Tempo950x100

Tempo300x100

Агрохолдинг МХП запропонував інвесторам викупити єврооблігації за 95% номіналу

Агрохолдинг МХП запропонував інвесторам викупити єврооблігації за 95% номіналу
Фото: з відкритих джерел

Агрохолдинг МХП пропонує власникам єврооблігацій на $349,2 млн викупити їх за ціною 95% від номіналу, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення агрохолдингу на сайті Ірландської фондової біржі.

Прийом заявок на викуп євробондів завершиться 4 січня о 17:00 за Нью-Йорком, після чого до 19 січня ціна буде знижена до 85% від номіналу, а розрахунки очікуються 23 січня або близько до цієї дати.

Викуп єврооблігацій МХП планує здійснити за рахунок фінансування великих міжнародних фінансових інституцій, а також за наявні грошові кошти компанії.
Щодо ціни МХП пояснив, що після першого тендера, який було оголошено 25 вересня і завершено 10 листопада, ринкова ціна облігацій істотно зросла, і вони постійно торгуються за ціною вище 90% від номіналу.

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

МХП посідав восьме місце рейтингу «100 найбільших приватних компаній України» за 2021 рік, який склав Forbes. Власник – Юрій Косюк, загальна кількість працівників – 30 000. Торгові марки МХП – «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський».

У листопаді МХП проводив розрахунки з учасниками тендера на викуп своїх єврооблігацій з погашенням 10 травня 2024 року за 85% від номіналу. Загалом власники цінних паперів подали заявки на суму $150,79 млн із загальної суми випуску $500 млн.

У пропозиції про викуп МХП зазначив, що до 9 жовтня приймає заявки за ціною 85% від номіналу, а пізніше – за 75% від номіналу. Агрохолдинг також повідомив, що досяг принципової угоди з низкою міжнародних фінансових інститутів та організацій розвитку (МФІ) про укладення кредитних угод на загальну суму до $400 млн, надходження від яких можуть бути використані для викупу.

Пізніше стало відомо, що одним із таких МФІ на суму $100 млн виступає Європейський банк реконструкції та розвитку.

Оголошення про викуп призвело до зростання котирувань євробондів МХП із купоном 7,75% і погашенням у 2024 році з 67,96% номіналу до 83,37% від номіналу, і близько цього рівня вони котируються й донині, свідчать дані Франкфуртської фондової біржі.

Наприкінці жовтня МХП домовився про залучення кредитів на загальну суму $480 млн від IFC з групи Світового банку, ЄБРР і Корпорації міжнародного фінансування США (DFC). Ці кошти компанія планувала витратити на рефінансування боргу і підтримку поточної діяльності.

Джерело: forbes.ua

Перегляди: 44
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agroholdyng-mhp-zaproponuvav-investoram-vykupyty-yevroobligacziyi-za-95-nominalu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати