Українські аграрії посіли друге місце в Європі за виробництвом зернових

Українські аграрії посіли друге місце в Європі за виробництвом зернових
Фото: з відкритих джерел

У 2024 році український аграрний сектор продемонстрував видатні результати, незважаючи на складні умови воєнного часу та погодні виклики. Українські виробники зібрали 57,6 мільйона тонн зернових культур, до яких додалося ще 17,3 мільйона тонн олійних. Після остаточного завершення збирання кукурудзи цей показник сягне майже 60 мільйонів тонн.

Про це розповідає AgroReview

Україна серед лідерів аграрної Європи

За обсягами виробництва зернових Україна посідає друге місце серед країн Європейського Союзу. Лише Франція залишається попереду з показником у 63,1 мільйона тонн. Водночас Україна випереджає такі аграрні потуги, як Німеччину (45,2 млн тонн) та Польщу (36,5 млн тонн).

Особливих успіхів Україна досягла у вирощуванні окремих культур. Так, у виробництві кукурудзи українські аграрії стали беззаперечними лідерами з результатом 23,5 мільйона тонн, тоді як увесь ЄС разом вирощує 57 мільйонів тонн цієї культури. За обсягами виробництва соняшнику Україна теж випереджає європейські країни — 9 мільйонів тонн проти 8,5 мільйона тонн у країнах ЄС разом.

Використання потенціалу та виклики врожайності

Середня врожайність зернових в Україні складає 5,08 тонни з гектара, що на 14% поступається середньому рівню по Євросоюзу. За цим показником Україна займає 18 місце серед 27 держав-членів, однак переважає Іспанію на 15% та Румунію на 11%.

Франція та Німеччина демонструють врожайність, яка на 42-48% вища за українську. На відміну від загальної думки, ця різниця пояснюється не кліматичними умовами, адже сільськогосподарські угіддя країн розташовані у подібних агрокліматичних зонах. Вирішальну роль відіграють інвестиції, сучасні технології, розвинена інфраструктура та доступ до фінансування.

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький підкреслює:

«Український аграрний сектор не створює загрози для ринку ЄС, а навпаки — зміцнює стабільність постачання і сприяє глобальній продовольчій безпеці».

Інтеграція України до складу Європейського Союзу відкриє для об’єднання нові можливості завдяки потужному аграрному виробнику з великим потенціалом для зростання. Це посилить продовольчу стійкість ЄС у відповідь на глобальні виклики. З огляду на те, що українські фермери досягають подібних результатів в умовах війни, перспективи в мирний період виглядають ще більш позитивно.

Довідково: Україна стабільно входить до п’ятірки світових лідерів з експорту зернових і олійних культур. Аграрний сектор формує близько 40% валютних надходжень у державний бюджет і залишається ключовим рушієм економіки навіть під час повномасштабної війни.

Перегляди: 36
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/top/ukrayinski-agrariyi-posily-druge-miscze

Новини