ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Аграрний комітет підтримав пропозицію щодо скасування імпортного та експортного мита на ВРХ та ДРХ

Аграрний комітет підтримав пропозицію щодо скасування імпортного та експортного мита на ВРХ та ДРХ
Фото: з відкритих джерел

6 жовтня поточного року під час засідання Аграрного комітету Верховної Ради України та запрошених профільних асоціацій галузі тваринництва були взяті до уваги і враховані при обговоренні на комітеті пропозиції і розрахунки Української асоціації розвитку тваринництва щодо доцільності скасування імпортних мит на ввезення ВРХ і ДРХ, експортного мита на вивезення ДРХ та ВРХ високовагових кондицій для розвитку скотарства, вівчарства та козівництва України. Про це повідомляє пресслужба УАРТ.

Зокрема, йде мова про відміну ввізного мита на живу ВРХ та ДРХ по всіх вікових та вагових видах та експортного мита на живу ВРХ вагової кондиції понад 300 кг та овець.

Українська асоціація розвитку тваринництва відзначає, що відповідно до розрахунків впливу даного рішення на надходження коштів до державного бюджету, на 1 грн неотриманого мита при імпорті ВРХ до державного бюджету надійде 19 грн податків, у тому числі ПДВ, від господарської діяльності суб’єктів господарювання при утриманні та відгодівлі тварин.

Деталізуємо: при ввезенні партії кількістю 5 тис. голів ВРХ, живою масою кожної тварини в середньому по 200 кг та її відгодівлі до 600 кг протягом близько 260 діб, дохід до державного бюджету складе понад 14 500 грн/гол в порівнянні з близько 750 грн/гол., які не надійдуть до бюджету від несплати 5% мита при імпорті (тут враховані всі податки від господарської діяльності, які повинні бути сплачені при відгодівлі однієї тварини та ПДВ від реалізації м’ясо продукції від даних тварин). Відповідно при партії в 5 тис. голів до державного бюджету надійде 73 млн грн. Тут варто зазначити, що тварини зазначених кодів УКТЗЕД за даними Державної митної служби протягом останніх чотирьох років в Україну майже не імпортуються.

Також для забезпечення продовольчої безпеки України важливим фактором є те, що при забої даного поголів’я на ринок надійде понад 1,7 тис. тон м’ясопродуктів, вироблених на вітчизняних забійних підприємствах.

Аналогічна ситуація прослідковується і на ринку баранини.

Раніше позитивний результат від відміни імпортного мита ми спостерігали на прикладі племінних тварин, де ефект від ввезення племінного поголів’я ВРХ за 2020 рік для державного бюджету склав понад 160 млн грн, від 10.4 млн недоотриманих від сплати 5% мита.

Загалом, таке рішення не лише буде мати позитивні ефекти для державного бюджету України, а і загалом стимулюватиме створення доданої вартості продукції та збільшення робочих місць.

Як відзначив голова Української асоціації розвитку тваринництва та технологій Ігор Клименок, Україна має створювати комфортні умови для бізнесу для рентабельності нарощування в Україні всіма можливими методами поголів’я ВРХ та ДРХ, яке за останні 10 років впало на близько 40%.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarnyj-komitet-pidtrymav-propozycziyu-shhodo-skasuvannya-importnogo-ta-eksportnogo-myta-na-vrh-ta-drh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати