Tempo950x100

Tempo300x100

ВРХ може давати рентабельність у 20-30%: підсумки 2021-го року Ristone Holdings

ВРХ може давати рентабельність у 20-30%: підсумки 2021-го року Ristone Holdings
Фото: з відкритих джерел

Поки в Україні продовжує скорочуватися поголів’я ВРХ, Ristone Holdings своїм прикладом вкотре доводить, що ця галузь може не лише виживати, а й бути економічно рентабельною. За попередніми підрахунками, цей напрямок у холдингу закінчує 2021 рік з показниками рентабельності в 20-30%, а це вдвічі більше за показники минулого року.

Ми поспілкувалися з координатором тваринницького напрямку Ristone Holdings Олегом Ємцем про те, як вдалося досягти таких результатів.

2020-й рік для всього напряму ВРХ у холдингу пройшов під знаком реформацій – проводилося розформування кількох ферм та переміщення поголів’я у два основні господарства – ТОВ «Агрофірма ім. Горького» та СПП «Чумаки», вносилися зміни до кормової бази через зменшення площ під вирощування трави. 2021 рік мав показати, наскільки ефективними були всі ці дії?

– Підбиваючи попередні підсумки 2021-го, можна з упевненістю сказати, що все це було недаремно. Якщо 2020 рік ми закінчували з показниками рентабельності на рівні 10-15%, то цього року можна говорити про результат у 2 рази вище – 20-30%. Також цього року нам вдалося стабілізувати питання з кормом для тварин. Хоча період переукладання договорів з пайовиками продовжується і ризики зменшення площ під заготівлю корму ще існують, але цього року нам вдалося заготовити достатньо корму, який має гарні поживні характеристики. У 2021 році ми отримали невеликий мінус лише в показниках продуктивності ВРХ, але це незначне зниження, яке не вплинуло на економічні результати. Так, у «АФ ім. Горького» ми отримали 9700 кг молока за лактацію, а у господарстві «Чумаки» – 6500 кг. Минулого року цифри були 9791 кг та 7527 кг відповідно.

Але я б не сказав, що 2021 рік для нашого напрямку пройшов без реформацій та експериментів.

Розкажіть докладніше про нові починання.

– Цей рік однозначно показав, наскільки важливу роль у нашій справі відіграє команда, колектив ферми. В рамках експерименту ми вирішили організувати ферму ВРХ у ТОВ «Агрофірма Орільська», хоча в цьому господарстві у нас поки що немає ідеальних приміщень та сучасного обладнання, умови значно поступаються тій самій «АФ ім. Горького». Але підхід цього господарства та його керівництва дозволили навіть у таких умовах не лише вийти у плюс, а й отримати прибуток понад очікуваний нами. Звичайно, за показниками продуктивності це господарство поки що поступається іншим – цього року у нас вийшло 5500 кг із дійної корови за рік, але й цей показник вражає з огляду на обставини. І успіх цього експерименту став можливим виключно завдяки злагодженій роботі колективу цього господарства, ретельному догляду за тваринами.

Задоволені результатами року загалом і які плани на майбутнє?

– З огляду на непросту ситуацію в галузі – більш ніж задоволені. Крім того, тішить і те, що рентабельність у наших господарствах доповнюється високою якістю молока. Нині в АФ ім. Горького у нас 95% продукції – це молоко екстра-класу, у «Чумаках» – 90% екстра-класу. Але завжди є куди зростати. У нашому випадку це показники продуктивності, покращення та розширення поголів’я худоби. Зараз у всіх господарствах маємо близько 1700 особин дійного стада, плануємо розширити поголів’я мінімум до 2000 особин.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vrh-mozhe-davaty-rentabelnist-u-20-30-pidsumky-2021-go-roku
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати