Аграрії закликають якнайшвидше ухвалити законопроект щодо бронювання військовозобов’язаних

Аграрії закликають якнайшвидше ухвалити законопроект щодо бронювання військовозобов’язаних
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та депутатів з проханням пришвидшити винесення на розгляд та прийняття за основу та в цілому законопроект № 7687  про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. 

Як йдеться у зверненні, цим законопроектом враховується позиція асоціацій та бізнесу, які неодноразово зверталися щодо вирішення проблемного питання з укладання договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Адже для ресурсних компаній (насіннєвого, агрохімічного секторів і виробників та постачальників сільськогосподарської техніки) загалом немає таких завдань, а виробники сільськогосподарської продукції в обмеженій кількості можуть отримувати такі завдання.

Для роботи підприємств, що забезпечують функціонування економіки  та продовольчу безпеку країни, мають залишатися працювати відповідні кваліфіковані кадри в достатній кількості для забезпечення безперебійної роботи підприємства.

Водночас, в листопаді завершується відстрочка від призову відповідно до наказів, які були отримані в травні 2022 року та  для тих, у кого була  подовжена відстрочка відповідно до змін, що були прийняті 7 вересня 2022 року.

Тому зміни, котрі дозволяють розширити можливості для бронювання працівників, є вкрай важливими та терміновими для аграрного сектору. Наразі багато підприємств не можуть забронювати працівників через вимогу Міністерства оборони України щодо наявності договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Хоча до початку травня 2022 року  бронювання працівників  відбувалося відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №194 від 03 березня 2022 року за погодженням з Міністерством оборони України, при цьому не вимагалося таких договорів, відповідно компанії їх не укладали.

“Передбачена законопроектом норма щодо бронювання працівників на підприємствах, в установах і організаціях, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, вирішить наявну проблему з бронюванням. Проте важливо своєчасно розробити критерії та порядок, що буде встановлений  Кабінетом Міністрів України, який врегулює віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій”, – наголошується у зверненні.

З огляду на вищезазначене, УКАБ закликає ініціювати якнайшвидше винесення законопроекту № 7687 на розгляд депутатів та прийняття за основу та в цілому як Закон. 

“Наголошуємо, що безперебійна робота підприємств агросектору, в тому числі, ресурсних компаній є критичною для забезпечення продовольчої безпеки держави, а від сільського господарства залежить продовольча безпека не тільки нашої країни, а і всього світу”, – підкреслили в УКАБ.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-yaknajshvydshe-uhvalyty-zakonoproekt-shhodo-bronyuvannya-vijskovozobovyazanyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН