Инсектицидная защита посевов рапса озимого и садов во время цветения

Инсектицидная защита посевов рапса озимого и садов во время цветения

Зниження середньодобових температур повітря та їх різкі перепади, що спостерігалися по всій території України останніми тижнями, дещо стримали розповсюдження, розмноження та живлення шкідників у посівах ріпака озимого та в садових насадженнях. Однак із поступовим потеплінням та стабілізацією температурного режиму вони активно розселяються та інтенсивно шкодять культурам. Фахівці «UKRAVIT» попереджають, що відсутність відповідних заходів контролю шкідників негативно вплине на майбутній рівень врожайності.

«Як відзначають регіональні менеджери з технічної підтримки нашого агрономічного департаменту, вже сьогодні відбувається активізація шкідників як у посівах ріпака озимого, так і в садових насадженнях, – зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Так, наразі посіви ріпака заселені стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими блішками, оленкою волохатою та іншими видами; в садах активно шкодять, бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, оленка волохата та попелиці. Тож щоб попередити втрати врожайності, необхідно регулярно проводити моніторинг стану посівів і насаджень і при перевищенні ЕПШ неодмінно застосовувати високоефективні інсектициди. Однак, зважаючи на те, що наразі і ріпак озимий, і садові насадження перебувають у фазі бутонізації-цвітіння, варто врахувати клас токсичності обраних препаратів для корисних ентомофагів та запилювачів, яких також приваблюють квітучі посіви та насадження, і віддати перевагу найменш токсичним інсектицидам. Вони одночасно ефективно захистять культурні рослини й при цьому – не нашкодять корисним видам, за умов дотримання регламентів застосування».

Читайте також: Долаємо наслідки весняних приморозків

Для захисту посівів ріпака озимого та садів від комплексу шкідників у період цвітіння Олександр рекомендує обирати «м’які» інсектициди АЦ Люкс (ацетаміприд, 200 г/кг) або Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л). Діючі речовини цих препаратів відносяться до групи неонікотиноїдів і характеризуються низькою токсичністю щодо корисних ентомофагів. 

АЦ Люкс – це системний інсектицид, який володіє контактною та кишковою дією. Його діюча речовина блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого шкідник гине від сильного нервового перезбудження. Препарат надійно захищає навіть необроблені частини рослин від комплексу шкідників і забезпечує пролонгований захисний ефект. Ацетаміприд малотоксичний для бджіл, джмелів та інших корисних видів комах, що дозволяє застосовувати його в період цвітіння.

Лювітор впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори, порушуючи передачу нервових імпульсів у шкідників, що призводить до конвульсій та паралічу, внаслідок чого вони гинуть. Інсектицид контролює широкий спектр шкідників із рядів Hоmоptera (Рівнокрилі), Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі). Він забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалу захисну дію від найнебезпечніших видів шкідників (в тому числі тих, які є стійкими до піретроїдів і фосфорорганіки). При цьому препарат малотоксичний для корисних ентомофагів, що дозволяє застосовувати його також в період цвітіння. 

Важливим моментом, наголошує Олександр, є вибір часу проведення інсектицидних обробок ріпака озимого та садів у період цвітіння: для цього найкраще обирати вечірні та нічні години, коли відсутній масовий літ корисних ентомофагів і запилювачів.

«UKRAVIT» – вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив. Крім того, компанія пропонує аграріям насіння та основні добрива від кращих виробників, а також забезпечує ряд інструментів для ефективного господарювання – агрокредитування, агробіологічні сервіси «Інституту здоров’я рослин» і трейдингові послуги в рамках програми «UKRAVIT Trade».

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/insekticidnaya-zashchita-posevov-rapsa-ozimogo-i-sadov-vo-vremya-cveteniya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати