Кабмін затвердив план оновлення енергетичних держкомпаній та їхнього менеджменту
Кабінет Міністрів України затвердив комплексний план реформування наглядових рад та виконавчих органів ключових державних компаній паливно-енергетичного комплексу. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Свириденко за підсумками засідання уряду, яке відбулося 17 листопада.
Про це розповідає AgroReview
Аудит і кадрові зміни в енергетичних компаніях
В рамках реалізації плану передбачено проведення аудитів у найбільших енергетичних компаніях та оновлення їхнього керівного складу. Основні зміни торкнуться таких підприємств:
- Для “Енергоатому” буде сформовано новий склад наглядової ради.
- У групі “Нафтогаз” оголошено конкурсний відбір до наглядової ради, а також формування виконавчих органів дочірніх компаній: “Укргазвидобування”, “Укрнафта” та “Газорозподільчі мережі України”.
- У “Укргідроенерго” призначать державного представника до наглядової ради, а також проведуть конкурс на голову виконавчого органу.
- В “Операторі ГТС” планується оновлення державного представника у наглядовій раді та завершення конкурсу на голову виконавчого органу.
- У компанії “Укренерго” також буде оновлено державного представника у наглядовій раді.
- “Центренерго”, “Енергетична компанія України”, “Українські розподільчі мережі”, “Регіональні електричні мережі”, “Нижньодністровська ГЕС” та “Кременчуцька ТЕЦ” отримають нові склади наглядових рад.
- Для “Гарантованого покупця” заплановано трансформацію у акціонерне товариство та формування нової наглядової ради.
Першочергове завдання цього тижня – затвердити нову наглядову раду “Енергоатому”, додала Свириденко, а перші результати аудиту компанії з’являться у грудні.
Оновлення керівництва та приватизація
Уряд також має намір змінити виконувача обов’язків генерального директора “Енергоатому”. Кандидатура нового керівника наразі обговорюється з представниками країн G7. Про це повідомив міністр економіки Олексій Соболев.
Крім того, міністерство підтримує впровадження політики часткової приватизації стратегічних державних підприємств. За словами Соболева, це може сприяти підвищенню ефективності корпоративного управління та створити додаткові запобіжники для протидії корупційним проявам у державному секторі енергетики.
