Аграрії закликають якнайшвидше ухвалити законопроект щодо бронювання військовозобов’язаних

Аграрії закликають якнайшвидше ухвалити законопроект щодо бронювання військовозобов’язаних
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та депутатів з проханням пришвидшити винесення на розгляд та прийняття за основу та в цілому законопроект № 7687  про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. 

Як йдеться у зверненні, цим законопроектом враховується позиція асоціацій та бізнесу, які неодноразово зверталися щодо вирішення проблемного питання з укладання договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Адже для ресурсних компаній (насіннєвого, агрохімічного секторів і виробників та постачальників сільськогосподарської техніки) загалом немає таких завдань, а виробники сільськогосподарської продукції в обмеженій кількості можуть отримувати такі завдання.

Для роботи підприємств, що забезпечують функціонування економіки  та продовольчу безпеку країни, мають залишатися працювати відповідні кваліфіковані кадри в достатній кількості для забезпечення безперебійної роботи підприємства.

Водночас, в листопаді завершується відстрочка від призову відповідно до наказів, які були отримані в травні 2022 року та  для тих, у кого була  подовжена відстрочка відповідно до змін, що були прийняті 7 вересня 2022 року.

Тому зміни, котрі дозволяють розширити можливості для бронювання працівників, є вкрай важливими та терміновими для аграрного сектору. Наразі багато підприємств не можуть забронювати працівників через вимогу Міністерства оборони України щодо наявності договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Хоча до початку травня 2022 року  бронювання працівників  відбувалося відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №194 від 03 березня 2022 року за погодженням з Міністерством оборони України, при цьому не вимагалося таких договорів, відповідно компанії їх не укладали.

“Передбачена законопроектом норма щодо бронювання працівників на підприємствах, в установах і організаціях, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, вирішить наявну проблему з бронюванням. Проте важливо своєчасно розробити критерії та порядок, що буде встановлений  Кабінетом Міністрів України, який врегулює віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій”, – наголошується у зверненні.

З огляду на вищезазначене, УКАБ закликає ініціювати якнайшвидше винесення законопроекту № 7687 на розгляд депутатів та прийняття за основу та в цілому як Закон. 

“Наголошуємо, що безперебійна робота підприємств агросектору, в тому числі, ресурсних компаній є критичною для забезпечення продовольчої безпеки держави, а від сільського господарства залежить продовольча безпека не тільки нашої країни, а і всього світу”, – підкреслили в УКАБ.

Перегляди: 27
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-yaknajshvydshe-uhvalyty-zakonoproekt-shhodo-bronyuvannya-vijskovozobovyazanyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН