Аграрний комітет підтримав законопроект про забезпечення простежуваності водних біоресурсів

Аграрний комітет підтримав законопроект про забезпечення простежуваності водних біоресурсів
Фото: з відкритих джерел

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав урядовий проект Закону про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів ( № 9545 ) та рекомендував його до розгляду у першому читанні.

Законопроектом визначено основні правові, економічні та організаційні засади забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів та продукції виробленої з них, починаючи з етапу вилову риби та закінчуючи етапом реалізації кінцевому споживачу.

Водночас документ спрямований на усунення бар’єрів для вільної торгівлі з Європейським Союзом. Впровадження сертифікатів походження, вилову, реекспорту водних біоресурсів та свідоцтва про переробку простежуваних водних біоресурсів та/або продукції з них, створить сприятливі умови для експорту та імпорту, сприяючи розширенню міжнародної співпраці і розвитку нових ринків.

Ключові маркери законопроекту:

  • приведення законодавства України у відповідність із європейським, усунення бар’єрів для вільної торгівлі з ЄС;
  • визначення ролей операторів простежуваності, а також повноважень державних органів у сфері простежуваності водних біоресурсів та продукції з них;
  • затвердження вимог до маркування простежуваних водних біоресурсів та продукції, виробленої з них, в тому числі харчової ікри осетроподібних видів риб;
  • визначення процедур щодо проведення операцій з простежуваними водними біоресурсами, формування їх партій та подальшого продажу.

Передбачається впровадження: електронної системи простежуваності водних біоресурсів та продукції з них; сертифікатів походження, вилову, реекспорту водних біоресурсів і свідоцтва про переробку простежуваних водних біоресурсів та продукції з них, товарно-транспортної накладної для простежуваних водних біоресурсів та продукції з них (ттн-риба); електронних журналів суб’єкта рибного господарства та аквакультури.

Законопроект важливий  для виконання Україною окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС і відкриває нові можливості для експорту нашої рибопродукції. Водночас імплементація документу про простежуваність походження риби забезпечить споживачів якісною продукцією, а також виключить можливість легалізації незаконно добутої риби та загалом суттєво скоротить «тіньовий обіг» водних біоресурсів.

Документ розроблений спільно Мінагрополітики, Держрибагентством, Держпродспоживслужбою та Офісом ефективного регулювання (BRDO) за участі експертів галузевих ІГС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarnyj-komitet-pidtrymav-zakonoproekt-pro-zabezpechennya-prostezhuvanosti-vodnyh-bioresursiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати