киев — 8,93 тыс. грн;
5. Киевская область — 8,51 тыс. грн;
6. Черкасская область — 8,27 тыс. грн;
7. Винницкая область — 8,24 тыс. грн;
8. Полтавская область — 8,18 тыс. грн;
9. Черниговская область — 7,98 тыс. грн;
10. Хмельницкая область — 7,75 тыс. грн.

 

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

ТОП-5 мясных пород свиней

Издание ЗЕРНО представило ТОП-5 мясных пород.

Фото 1. ТОП-5 мясных пород свиней

Уэльс

Выведена в Англии. Чтобы получить породу, хряков ландрас скрещивали с длинными вислоухими свиньями.

Фото 2. ТОП-5 мясных пород свиней

Породу разводят на Туманном альбионе, в РФ и в Украине. Вес свиноматки: 215-230 кг, хряка: 290-320 кг. Один приплод: 10-11 поросят. Преимущества: плодовитость и крепкая конституция.

Фото 3. ТОП-5 мясных пород свиней

Дюрок

Выведена в северо-восточной части США. Чтобы получить данную свинью, скрещивали несколько пород красной масти.

Фото 4. ТОП-5 мясных пород свиней

В результате, появились джерси (распространена в штате Нью-Джерси) и дюрок (популярна в штате Нью-Йорк). Порода зарегистрирована в 1883 году.

Фото 5. ТОП-5 мясных пород свиней

Вес взрослой свиньи: 240 кг, хряка — 320 кг. Один приплод: 8-10 поросят. Преимущества: неприхотливость, стрессоустойчивость, выносливость, приспособленность к пастбищному содержанию.

Фото 6. ТОП-5 мясных пород свиней

Полтавская мясная

Высокопроизводительная мясная порода белой масти. Выведена путем скрещивания различных пород украинской и зарубежной селекции.

Фото 7. ТОП-5 мясных пород свиней

Вес взрослой свиньи: 216-240 кг, хряка — 300-350 кг. Производительность свиноматок: 10-11 поросят. Преимущества: хорошие мясные формы, неприхотливость к еде, высокая плодовитость, отличный иммунитет.

Фото 8. ТОП-5 мясных пород свиней
Ландрас

Выведена в Дании в начале ХХ века. Получена в результате гибридизации датской свиньи с английской большой белой.

Фото 9. ТОП-5 мясных пород свиней

Вес взрослой свиньи: 250 кг, хряка — около 300 кг.

Фото 10. ТОП-5 мясных пород свиней

Производительность свиноматок: 10 поросят. Преимущества: ускоренный синтез белка.

Фото 11. ТОП-5 мясных пород свиней

Пьетрен

Выведена бельгийскими селекционерами в первой половине прошлого века. Получена путем скрещивания высокопроизводительных свиней мясных пород. Пьетрен популярна в Западной Европе и России.

Фото 12. ТОП-5 мясных пород свиней

Вес взрослой свиньи: 150-220 кг, хряка — 240-260 кг. Один приплод: 8-10 поросят. Преимущества: устойчивость к вирусным заболеваниям и ожирению, хороший прирост веса.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview