Аграрний комітет ВРУ вимагає від Уряду припинити блокування реформи меліорації

Аграрний комітет ВРУ вимагає від Уряду припинити блокування реформи меліорації
Фото: з відкритих джерел

Комітетом з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України (далі – Комітет) було схвалено рекомендації виїзних комітетських слухань на тему «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем», що відбулись 19.08.2023 у м. Ізмаїл.

Про це повідомила пресслужба ВАР.

Комітет у своїх рекомендаціях врахував всі пропозиції від учасників ІІ Меліоративного форуму та спільного звернення від ОВК, ініціатором якого виступив ВАР.

Враховуючи, що Державним агентством водних ресурсів вже понад рік саботується виконання вимог Закону України «Про меліорацію земель», Комітет рекомендував Кабінету Міністрів України доручити Міндовкіллю та Держводагентству протягом місяця завершити передачу всіх без виключення меліоративних систем до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства із подальшою передачею їх в ОВК.

Здійснення передачі цих систем в ОВК  – це єдиний шанс побороти корупцію у сфері меліорації та дати поштовх до розвитку зрошення в Україні. Оскільки це означає передачу меліоративних систем в управління самим водокористувачам: аграріям, представникам місцевого самоврядування та промисловості.

Саме водокористувачі найбільше зацікавлені в тому, щоб припинити крадіжки води, зменшити її втрати, запровадити заходи енергозбереження та забезпечити подальший розвиток меліоративних систем.

Також Комітет приділив окрему увагу необхідності розпочати другий етап реформи у сфері зрошення та дренажу – прийняти в найкоротші терміни проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» (від 21.07.2022 реєстр. № 7577)

Реалізація законопроєкту дасть можливість: залучити до управління операторами всіх зацікавлених водокористувачів з аграрного і промислового сектору, а також комунальних підприємств та організацій, що користуються послугами меліоративної системи, через включення їх представників до складу наглядових рад операторів; запровадити єдиний підхід до формування тарифів, пов’язаних з подачею води для потреб зрошення та водовідведенням для потреб дренажу; залучати інвестиції на модернізацію та відновлення меліоративної інфраструктури.

Від імені ГС ВАР висловлюємо подяку народним депутатам за системну підтримку реформи меліорації, яка є критично важливою для відновлення та розвитку вітчизняного АПК.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarnyj-komitet-vru-vymagaye-vid-uryadu-prypynyty-blokuvannya-reformy-melioracziyi
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати