МЕРТ хоче спростити доступ фермерів до державної підтримки

МЕРТ хоче спростити доступ фермерів до державної підтримки

Саме на цих основних напрямках на сьогодні сфокусована  державна політика України у галузі сільського господарства. Про це повідомила заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва, пише agri-gator.com.ua.

«Це є основні моменти на яких зосереджена державна політика. Якщо ми подивимося програму Кабінету Міністрів, то є декілька основних напрямків, що стосуються сільського господарства. По-перше, це дозвіл українцям розпоряджуватися своїм майном. Згідно цього напряму передбачається введення ринку землі та розробка нормативно-правових та законодавчих актів, що стосуються не тільки ринку землі, але й також антирейдерства. На сьогодні на розгляді парламенту знаходиться близько 5 таких законопроектів»,- повідомила заступник міністра.

Інна Мєтєлєва також зазначила, що сьогодні в державі інтенсивно проводиться робота з наповнення державного земельного кадастру, яка має бути завершена до серпня наступного року. «Це буде повністю публічний державний земельний реєстр»,- уточнила заступниця очільника МЕРТ.

Наступний напрямок державної політики, за словами Інни Мєтєлєвої, стосується безпечності харчової продукції. Вона повідомила, що сьогодні Кабінет Міністрів ставить завдання перед МЕРТ щодо зниження рівня харчових отруєнь. «Перші кроки які вже зроблені в цьому напрямі – активізувалася програма із запобігання харчових отруєнь у школах та дитячих садочках. Держава планує посилити вимоги з контролю безпечності харчових продуктів саме для дітей, тому що дуже часто продукти, що заходять сьогодні до шкіл чи дитсадків не відповідають стандартам з якості – до 30% молочної продукції та до 15% продуктів харчування є фальсифікатом. Це досить таки серйозний відсоток. Тим паче, що діти не мають права вибору і харчуються тим, що їм надають дорослі»,- повідомила заступник Міністра, зазначивши, що при цьому будуть також змінені підходи в контексті закупівлі продуктів через систему ProZorro.

Ще один напрямок державної політики на якому акцентувала увагу учасників конференції Інна Мєтєлєва стосується розвитку фінансових спроможностей фермера та розвитку села. Робота в даному контексті держполітики буде проводитися за декількома напрямками.
«Спільно із Світовим банком ми сьогодні, зокрема, реалізовуємо проект із створення фермерських реєстрів. На сьогодні в Україні 36 тис. фермерів з 46 тис. офіційно зареєстрованих сільгоспвиробників. Тобто це величезна цифра. І тому сьогодні говорячи про прийняття якоїсь стратегії розвитку фермерства треба розуміти, що такий документ буде лише «середньою температурою по палаті». Адже модель розвитку фермерства на Херсонщині та на Закарпатті – це зовсім різні речі і така стратегія не буде враховувати регіональних особливостей. Тому першим етапом своєї роботи ми бачимо опис усіх регіональних ресурсів. По-друге, ми маємо розробити безпосередньо регіональні моделі з пропозиціями розвитку кожної з них. Цим реєстром ми хочемо спростити процес доступу фермера до державної підтримки»,- розповіла Інна Мєтєлєва.

Також, за її словами, наразі проводяться перемовини з НБУ та Мінфіном щодо надання кредитної підтримки фермерам. «При цьому гостро стоїть питання гарантування застави, якої не є достатньо. Взагалі основна причина недоступу фермерів до держпідтримки на сьогодні – недостатність знань відносно того, яким чином сформувати пакет документів для її отримання та загального розуміння яким чином працює ця система.

На сьогодні МЕРТ спільно із Світовим банком також активно розглядається створення Фонду гарантування кредитів для фермерів. За нашими очікуваннями цей Фонд має запрацювати вже до кінця наступного року»,- резюмувала Інна Мєтєлєва.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/mert-hoche-sprostyty-dostup-fermeriv-do-derzhavnoyi-pidtrymky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати