$10 тис за тонну: світові ціни на какао побили рекорд

$10 тис за тонну: світові ціни на какао побили рекорд
Фото: з відкритих джерел

Світові ціни на какао-боби перевищили позначку $10 000 за тонну, встановивши новий рекорд лише за кілька днів після попереднього.

Найактивніші ф’ючерси на какао підскочили на 4,5% до $10 080 за тонну в Нью-Йорку, перш ніж опуститися на 0,3% нижче до $9 622. Цього року ф’ючерси на какао в Лондоні та Нью-Йорку зросли більш ніж удвічі, пише Bloomberg.

Дорожче за мідь: ціни на какао далі б'ють рекорди
Зростання цін на какао-боби. Інфографіка: Bloomberg

Ринок сколихнув поганий урожай ключових західноафриканських виробників, що підштовхнуло світ до третього поспіль річного дефіциту пропозиції.

Крім занепокоєння з приводу дефіциту фізичних постачань, тиск також зростає на фінансовому ринку, де деякі трейдери продають ф’ючерси, щоб застрахуватися від фізичних активів. 

Ф’ючерси на какао в Нью-Йорку додають в ціні після новин про проблеми з фінансуванням у Гані, другому за величиною виробнику какао у світі.

Країна може незабаром втратити доступ до ключового фінансового механізму через кризу врожаю какао.

Рада з виробництва какао Гани покладається на іноземне фінансування, щоб платити фермерам, які вирощують какао.

Нині ціни на какао зробило продукт дорожчим за металеву мідь.

Вищі витрати на какао тиснуть на прибутки виробників шоколаду, і розвиток какао також є поганою новиною для споживачів, якщо компанії й далі перекладатимуть витрати або продаватимуть продукти меншого розміру або з меншим вмістом шоколаду. 

Головні африканські заводи з виробництва какао в Кот-д’Івуарі та Гані вже припинили або скоротили перероблювання, тому що не можуть дозволити собі купувати боби.

Міжнародна організація з виробництва какао (ICCO) вважає, що невідповідність попиту та пропозиції залишить ринок з дефіцитом 374 000 тонн цього сезону, тоді як минулого сезону він становив 74 000 тонн.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 65
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/10-tys-za-tonnu-svitovi-cziny-na-kakao-pobyly-rekord
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати