Tempo950x100

Tempo300x100

Зерно, бобові та насіння: на чому заробляють аграрії

Зерно, бобові та насіння: на чому заробляють аграрії

Із ТОП-10 сільгоспкатегорій бізнесу найбільше заробили підприємства, які займаються вирощування зернових, бобових культур та насіння. Такого висновку дійшли аналітики YouControl, дослідивши сумарну виручку компаній агросектору за 2018 рік.

Аналітики системи для перевірки контрагентів YouControl дослідили, які категорії сільгоспвиробників вирвалися в лідери. ТОП-10 сформували за загальною виручкою всіх підприємств України, у яких вказана одна із категорій агроринку як основний КВЕД.

Дослідження показало, що агропідприємства,, які вирощують зернові, бобові культури та насіння, не лише вирчалися в лідери за виручкою, але й заробили приблизно втричі більше, ніж компанії з дев’яти інших ТОП-агрокатегорій разом узяті. Підтверджує такий успіх і те, що серед ТОП-20 агропідприємств половина займається саме вирощуванням згаданих вище рослинних культур. Серед них найпотужніші: «Зернопродукт МХП», «Дружба-Нова», «Енселко Агро» та «Форест Санрайз».

На другому місці за обсягом виручки в сільськогосподарському секторі з величезним відривом від лідерів (приблизно в 7 разів) опинилися підприємства, які вирощують свійську птицю. Цікаво, що в ТОПі агрокомпаній за 2018 рік 9 із 20 місць дісталися саме представникам цієї категорії. Серед них широковідомі «Вінницька птахофабрика», «Миронівська ПФ», «Агрохолдинг Авангард», «Комплекс Агромарс», «Ясенсвіт» та інші.

На третій сходинці серед агрокатегорій із найбільшою виручкою розмістилися підприємства, які займаються розведенням свиней. Категорія «Вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур» вийшла в лідери ще й тому, що є велика кількість кількість компаній, які до неї належать.

Так, виручку в понад 420 млрд грн згенерували аж 38 тис. підприємств. Як і у випадку з грошима, ця цифра в рази, а точніше у 8 разів, перевищує показники усіх інших категорій із ТОПу. Найменшою ж кількістю компаній (всього 52-ма) представлений напрямок «Оброблення насіння для відтворення». Цікаво, що серед ТОП-20 агропідприємств третю сходинку посідає саме «Лебединський насіннєвий завод», що належить до цієї категорії.

Агропродукція завжди була однією із ключових складових українського експорту. За часткою у структурі експорту України за 9 місяців 2019 року зернові займають 18,4%, І це практично стільки ж, як обсяг експорту чорних металів (18,7%). При цьому, за даними Держстату, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт зернових культур збільшився на 42%, тоді як обсяги продажу чорних металів закордон скоротилися на 10%.

Таким чином, агроекспорт України і надалі продовжує розширюватись, потісняючи з лідерів традиційну продукцію металургії. Тож не дивно, що компанії всіх ТОП-категорій сільськогосподарського ринку 2018 року генерували виручку і за рахунок зовнішньої торгівлі. Підприємства з категорій-лідерів сукупно наторгували з іншими країнами приблизно на 150 млрд грн. Вперед за експортом знову вирвалися компанії, що вирощують зернові, бобові культури та насіння. Їхній результат вимірюється в 138 млрд грн. Чому саме ця категорія так випереджає інші? Україна має високі конкурентні переваги на світовому ринку в галузі вирощування зернових завдяки максимально сприятливим сільськогосподарським умовам. З одного боку – це унікальне поєднання чорноземних грунтів з оптимальними кліматичними умовами та значними площами угідь. З іншого – це транспортне положення, зручне для експорту пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, сої та решти культур у країни Близького Сходу, Африки та Європи.

top-10-kategoriy-agrariyiv_youcontrol-920x727.png

Джерело: Аграрії разом

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zerno-bobovi-ta-nasinnya-na-chomu-zaroblyayut-ahrariyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати