Tempo950x100

Tempo300x100

Вартість помідорів занизили в 46 разів: в Україні розкрили схему ухилення від податків

Вартість помідорів занизили в 46 разів: в Україні розкрили схему ухилення від податків
Фото: з відкритих джерел

Українські компанії ухиляються від податків на мільярди гривень. Для цього вони використовують різні схеми: наприклад, офіційно продають лише частину товару, а решту – за готівку і через нелегальні мережі без реєстратора розрахункових операцій (РРО). Водночас значно занижуючи митну вартість товарів при продажу “в білу” – зокрема, одна з фірм реалізувала помідори в 46 разів нижче імпортної вартості.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він зазначив:

  • загалом ця компанія імпортувала у 2023 році товарів на 1,32 млрд грн;
  • офіційно продала їх лише на 165 млн грн.

“Різниця в ціні імпорту та реалізації шокує. Томати – 46 разів, картопля – 19,3 раза, перець – 19,2 раза”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: все інше було продано за готівку через нелегальні мережі без РРО. Податковий кредит бізнесмени “намагалися продати шляхом здійснення фіктивних правочинів”.

Таку ж схему реалізувала інша компанія, яка імпортувала у 2023 році товару на 894 млн грн, а офіційно реалізувала лише половину. Різниця в ціні імпорту та реалізації білим контрагентам склала:

  • на салат – 44 рази;
  • на перець – 43 рази;
  • на цибулю – 28,2 рази.

“Податковий кредит з реалізованого за готівку товару готувався до передачі іншим компаніям шляхом вчинення фіктивних правочинів”, – розповів нардеп. Наголосивши: податкове навантаження всіх цих компаній – 0%.

Загалом же, резюмував він, робота з виявлення ланцюгів постачання товарів із суттєвим заниженням оподаткування триває. І зараз “заблоковано вже 3,2 млрд грн схемного податкового кредиту”.

Джерело: OBOZ.UA

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vartist-pomidoriv-zanyzyly-v-46-raziv-v-ukrayini-rozkryly-shemu-uhylennya-vid-podatkiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати