Tempo950x100

Tempo300x100

Земельная реформа: аграрии ждут легального оборота сельскохозяйственных земель

Земельная реформа: аграрии ждут легального оборота сельскохозяйственных земель

Про це розповів генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон, пише «Перший Діловий».

“Аграрії чекають від ринку землі легального оберту сільськогосподарських земель. Насправді ця проблема у аграріїв існує вже понад 20 років. І дивною була ситуація, коли одну сільськогосподарську землю можна було купувати та продавати, а пайову землю, яка була розпаяна в результаті земельної реформи 95-го року – купити або продати було неможливо через мораторій. Тому перш за все аграріїв радує те, що на цьому ринку нарешті наведуть порядок, а також з’явиться можливість легально продавати та купувати землю. Адже до цього у нас скрізь були якісь недолугі рішення. Наприклад, довгострокова рента або інші моделі викупу. Раніше власники земель досить часто зверталися до сільськогосподарських виробників з проханням купити їх земельні ділянки”, – сказав він.

Також він прокоментував плюси для аграріїв, які безпосередньо працюють з землею.

“Ну в першу чергу це можливість купити основний актив і планувати своє довгострокове з ним майбутнє. Адже неможливість купити землю, на якій ти працюєш, була однією з найголовніших проблем і перешкод для інвестицій в такі досить великі сфери, як садівництво, виробництво культур і зрошення. Зрошення і садівництво – це ті сфери в сільськогосподарській діяльності, які виграють від впровадження легального оберту землі”, – зазначив він.

При цьому експерт заявив, що парламент досить важко голосує за закони, які потрібні для повноцінного відкриття ринку землі.

“Голосування за закон пройшло досить складно через серйозний опір опозиційних сил. Десь це навіть було на межі якогось шоу. Тому що насправді більшість правок, які підіймалися народними депутатами з опозиційних сил, найчастіше навіть не торкалися самої суті закону і тих статей, що змінювалися. Тобто це був просто загальний протест проти запуску ринку землі. На жаль, це дійсно стало перешкодою для того, щоб прийняти вчасно законопроекти 2194 і 2195. Перший передбачав децентралізацію і передачу всіх земель в місцеві громади. Другий момент – це скасування корупційних схем при оформленні земельних ділянок, і третій момент – регулювання прав орендодавця земельних ділянок. Наступний законопроект стосується електронних земельних аукціонів. Він також регулює дуже багато важливих питань і забезпечує багато чесних і прозорих можливостей для того, щоб брати участь в аукціонах і відповідно претендувати на ту чи іншу земельну ділянку“, – сказав він.

Також він заявив, що не дивлячись на початок реформи, аграрії все ще бояться рейдерства, яке активно відбувається навіть зараз.

“Це рейдерство стосується прав власності та оренди земельної ділянки. Також мова йде про врожай. Однак це питання поступово регулюється і за останні три роки Міністерство юстиції дійсно зробило багато для того, щоб таких ситуацій було значно менше”, – сказав він.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zemelnaya-reforma-agrarii-zhdut-legalnogo-oborota-selskohozyaystvennyh-zemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати