170514

Тимофею Милованову назначили еще двух заместителей

Теги: 

Об этом сообщает пресс-служба Минэкономразвития.

На должность заместителей Министра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины были назначены Светлана Панаиотиди и Дмитрий Романович.

Как отмечается, Светлана Панаиотиди на посту будет заниматься вопросами внедрения антимонопольных политик и стратегического развития сектора обороны и безопасности.

Она юрист по профессии, работала государственным уполномоченным в Антимонопольном комитете Украины. Также Светлана Панаиотиди является вдохновительницей благотворительного проекта “Меняй мир.Дари свое”.

Дмитрий Романович – экономист, эксперт в области инвестиций, бизнес-климата, дерегуляции экономики, развития малого и среднего бизнеса (МСБ). Работал проектным менеджером реформы “Дерегуляция” в Национальном совете реформ. Сотрудничал с Офисом реформ Кабинета Министров. В 2017-2018 годах был участником Russian Emerging Leaders Program в университете Stanford. В 2018-2019 годах на должности старшего консультанта в Европейском банке реконструкции и развития (ЕБРР).

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Украинский мед по достоинству оценили на международной выставке

Об этом сообщает на своей странице в Фейсбук Украинский проект бизнес-развития плодоовощеводства (UHBDP).

Во время 48 технических симпозиумов, 8 круглых столов и 9 семинаров участники конгресса (а это 6000 участников из 80 стран) обсуждают такие вопросы:

прогресс в области геномики в науке о пчеловодстве,
влияние пестицидов на пчел,
борьба с пылевыми клещами и болезнями,
выявление и предотвращение мошенничества с медом,
консервация опылителей,
пчеловодство без лечения.

На стенде Украины, организованном при поддержке ФАО, ЕБРР EU4Business, UHBDP и MEDA, представлен мед различных украинских производителей. Пчеловоды Украины на конгрессе изучают международный опыт, общаются с коллегами из разных стран и делятся своими достижениями.

Ассоциация экспортеров и переработчиков меда и Союз пасечников Украины организовали во время Apimondia 2019 Национальный вечер украинского меда, где презентовали бренд Ukrainian honey. Keep true, осветили текущую ситуацию на украинском рынке меда и позиции Украины на внешнем рынке.

Как сообщила на своей странице в Фейсбук национальный консультант ФАО Анна Бурка, украинские пасечники и медовары во время Apimondia 2019 представили украинскую продукцию на конкурсе World beekeeping Awards, где получили 4 награды: 2 серебра и 1 бронзу завоевали медовары и 1 серебро – вице-президент СПУ Андрей Бажин видео «Медовая Украина».

Источник: landlord.ua

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

За шаг от коллапса: ситуация с грузовыми перевозками постоянно ухудшается

Україна знаходиться за крок від колапсу на залізниці. У країні гостро не вистачає вантажних вагонів. А УЗ відволікає від цього новинами про закупівлю пластикових склянок і вишиванок. 

Про таку проблему у Facebook написав голова асоціації власників вагонів Олександр Криворучко, пише УНІАН.

"На жаль змушений констатувати, що мій прогноз по транспортному колапсу на залізниці збувається, причому в найгіршому з можливих сценаріїв – склалися всі фактори (рекордний урожай, рекордний імпорт вугілля через порти, збільшення поставок ДТ через морські порти, зриви із забезпеченням поставок ДТ на УЗ і істотно зростаючий транзит через найбільш вузьке місце українського транспортного комплексу – через порти Одеського регіону при повному потуранні і бездіяльності з боку "Укрзалізниці")", – вважає Криворучко. 

За його даними, починаючи з другої половини серпня ситуація з рухом поїздів на "Укрзалізниці" постійно погіршується. Основні фактори – проблеми із закупівлею дизельного палива і паливно-мастильних матеріалів (ПММ) на початку серпня, пріоритезація і зростання обсягів транзитних перевезень в напрямку одеських портів, гострий дефіцит локомотивних бригад, складачів поїздів і власне локомотивів. 

"Внаслідок вищевказаних подій збільшилася кількість кинутих поїздів на мережі до рекордного за останній рік рівня – 359 потягів!!!", – зазначив голова асоціації власників вагонів. 

Він пише, що істотне зростання таких поїздів спостерігається по Одеській (розвантажувальної) і Південно-Західної (транзитної) залізницях. Фактично, управління здійснюється в "ручному" режимі. 

"Не дивлячись на наявність вагонів в підході," Укрзалізниця "не може забезпечити ритмічний підвезення порожнього рухомого складу на вантажні станції і вивіз навантаження, що призводить до систематичних зривів планів навантаження на всіх ГЗК. Ускладнено обмін на основних стиках (П'ятихатки, Апостолове, Тимкове) між Придніпровської та Одеської дорогами. у серпні баланс обміну поїздів зменшився на 9 потігів в порівнянні з липнем! Відбуваються систематичні невидачі локомотивів в роботу через відсутність наряду локомотивних бригад. по Одеській ж / д кільк ство відмін в окремі зміни досягає 50 локомотивів. (25% від потреби)", – пояснив ситуацію Криворучко. 

Також за його даними, кількість локомотивів, задіяних в перевезеннях в серпні поточного року зменшена 87 одиниць (12,2%) ніж у 2018 році.

"Укрзалізниця" знову виявляється не готовою до пікових навантажень в сезон збільшеного об'єму перевезень зернових. У серпні середньодобове навантаження зернових збільшилася відносно липня на 17,5 тис. тонн, за підсумком місяця зростання обсягу перевезень зерна складе не менше 0,5 млн тонн ", – говорить про наслідки дефіциту вагонів експерт. 

"Парадоксально, але на тлі збільшення внутрішньої навантаження збільшується обсяг транзитних перевезень в напрямку одеських портів. Зростання в серпні від липня складає 140 тис. тонн. Термінали і припортова залізнична інфраструктура не справляється зі збільшеним об'ємом перевезень, підхід вантажів постійно зростає і в третій декаді серпня досяг 9000 вагонів для портів ТІС і Берегова. Середньодобове вивантаження в портах зменшилася на 320 вагонів: з 880 вагогов в липні до 560 вагонів в серпні", – додає Криворучко. 

"Таким чином я вкотре закликаю керівництво УЗ зайнятись роботою, а не PR! Хоча судячи з результату минулого разу заклик не спрацював", – звернувся голова асоціації власників вагонів до "Укрзалізниці".

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Агрономы лидируют по уровню заработной платы в АПК

При этом, «потолок» предложения по должность агронома составляет 32 600 грн. Минимальные предложения от работодателей на сайте колеблется в пределах от 10 000 до 13 500 грн, пишет superagronom.com.

Стоит отметить тенденцию, что большинство вакансий указаны без размера зарплаты с примечанием, что это отдельная тема на собеседовании.

Читайте также: Хороших агрономов в Украине можно пересчитать на пальцах

Среди других вакансий средняя заработная плата составляет:

трактористов — 13 200 грн;
животноводов — 11 133 грн;
должности в агрохолдингах — 15 700 грн.

Напомним, по данным Государственной службы статистики Украины, за период с января по июль 2019 года среднемесячная заработная плата в сельском хозяйстве составила 8 388 грн, что на 23,9% больше показателя за аналогичный период 2018 года.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

На Херсонщине планируют построить упаковочный терминал для арбузов и дынь

Об этом рассказал специалист по развитию плодоовощного рынка Украинского проекта бизнес-развития плодоовощеводства (UHBDP) Валерий Федоренко.

«На сегодня в Украине нет ни одного предприятия, которое занималось бы охлаждением и упаковкой арбузов или дынь, хотя объемы производства одних только арбузов в Украине колеблются в пределах 370-500 тыс. тонн», – сказал Валерий Федоренко.

По его словам, отсутствие упаковки для бахчевых является одной из причин низкого экспорта этой продукции.

В прошлом году Украина экспортировала 18,5 тыс. тонн арбуза, но заработала на этом всего $3,1 млн экспортной выручки. Одна тонна арбузов, экспортируемых из Украины, продавалась по $170, и это была самая высокая экспортная цена украинского арбуза за 4 года. В это же время чешские экспортеры получали более $500 за тонну, французские – $800 за тонну, а нидерландские реэкспортировали арбузы по $939 за тонну.

Источник: AgroTimes

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview

Экологическая катастрофа на Волыни: «море» тухлой рыбы сбросили в реку

На місце масштабної екологічної катастрофи обласні екологи виїжджати навіть не збираються, бо до даної фірми причетна компанія нинішнього нардепа України.

Про це інформує  «ВолиньUA».

Встелені тухлою рибою береги річки Путилівки, що поряд села Башлики Ківерцівського району. Таку жахливу картину можна спостерігати від діяльності одіозного підприємства ТзОВ «Цумань-Риба». Місцева влада закриває очі на безпорядок та беззаконня, разом з місцевими полісменами.

Конфлікт довкола ставків в Ківерцівському районі, поряд села Башлики, назрівав давно. Передувало це тим, що ТзОВ «Цумань-Риба» в ході своєї діяльності забороняли місцевим жителям ловити рибу, відпочивати та купатися в ставках. Тому системно назрівав запал конфлікту.
А все розпочалось з того, що ще в 2015 році, тоді ще голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, надав в оренду на 49 років ставки площею 176 гектарів ТзОВ «Цумань-Риба». 

Засновником підприємства була депутат селищної ради Попик Людмила Прокопівна, яка раніше очолювала місцевий рибгосп та «засвітилась» під час скандального будівництва у Старому місті Луцька, на вулиці Кафедральній, 13.  

Співзасновником цього підприємства є компанія нинішнього нардепа України від Волині. Про це ми розповімо детальніше згодом.

До місцевого бюджету кошти з оренди землі на рахунок Дубищенської сільради не надходили з 2014 року по 2018 роки. 
Отож, Людмила Попик орендувала ставки площею 176 гектарів за 12 тисяч гривень на рік. Відразу ж підприємство встановило свої чіткі правила та заборонила місцевим жителям право доступу до водойм. Такі моменти звісно обурили місцеве населення.

Тому, жителі села Башлики, зібрали понад 156 підписів для колективного звернення до підприємства ТзОВ «Цумань-Риба» з проханням врегулювати загального доступу до водокористування. Підключились до цієї справи і місцеві депутати Дубищенської селищної ради.
Днями, працівники даного підприємства під час спуску води з ставка - зруйнували дамбу. Також, зі слів селян, не мали відповідних дозволів від екології на проведення відповідних робіт. Таким чином, припускають місцеві жителі, відбувся несанкціонований спуск води, дозвіл на яке дали навіть не екологи. 

Про ці випадки місцеві люди повідомили працівників поліції, які не охоче склали акт про правопорушення та повідомили екологів, які на місце події не виїхали. Селяни припускають, що в цьому сир-борі замішані екологи, поліція та місцева районна адміністрація разом з головою сільської ради.

Адже договори на оренду ставків були пролонговані таємно від депутатів, а додатковий договір був укладені заднім числом вже після звернень селян до поліції.
Така вседозволеність та відчуття безкарності відбувалась очевидно роками, поки вже остаточно не повстали селяни. Таку впевненість «царювання» ТзОВ «Цумань-Риба» під прикриттям правоохоронців, екологів, районної адміністрації Ківерцівського районну надавав імунітет причетності фірми впливого нардепа з Волині.

Як розповідають селяни, поряд із цими ставками теж є водойми, які не зареєстровані ніде в земельному кадастрі, але вони спокійно функціонують.

Основные агро-события недели в Telegram-канале и на -странице AgroReview