Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору
Фото: з відкритих джерел

Процеси зміни клімату мають значний вплив на Україну як аграрну державу. Ці зміни не завжди негативні і їх можна успішно використовувати для розвитку сільськогосподарського сектору.

Про це зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на VII Міжнародній конференції «Кліматичні зміни: виклики для аграрної освіти і науки».

За його словами, через зміни клімату в Україні вже вирощують нові культури в регіонах, які там раніше не висаджувалися. І в цьому контексті для аграріїв важливими будуть дослідження та висновки науковців. 

«Наука може проаналізувати, які можливості для агросектору відкриваються, і спрогнозувати подальший розвиток. Освіта потрібна для підготовки кваліфікованих спеціалістів. Тому науковій і державній спільнотам треба сформувати довгострокову стратегію щодо викликів, пов’язаних з кліматичними змінами», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також наголосив, на важливості продуктивної взаємодії державних установ, сільгоспвиробників та профільних освіти і науки для формування аграрної політики, яка також враховуватиме досвід ЄС. 

Довідково. VII Міжнародна конференція «Кліматичні зміни: виклики для аграрної освіти і науки» організована Науково-методичним центром вищої та фахової передової освіти. Науковці планують обговорити і визначити пріоритетні напрями наукових досліджень щодо адаптації до змін клімату та зниження ризиків від екстремальних кліматичних явищ. 

Серед обговорюваних тем  – загальносвітові та європейські тенденції зміни кліматичних та агрокліматичних умов, формування політики запобігання зміні клімату та адаптації до неї; напрями адаптації до зміни клімату, технологій вирощування сільськогосподарських культур; вплив зміни клімату на розвиток галузі тваринництва та напрями адаптації до неї та інші.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/klimatychni-zminy-treba-rozglyadaty-yak-mozhlyvist-rozvytku-agrosektoru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати