Tempo950x100

Tempo300x100

Вчені дослідили можливість вирощування рослин в марсіанському ґрунті

Вчені дослідили можливість вирощування рослин в марсіанському ґрунті

Особливістю цієї серії експериментів є те, що для удобрення рослин використовується людська сеча у вигляді струвіта. (Струвіт це водний фосфат амонію і магнію, речовина, з якої складаються ниркові камені).

Подібні експерименти проводяться для вивчення можливостей забезпечити майбутніх колоністів на Місяці та Марсі власним продовольством. За словами дослідника Вігера Вамелінка, після ряду експериментів вчені дійшли висновку, що вирощування продовольчих культур на Місяці і Марсі цілком можливе.

У ході експерименту 60 горщиків були наповнені аналогами місячного і марсіанського ґрунту (насправді це пісок з пустель Арізона і Невада, який за своїми властивостями близький до місячного та марсіанського ґрунту). В якості контролю рослини також вирощувались у звичайному ґрунті.

Експериментальні горщики були наповнені 250 г звичайного ґрунту, 750 г «марсіанського» або «місячного» ґрунту. Потім до них додали 250 г води. У половину горщиків було внесено 15 г струвіта.

Загалом у кожен горщик було посіяно по 3 насінини квасолі. Після сходів слабкі паростки видалили, залишивши в кожному горщику по одній найсильнішій рослині. Горщики щодня поливали водою в автоматичному режимі. Температуру повітря в теплиці підтримували на рівні 20°С вдень і 18°С вночі.

В ході експерименту вчені вимірювали висоту всіх рослин. Відмінності у рості швидко проявилися, при цьому, найкраще росли рослини в земному ґрунті і аналозі місячного ґрунту з добавкою струвіта. Рослини в марсіанському ґрунті зі струвітом відставали в рості. Такий результат здивував вчених, оскільки у попередніх експериментах аналог марсіанського ґрунту показував кращі результати.

Експериментальний врожай з місячного та звичайного ґрунту було зібрано наприкінці року. Загалом вдалось отримати по кілька стручків з кожної рослини. Перший врожай з рослин в марсіанському ґрунті був отриманий на тиждень пізніше.

Джерело: superagronom.com

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-doslidyly-mozhlyvist-vyroshchuvannya-roslyn-v-marsianskomu-grunti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати