Бізнес просить врегулювати питання з чергами на українсько-польському кордоні

Бізнес просить врегулювати питання з чергами на українсько-польському кордоні
Фото: з відкритих джерел

Європейська бізнес-асоціація (EBA) звертається до польської сторони із проханням сприяти подальшому врегулюванню ситуації з чергами вантажівок на кордонах, які сягають десятків кілометрів.

Про це повідомляє пресслужба EBA.

«Питання підвищення ефективності роботи автомобільних пунктів пропуску на кордоні України та Польщі залишається вкрай актуальним для роботи бізнесу. Йдеться про важливість збільшення транспортного потенціалу пунктів пропуску та значне зменшення часу проходження контролю на кордоні, адже наразі подекуди черги можуть сягати до 60 км», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що до 24 лютого польські служби проводили ветеринарний та фітосанітарний контроль до 80 вантажівок на добу, а останнім часом – до 25.

Більше того, протягом останніх трьох тижнів ці служби Польщі припинили працювати в суботу та неділю, а з вересня 2022 року – в цілодобовому режимі на всіх пунктах пропуску.

Тому представники бізнесу звертаються до польської сторони з проханням сприяти подальшому врегулюванню ситуації на кордонах. Зокрема, збільшити кількість працівників, які здійснюють ветеринарний та фітосанітарний контроль у пунктах пропуску.

Також EBA закликає польську сторону не включати до загальної кількості оформлених порожні автівки і запустити у найкоротші терміни позачерговий виїзд порожніх вантажівок з України до Польщі (пункти пропуску «Грушів – Будомєж», «Угринів – Долгобичув», «Смільниця – Кросцєнко»).

«Сподіваємось на позитивну реакцію польських прикордонних служб, зокрема, щодо прискорення проходження ветеринарного та фітосанітарного контролю», – підсумували в асоціації.

Зазначимо, аграрії втрачають мільярди євро через проблеми з пропуском вантажівок на кордоні.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм заявляє, що причиною збереження багатокілометрових черг з вантажівок на україно-польському кордоні, попри пришвидження роботи української митниці, є значне сповільнення роботи польських служб, які проводять фітосанітарний та ветеринарний контроль.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/biznes-prosyt-vregulyuvaty-pytannya-z-chergamy-na-ukrayinsko-polskomu-avtomobilnomu-kordoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН