Аграрна сфера в Україні залишається одним з найпривабливіших напрямів для інвестицій

Аграрна сфера в Україні залишається одним з найпривабливіших напрямів для інвестицій
Фото: з відкритих джерел

Відкриття ринку землі може стати поштовхом для розвитку агропромислової сфери в Україні і збільшить інтерес інвесторів до українського агросектору.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на засновника компанії Evris Андрія Довбенка в колонці на “Обозреватель“.

“Аграрна сфера в Україні традиційно є одним з найпривабливіших напрямів для інвестицій. За даними Українського клубу аграрного бізнесу, на кінець 2020 року частка агросектору в загальній структурі українського експорту досягла 45%. А обсяг інвестицій до українського сільського господарства за останні 7 років зріс на 81%. Це означає, що аграрна сфера менше, ніж інші, піддається впливу негативних політичних та економічних факторів”, – вважає Довбенко.

Крім того, за його словами, це стабільна галузь, адже попит на продукцію існує весь рік, а популярність натуральних фермерських продуктів постійно зростає.

“Аграрний бізнес приваблює інвесторів і відсутністю жорстких бар’єрів для входу з точки зору початкових інвестицій: можна починати з невеликих інвестицій – до 100 тис. доларів, наприклад, в ягідні культури, які не потребують крупних вкладень. Але якщо дозволяють ресурси – зокрема, наявність земельного банку та відсутність істотних обмежень по сумі інвестицій, то доцільно вкладатися у вирощування зернових. Для цього потрібно наростити земельний банк, придбати нерухомість, сільськогосподарську техніку, посівний матеріал тощо”, – додає він.

Також серед напрямків для інвестування птахівництво, підприємства з виробництва харчових продуктів, переробки та експорту лікарських трав для фармацевтичної, косметичної та інших галузей.

“Оптимізму щодо успішності інвестицій до аграрної сфери додає і той факт, що Україну розглядають як світового гаранта продовольчої безпеки. І не безпідставно: наша держава посідає четверте місце серед найбільших постачальників аграрної продукції до європейських держав – ми закриваємо 1,5% експорту сільськогосподарської продукції до країн ЄС. Так, за перші чотири місяці 2021 року спостерігається зростання експорту с/г продукції на 7,3%, – до показника у 1 024 млн євро (+69 млн євро)”, – пояснює бізнесмен.

На його думку, пожвавлення аграрного ринку очікується й у зв’язку з відкриттям ринку землі, яке відбулося 1 липня 2021 року для фізичних осіб-резидентів України.

Таким чином, резюмує він, скасування мораторію на продаж землі та позиції України на світових ринках відкривають нові можливості та широкий інвестиційний потенціал.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarna-sfera-v-ukrayini-zalyshayetsya-odnym-z-najpryvablyvishyh-napryamiv-dlya-investyczij
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН