Агротек проти Сварог Вест Груп: як Феміда виправдовує боржника

Агротек проти Сварог Вест Груп: як Феміда виправдовує боржника

У черговому раунді судових протистоянь між сторонами локальну перемогу отримав агрохолдинг, якому Феміда фактично «вибачила» багатомільйонні борги за орендовану техніку. Про це пише AgroWeek.

 

Корінь проблеми

 

Упродовж 2013-2015 рр. компанії уклали ряд договорів про придбання корпорацією «Сварог Вест Груп» у ТОВ «Агротек» у лізинг 37 одиниць агротехніки, серед яких трактори, сівалки, обприскувачі та культиватори марки John Deere. Утім, вже 2015 року корпорація перестала виконувати контрактні зобов’язання, припинивши виплати за техніку. Головна причина – складне фінансове становище «Сварога», викликане внаслідок засухи та неврожаю. «Агротек» пішов на зустріч клієнту й упродовж 2015-2017 років підписав із ним ряд додаткових договорів й угод, згідно з якими відстрочувався термін сплати лізингових платежів. Однак розраховуватися з боргами керівництво «Сварог Вест Груп» не поспішало, фактично змусивши «Агротек» звернутися до суду.

 

Що сказала Феміда

 

«Ми звернулися в господарський суд Дніпропетровської області й отримали позитивне рішення. На компанії «Сварог Вест Груп» було накладе арешт на нерухоме та рухоме майно на загальну суму більше 35 млн гривень. Також згідно договору лізингу нам вдалося повернути техніку. Проте її стан залишав бажати кращого. Вона виявилася абсолютно не дієздатною, без коліс, двигунів… Загалом, краном забирали те, що від неї залишилося», – коментує ситуацію керівник юридичного відділу ТОВ «Агротек» Кирило Талоконов.

 

Утім, надалі шальки терезів схилилися не на користь позивача. Агрохолдинг звернувся із зустрічними позовами до господарського суду Хмельницької області, який, на відміну від Дніпропетровського, у 6 з 11 справ визнав правоту корпорації «Сварог Вест Груп». Договори поруки, якими й оперували сторони, суд визнав такими, що не мають сили.

 

Читайте: «Агротек»: негативний досвід співпраці зі «Сварог»

 

Утім, справжнім шоком для ТОВ «Агротек» стали рішення рівненського Північно-західного апеляційного господарського суду. Вже на перших судових засіданнях люди в чорних мантіях без будь-якого з’ясування суттєвих обставин справи й ігнорування доводів юристів «Агротек» із 11-ти справ у 4-х вже винесли рішення на користь корпорації «Сварог Вест Груп», скасовуючи тим самим навіть ті рішення, які дилеру вдалося виграти в суді першої інстанції.

 

«Мені важко коментувати, а тим більше збагнути, рішення Північно-західного апеляційного господарського суду міста Рівного. Абсолютно не зрозуміло, чим керувалися судді, виносячи подібний вирок. У першому ж читанні, без ретельного вивчення справи – визнають укладення договорів поруки припиненими. Це або непрофесіоналізм, або тотальна упередженість. Звісно, ми знали, що «Сварог Вест Груп» має певні важелі впливу у цьому регіоні (корпорація зареєстрована в місті Шепетівка Хмельницької області – Ред.), проте сподівалися на об’єктивний і справедливий розгляд справи. Виявилося, що марно. Вітчизняне правосуддя досі залишається таким, якому довіряти не варто», – скаржиться пан Талоконов.

 

Що далі?

 

За словами Кирила Талоконова, «Агротек» до кінця добиватиметься справедливості, адже дані рішення хоч і були винесені апеляційним судом, проте в силу вони вступлять тільки після постанови Верховного Суду, куди, до речі, його компанія вже подала позов. Утім, вже зараз стає очевидним, що в Україні простіше бути боржником, аніж кредитором, особливо, якщо у тебе є зв’язки та гроші. Вітчизняне правосуддя фактично нівелює правові застави фінансових відносин і створює небезпечний прецедент, який дозволяє уникнути покарання компаніям-боржникам. Рішення апеляційного суду виправдовує численні порушення умов лізингового договору та «вибачає» борги за користування технікою. Збитки «Агротек» у даній справі оцінюються в десятки мільйонів гривень.

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrotek-proty-svaroh-vest-hrup-yak-femida-vypravdovuye-borzhnyka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати