Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше
Фото: з відкритих джерел

Нідерландський лідер у виробництві культивованого м’яса компанія Meatable вдвічі скоротила час отримання культивованого м’яса, досягши рекордної швидкості у світі.

Тепер від клітини до свинячої ковбаски проходить всього 4 дні, замість 8 днів раніше.

Завдяки досягненню проривних можливостей у технології, Meatable вдалося вдвічі скоротити собівартість кінцевого продукту, що являє собою гібридні сосиски з культивованої свинини та рослинних інгредієнтів. 

«Весь процес зосереджується на використанні плюрипотентних стовбурових клітин та нашої запатентованої технології opti-ox, яка дозволяє цим клітинам диференціюватись у зрілі м’язові та жирові клітини (інгредієнти для справжнього м’яса) швидко та економічно ефективно», — говорить Даан Луінінг, співзасновник і головний технічний директор Meatable. 

Він додає, що завдяки скороченню часу диференціації клітин вдвічі, виробництво потребує майже вдвічі меншої кількості біореакторів. Це скорочує як капітальні, так і операційні витрати.

При цьому для запуску технологічного процесу достатньо однієї біопсії тканин справжньої свині.

Meatable поки не розкриває дані про обсяг власних виробничих потужностей. Проте раніше компанія говорила про плани щодо виробництва свинячого фаршу у 200-літрових (з розширенням до 500 літрів) біореакторах на своєму пілотному об’єкті в Біологічному науковому парку в Лейдені.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 26
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bioreaktory-pid-gaagoyu-staly-vyroshhuvaty-laboratornu-svynynu-udvichi-shvydshe-nizh-ranishe
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати