Tempo950x100

Tempo300x100

Теплиці з насінням томату відлітають у космос

Теплиці з насінням томату відлітають у космос

Мета проекту – перевірити, як насіння проростає в космосі і рослини продовжують вегетацію на навколоземній орбіті на висоті 600 кілометрів, пише agrarii-razom.com.ua.

Біосистеми включають теплиці, насіння карликових томатів, одноклітинні водорості і синтетичну сечу, тобто рослини повинні рости, завдяки перетворенню сечі в розчин добрив.

Місія покликана показати, як біологічні системи життєзабезпечення можуть використовуватися для постачання людей продовольством під час довгострокових космічних подорожей. Супутник «Eu: CROPIS» має приблизно один кубічний метр в розмірі і важить 230 кілограмів з його біологічної корисним навантаженням. «У цьому проекті DLR ще раз продемонстрував його системний досвід в проектуванні і будівництві супутників», – каже Ханджорг Діттус, член Виконавчої ради DLR з космічних досліджень і технологій.

Супутник буде відділятися від ракети-носія Falcon 9 через 35 хвилин після запуску на своїй орбіті. Німецький центр космічних операцій DLR (GSOC) в Оберпфаффенхоене, який контролюватиме супутник, очікує першого радіоконтакту приблизно через півтори години після запуску. Назва супутника «Eu: CROPIS» означає ««Euglena і комбіноване регенеративне виробництво органічних продуктів в космосі».

«Ця місія спрямована на те, щоб показати, що сеча може бути перетворена в поживні речовини навіть в умовах місячної і марсіанської гравітації», – говорить Йенс Хаусладж з Інституту аерокосмічної медицини DLR в Кельні.

Усередині супутника розташовані дві оранжереї, кожна з яких підтримується як замкнута система. Основними елементами цих систем є біофільтр і зелені водорості (Euglena gracilis). Біофільтр складається з камери об’ємом 400 мілілітрів, заповненої лавовими камінням. Бактерії осідають на цих пористих каменях і всередині них, перетворюючи сечу в добрива в циклі руху води. Отриманий живильний розчин використовується для культивування томатів. Це, так би мовити, індикатор того, що наш експеримент успішно проходить в космосі ».

Одноклітинна Euglena gracilis, також відома як «зелені водорості» перенесена в космос у вигляді зеленого розчину 500 мілілітрів, також грає ключову роль в системі. По-перше, водорості можуть виробляти кисень, що буде особливо важливо на початку експерименту, коли насіння ще не генерують кисень через фотосинтез. По-друге, Euglena послужить детокс системи і захистить її від надмірного рівня аміаку, що може статися, якщо биофильтр почне працювати неправильно.

«Ми використовуємо властивості спільнот організмів для застосування чисто органічних методів перетворення відходів в речовини, які нам необхідні для вирощування сільськогосподарських культур, в цьому випадку, помідори. Таким чином, ми готуємо життєво важливу основу для постачання космонавтів їжею в майбутніх довгострокових місіях», – пояснює Хаусладж. Хаусладж і Майкл Леберт (FAU в Ерлангені) є науковими ініціаторами проекту і в даний час очолюють «Eu: CROPIS місію».

Процеси, що відбуваються в теплицях, записуються камерами і передаються в GSOC і Центр підтримки користувачів Microgravity (MUSC). Світлодіодне освітлення забезпечує денний і нічний ритм, в той час атмосферний тиск в теплицях підтримується в один бар, що відповідає атмосферному тиску Землі. Також на борту супутника «Eu: CROPIS» знаходяться два пристрої RAMIS (для радіаційного вимірювання в космосі), розроблені Інститутом аерокосмічної медицини. Вони будуть вимірювати рівні випромінювання як всередині, так і зовні супутника під час місії. DLR також відправляє бортовий комп’ютер SCORE (SCalable On-BoaRd Computing Experiment), розроблений Інститутом космічних систем, вперше для перевірки принципу використання COSC (Compact On-Board Computer) в космосі. Комп’ютер буде обробляти зображення, зроблені бортовими камерами.

Під час місії супутник буде обертатися навколо своєї поздовжньої осі. Залежно від швидкості обертання це створює певний рівень зміненої сили тяжіння. Під час першої частини експериментальної фази протягом 23 тижнів будуть створені гравітаційні умови, подібні до тих, що на Місяці – з 20 оборотами в хвилину. На цьому етапі в експлуатацію вступить перша теплиця. На другому етапі дослідження супутник почне моделювати гравітацію на Марсі, обертаючись 32 рази в хвилину. Експерименти тепер будуть проходити в другій системі життєзабезпечення.

Свіжі овочі, які процвітають в космосі завдяки конвертованим органічним відходам, є не тільки передумовою для довгострокових космічних подорожей, але результати досліджень таких проектів також можуть бути корисні на Землі. Якщо сечу або гній можна переробляти в прісну воду і поживні речовини, які використовуються рослинами, це може поліпшити умови життя в переповнених районах або в місцях з крайньою нестачею питної води, забезпечуючи при цьому рельєф для ґрунті та ґрунтових вод – це ще одна з областей, досліджуваних в проекті DLR.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/teplyci-z-nasinnyam-tomatu-vidlitayut-u-kosmos
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати