Бізнес просить Уряд зробити все можливе, аби нова процедура бронювання працівників запрацювала ще цього року

Бізнес просить Уряд зробити все можливе, аби нова процедура бронювання працівників запрацювала ще цього року
Фото: з відкритих джерел

Бронювання від мобілізації – важливий аспект, який допомагає бізнесу продовжувати працювати, підтримувати економіку та гарантувати продовольчу і фінансову безпеку держави.

В грудні цього року набрали чинності зміни до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в частині бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації.

У той же час, задля того аби нова процедура бронювання нарешті запрацювала – Уряду необхідно фіналізувати проєкт нового порядку бронювання та схвалити його окремою Постановою.

Відповідно, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Уряду з проханням це зробити все ж цього року, аби не затягувати процедуру.Оскільки, ситуація, особливо в деяких індустріях є вкрай критичною, як, зокрема, в енергетиці, де співробітники вже який місяць працюють 24/7 аби відновлювати та налаштовувати пошкоджену інфраструктуру. Тож наявність більшої частини персоналу на підприємстві і надалі є критичною, аби процес відновлення був більш швидким та ефективно продовжувався.

Окрім того, в таких критично важливих індустріях відсоток можливих бронювань варто передбачити більше 40%, аби країна могла тримати енергетичний фронт, адже більша частина працівників індустрії – чоловіки.

У той же час, станом на останню третину грудня, незважаючи на прийняття та набрання чинності даного Законом все ж необхідні для запуску нової системи бронювання підзаконні акти не прийняті. При цьому, для приведення Кабінетом Міністрів України своїх нормативно-правових актів у відповідність із Законом №2732-IX строк визначеного у 2 місяці.

Зрозуміло, що такий стан справ викликає надзвичайне занепокоєння у бізнесу, оскільки чинні бронювання будуть завершені, на жаль, вже через декілька тижнів.

Тому, окремо, бізнес звертається з проханням до Уряду – продовжити чинні бронювання ще на 2 місяці. Експерти Асоціації переконані, що протягом цього часу у бізнесу буде достатньо часу для того, щоб у плановому порядку підготувати необхідні заявки та документи, а у представників органів державної влади – для їх опрацювання та підготовки відповідних наказів про бронювання.

Тож щиро сподіваємось на подальший діалог та врахування пропозицій спільноти у вище перелічених питаннях!

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/biznes-prosyt-uryad-zrobyty-vse-mozhlyve-aby-nova-proczedura-bronyuvannya-praczivnykiv-zapraczyuvala-shhe-czogo-roku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН