Дефіцит добрив в Україні: імпорт не вирішить проблему — Андрій Халявка

Дефіцит добрив в Україні: імпорт не вирішить проблему — Андрій Халявка
Фото: з відкритих джерел

В Україні існує серйозна загроза дефіциту добрив, оскільки єдиним класичним виробником у цій галузі залишається Черкаський «Азот». У разі зупинки його роботи, вся сировина азотної групи може зникнути буквально за тиждень, що підтверджує директор і власник компанії GROSSDORF Андрій Халявка у своєму інтерв’ю.

Про це розповідає AgroReview

Ключовим аспектом для хімічної промисловості нині є наявність газу в підземних сховищах. Халявка зазначив, що недостатня кількість газу може негативно вплинути на виробництво, особливо для підприємств, таких як Черкаський «Азот» та «Рівнеазот». Крім того, ситуацію ускладнюють обстріли газотранспортної системи та тривалість опалювального сезону.

Низькі запаси газу та їх наслідки

Напередодні завершення опалювального сезону Україна опинилася з рекордно низькими запасами газу. У останні місяці обстріли з боку росії ще більше ускладнили ситуацію з газовою інфраструктурою.

«Якщо основний виробник зупиниться, це створить ефект «вибуху бомби»: ціни різко зростуть, а продукція зникне. Тому після продажу наших запасів ми теж будемо змушені зупинити виробництво, адже просто не матимемо з чого працювати», — сказав Халявка.

Проблеми з імпортом добрив

Андрій Халявка підкреслив, що контрактування та доставка імпортних добрив є дорожчими, ніж купівля продукції, яка вже є на складах. Наприклад, карбамід в Україні можна придбати по 24,5 тис. грн за тонну, тоді як його імпорт обходиться дорожче — менше ніж 26 тис. грн за тонну.

Аналогічна ситуація спостерігається і зі селітрою: ціна в портах становить 21 тис. грн за тонну, в той час як завезти її коштує 23 тис. грн за тонну. Це призводить до того, що імпортери не поспішають укладати нові контракти.

«Що далі? Поки не буде розпроданий цей дешевший товар, нового не завезуть. Якщо в цей час зупиниться український виробник, то виникне вакуум: за тиждень усі запаси розкуплять. Щоб завезти новий товар, знадобиться щонайменше три тижні. А на світовому ринку є свої тенденції. Там на тендер вийдуть Індія і Бразилія, які сильно впливають на ціноутворення. У результаті може статися ситуація, коли світова ціна на карбамід падатиме, а в Україні — зростатиме», — зазначив він.

Перегляди: 256
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/top/deficzyt-dobryv-ukrayini-import-vyrishyt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини