Ліцензування пального: аграріїв штрафують за формальні порушення

Ліцензування пального: аграріїв штрафують за формальні порушення

На неспівмірності розміру штрафів порушенням у питанні зберігання агровиробниками пального для власних потреб наголосив під час засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики заступник голови ВАР Михайло Соколов, передає прес-служба ВАР.

Розмір штрафів розпочинається з 250 тис. грн і формально аграрії підпадають під кілька пунктів, за які можуть бути оштрафовані.

Так, штраф за зберігання пального для власних потреб без ліцензії — 500 тис. грн. Разом з тим в силу різних причин до 1 березня 2020 року – крайнього терміну отримання ліцензій – не всі аграрії змогли їх оформити. Разом з тим, якщо органи податкової за первинними документами бачать, що з 1 березня 2020 року аграрій купував пальне, а ліцензія на зберігання була відсутня — це трактується як зберігання пального без наявності ліцензії, незалежно від того, чи є в аграрія ліцензія на момент перевірки, чи її нема.

Окрім того, аграрії, які мають декілька юридичних осіб та проводять централізовані закупівлі та зберігання пального, фактично, заправляють техніку різних юридичних осіб. А це може вважатися органами ДПС як реалізація пального за наявності ліцензії лише на зберігання для власного споживання. За це аграрій також може бути оштрафованим на 250-500 тис. грн.

Штраф у розмірі 1 млн грн передбачається за виробництва пального без наявності ліцензії (штраф за нереєстрацію акцизного складу) І велика кількість агровиробників формально підпадають під ознаки виробників пального, адже можуть зберігати в одному резервуарі пальне різних постачальників – змішувати пальне, яке має різні властивості або склад. Органи ДПС визнають таких аграріїв, які зберігають пальне виключно для потреб власного споживання, виробниками пального та виписують штрафи.

«Ми повинні розуміти, що людей штрафують просто за формальні порушення, а не за дійсне злодійство. Адже ухилення від сплати податків контролюється і виявляється через податкові накладні. І це – інша перевірка. Не повинно бути так, що ті, хто крадуть і ухиляються від сплати податків, несуть меншу відповідальність ніж ті, хто старається їх платити, але при цьому помиляється. Повинна бути співмірність штрафу тій господарській діяльності, яка ведеться суб’єктом господарювання. Адже вкрай неправильно, коли  фермеру нараховується штраф, який перевищує вартість всього купленого за рік пального. А у нас виходить однаковий штраф для нафтобази з обсягом зберігання пального в 10 тис. кубів і для фермера, який зберігає 50 кубів. І це – вкрай неправильно», — наголосив Михайло Соколов.

Депутати під час комітету зійшлись на тому, потрібно якнайшвидше знайти рішення виправлення ситуації, а в подальшому – прийняти закон, який усуне дані колізії.

Нагадаємо, щоб спростити облік пального в агросекторі, експерти заснованого ВАР аналітичного центру «Розумна країна» розробили законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/licenzuvannya-palnogo-agrariyiv-shtrafuyut-za-formalni-porushennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Польща має в 68 разів більше дотацій на АПК, ніж Україна

    Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне – УЗА

    В Україні знову дешевшає картопля: за якою ціною надходить у продаж

    В Україні знизилися ціни на гречку та рис, макарони подорожчали: де купити дешевше

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

    18 Квітня

    На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

    Безалкогольне ігристе вино з канабісом знімає стрес і покращує настрій

    Литва відновила закупівлі російського зерна після шестимісячної перерви

    На Полтавщині збудують новий завод із виробництва крупи

    БІЛЬШЕ НОВИН