Керівництво агрофірми НААН перешкоджає держаудиту діяльності підприємства

Керівництво ДП «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» Національної академії аграрних наук України (НААН)» відмовилося допустити фахівців Східного офісу Держаудитслужби для проведення аудиту діяльності на підприємстві.
Про це розповідає AgroReview
Ця агрофірма вже 14 років перебуває в стані ліквідації на підставі судового рішення, що визнало її банкрутом, а процедура ліквідації була розпочата ще 29 серпня 2011 року. Протягом цього часу підприємство управлялося арбітражними керуючими, як зазначає Держаудитслужба.
«Водночас НААН майже повністю втратила контроль за своїм підприємством: ані прибутків чи надходжень, ані будь-якої іншої користі від нього академія (як і держава в цілому) давно не отримує. І це при тому, що у власності агрофірми, яка спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур, — 159 земельних ділянок загальною площею 14,5 тис. га, сім торгових марок, два об’єкти нерухомості, п’ять автотранспортних засобів», — пояснили у відомстві.
Фахівці Держаудитслужби мали намір з’ясувати, як таке велике державне підприємство могло дійти до занепаду, хто може скористатися його банкрутством у власних інтересах, а також хто зацікавлений у приватизації значних земельних ділянок. Проте, виконати планований захід контролю аудиторам не вдалося.
«Під час прибуття на об’єкт їм не допустили до роботи. Головний бухгалтер підприємства відмовилася підписувати направлення та надавати необхідні документи. За її словами, керівник агрофірми, котрий зобов’язаний забезпечити безперешкодну діяльність працівників Держаудитслужби, взагалі був відсутній на своєму робочому місці», — повідомили в установі.
На закінчення, спеціалісти Держаудитслужби складали акт про неможливість проведення державного фінансового аудиту від 3 березня 2025 року. У зв’язку з цим аудитори звернулися до правоохоронних органів, які тепер мають з’ясувати всі деталі справи.
Відомство також нагадало, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України, передбачена кримінальна відповідальність. Повідомлення про вчинення цього кримінального правопорушення вже надіслано до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.