Пайовикам не доведеться платити додатковий податок – комітет Ради затвердив нову редакцію суперечливого закону

Пайовикам не доведеться платити додатковий податок – комітет Ради затвердив нову редакцію суперечливого закону

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив доопрацьований законопроект № 3131-д про виведення української аграрної сфери з “тіні”, передає УНН.

Положення законопроекту № 3131 про введення поставленого податкового зобов’язання для аграріїв викликали бурхливе обговорення в експертних і політичних колах. Звучало багато різного роду побоювань і маніпуляцій про те, що для аграріїв придумали новий податок. Щоб зняти всі проблемні питання комітет розглянув доопрацьовану версію законопроекту 3131-д.

Читайте також: Заплати шість тисяч гривень: влада готує податковий “сюрприз” фермерам

Закон вводить поставлене податкове зобов’язання для великих і середніх аграріїв. Після перехідного періоду воно становитиме 4,5% від нормативної грошової оцінки – 1215 грн на гектар, для дрібних сільгоспвиробників, ФОП і сімейних ферм всього 2% – 540 грн за га.

“Щоб уникнути будь-яких маніпуляцій і перекручувань фактів, ще раз наголошую. Закон не стосується тих, хто обробляє свої городи, присадибні ділянки або будь-яку іншу землю до 1 га. Самостійно вручну обробляти обсяги понад цієї цифри – неможливо. Якщо ж господарювання відбувається на декількох гектарах і більше, давайте говорити відверто, – це вже не власні потреби, а товарне виробництво. І воно підлягає оподаткуванню”, – наголосив на засіданні один з членів комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Поставлене податкове зобов’язання – це не додатковий податок, а сума, з якою порівнюються вже сплачені податки. У неї входить земельний податок, податок ФОП, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок. І тільки в тому випадку, якщо сума сплачених податків за рік на гектар менше, різницю потрібно виплатити в місцевий бюджет.

Сьогодні податкове навантаження на аграріїв, які працюють в “білу”, забезпечують робочі місця і платять своїм працівникам офіційну зарплату, становить близько 2 тис. грн з гектара. Закон 3131-д їх просто не торкнеться.

Крім того, для дрібних сільгоспвиробників протягом 2 років буде діяти пільговий період, для середніх і великих аграріїв ставка буде підвищуватися кілька років, і лише до 2024 року досягне рівня 4,5%.

Нагадаємо, дія закону стосується тільки ділянок від 1 га і не поширюється на власників городів та присадибних ділянок, а також паїв, які знаходяться в офіційній оренді.

Нагадаємо, нардепи від “Слуги народу” та групи “Довіра” пропонують запровадити податок у 6 тисяч гривень за пай для пересічних власників землі – відповідний законопроєкт 3131 уже отримав “зелене світло” від податкового комітету ВР. Цю ініціативу підтримує та лобіює і великий агробізнес.

Крім того, запропонована модель детінізації агробізнесу не відповідає базовим принципам оподаткування та  знищить малих фермерів, зазначили в Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки». 

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/payovykam-ne-dovedetsya-platyty-dodatkovyy-podatok-komitet-rady-zatverdyv-novu-redakciyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

    Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

    Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

    На Тернопільщині створять новий індустріальний парк “Borschiv”

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    Рада спростила обіг насіння бавовнику, він потрібен для виробництва пороху

    23 Квітня

    Делегація Мінагрополітики ознайомилася з досвідом виконання Північною Македонією аграрних програм для вступу в ЄС

    БІЛЬШЕ НОВИН