Шкідники під контролем: обираємо інсектицид для широкого спектра культур

Шкідники під контролем: обираємо інсектицид для широкого спектра культур
Фото: Soybean Field Rows in summer

Потепління у травні та утримання стабільно підвищених температур вплинули на фітосанітарну ситуацію в агрофітоценозах. Такі умови створили сприятливі умови для розвитку та поширення в посівах зернових культур, а також недавно посіяних соняшника та сої комплексу небезпечних шкідників. Тому аграрії мають ретельно стежити за чисельністю шкідників і за перевищення їх рівня ЕПШ застосовувати інсектициди, нагадують фахівці компанії Ukravit.

«Поточні погодні умови разом із перспективою подальшого підвищення середньодобових температур сприяють живленню, розмноженню та масовому поширенню небезпечних шкідників сільськогосподарських культур, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – За такої ситуаціївже скоро посівам зернових культур загрожуватимуть попелиці, трипси, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, злакові мухи; особливу небезпеку весняне покоління злакових мух становитиме для ярих зернових. На молоді рослини соняшника спочатку «чатуватимуть» ґрунтові шкідники, які контролюються інсектицидними протруйниками, а надалі – довгоносики, клопи, попелиці, види совок. Щодо сої, то після завершення дії інсектицидних протруйників її необхідно буде боронити від попелиць, трипсів, довгоносиків, клопів тощо. У протилежному випадку шкідникиздатні нанести посівам значну шкодуфізичні пошкодження, зменшення густоти стояння, погіршення загального росту та розвитку. В підсумку це негативно вплине на майбутній врожай».

Тому для контролю поширених шкідників озимих і ярих зернових культур, а також соняшника та сої Олександр рекомендує застосувати контактно-системний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Клотіанідин у його складі блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи надмірне перезбудження нервових клітин, а альфа-циперметринм – порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине через сильне нервове перезбудження. 

Композиція діючих речовин препарату забезпечує швидкий «нокаут»-ефект і тривалий період захисної дії проти комплексу сисних та листогризучих шкідників (у тому числі стійких до піретроїдів) і попереджує появу у них резистентності. В посівах зернових культур Венон ефективно контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, хлібних жуків, злакових мух. Застосований в посівах соняшника, він швидко та ефективно справляється з видами совок, довгоносиками, клопами і попелицями. На сої інсектицид застосовується проти попелиць, трипсів, соєвої плодожерки, чортополохівки, совок. Таким чином, провівши своєчасну обробку цим інсектицидом, можливо захистити широкий спектр культур від комплексу небезпечних шкідників.

Перегляди: 16
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shkidnyky-pid-kontrolem-obyrayemo-insektyczyd-dlya-shyrokogo-spektra-kultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати