Аграріям не вистачає пільгового газу

Аграріям не вистачає пільгового газу
Фото: з відкритих джерел

На думку генерального директора організації «Українська аграрна асоціація» Павла Коваля, програма щодо здешевлення газу для виробників соціально значущих товарів хоч і допоможе виробникам, але проблеми не вирішить. Про це йдеться у аналітичному матеріалі AgroPolit.com.

«За оцінками експертів, нашим виробникам у лютому потрібно близько 30 млн куб. м. Йдеться про перелік компаній з 4 галузей, які відповідно до Меморандуму потрапили у список. Мінагро заявляє про продаж майже 14 млн куб. м – це менше ніж половина від необхідного об’єму. До того ж виникають проблеми з боку постачальників газу, які ледь не саботують програму, та й велика розбіжність цін на газ існує: від 7 тис. грн і до 16 тис. грн за 1 тис. куб м. Звідки така розбіжність?» – запитує Коваль.

За словами Коваля, сьогодні найбільші об’єми пільгового газу отримують підприємства, які випікають хліб, хоча їм також цього газу повністю не вистачає. Хоча, наприклад, молокопереробні підприємства отримують ще менше газу за хлібопеків, з тих об’ємів, які потрапляють на біржу. І хоча об’єми продажів газу бажають бути кращими, такий крок з боку держави все одно зробив корисну справу.

Читайте також: Нічого крім махінацій і зловживань – експерт про наслідки рішення уряду регулювати ціни на газ для аграріїв

Як пояснив ситуацію Павло Коваль, варто пильно стежити за діями постачальників вітчизняного газу, бо вже сьогодні почали викривати схеми, завдяки яким, видобуваючи газ, українські компанії намагаються його перерозподілити через підконтрольні структури.

З точки зору бізнесу – це зрозуміло, адже ніхто не хоче втрачати прибутки, оскільки перекупивши цей відносно дешевий газ, його можна потім перепродати значно дорожче», – пояснює Коваль.

Також він зазначив, що на тлі й так не найвищих об’ємів газу, який продають виробникам через біржу за пільговими цінами, існують цілі напрямки вітчизняного АПК, що залишилися «за бортом», і це може призвести до колапсу низки галузей.

Нагадаємо, «Полтавська газонафтова компанія», найбільшим акціонером якої є олігарх Ігор Коломойський, через суд вимагає звільнити її від продажу пільгового газу аграріям.

Зазначимо, компанія “Клуб Сиру”, що належить співвласникові мережі АЗС WOG нардепу Степану Івахіву (група “За Майбутнє”), через тиждень після введення держрегулювання цін на газ змінила свій КВЕД на виробництво молока, щоб отримати 166 тис. куб. м “соціального” газу за пільговою ціною.

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін ухвалив постанову, якою зобов’язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингами та компаніями-виробниками хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило список компаній, які мають право на пільговий газ. До списку з понад 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни, зокрема МХП Юрія Косюка та Кернел Андрія Веревського.

Міністерство аграрної політики більш ніж у 2,5 рази збільшило список агрокомпаній та агрохолдингів, які у лютому претендують на «соціальний» газ за пільговими цінами.

Усього на лютий потреба компаній у пільговому газі становить 15,69 млн м3. Понад 10% цього обсягу відійде птахофабрикам представника «Слуги Народу» у Дніпропетровській області.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zayavyly-pro-sabotazh-z-boku-postachalnykiv-pilgovogo-gazu
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    30 Квітня

    Всесвітній банк фіксує зниження світових цін на зерно на тлі значної пропозиції

    Українські фермери отримають безоплатний доступ до супутникових даних зі своїх полів

    Логістика малини через блокаду кордону подорожчала на 12 центів

    З травня розпочинається подання заявок на отримання субсидій на землю для аграріїв з постраждалих регіонів

    Названо найбільших виробників цукру в Україні

    Ціни на український горох будуть найвищими, коли розпочнуться поставки на ринок Китаю

    Цьогоріч ріпак знову претендуватиме на звання найрентабельнішої культури в Україні — аналітики

    Як прохолодна і дощова погода вплинула на сходи ранніх зернових

    Капіталізація ринку сільгоспземель в Україні цьогоріч зросла більш як на ₴200 мільярдів

    Якими будуть ціни на черешню в цьому сезоні

    БІЛЬШЕ НОВИН